Filim Adamı


Konu: Sanat Sa, 5 Eyl 2017, 14:39 (6 ay önce başlatıldı)

Sanat ile ilgili filmleri paylaşabilir ve eklenmiş filmlere artı veya eksi puanlar verebilirsin.
Böylece en ilgili filmi ilk sıralara taşıyabilirsin.
Bir sonraki konuyu sen belirle | Tüm konular

ipucu: türkçe adı, orijinal adı, beynelmilel adı, filimadami.com film id'si
veya imdb.com id'si ile arama yapabilirsin.

"sanat" konusu ile ilgili tartışma platformu..

dikkat yorumlar spoiler içeriyor olabilir.
yeni gelen yorumları takip edebilmek için "haberdar ol"a tıklayınız.

Sweet-Leaf
Sweet Leaf: Evet sanat filmi söz konusu olunca bunlar doğrudur. Ancak kategori "sanat filmleri" değil, sanat konusunu iyi bir şekilde işleyen filmler. Bu durumda ünlü sanatçıların hayatlarını anlatan filmlerden yaratım süreci ile ilgili komedilere dek uzun bir kategori alanımız var. Black Swan sahne sanatlarından baleyi hikayesinin kemiğine gayet güzel oturtmuş ve Midnight in Paris ünlü sanatçılar geçidi içeriyor, yineliyorum "konusu" sanat olan filmlere bence örnek olurlar. Sanat filmlerini listelemiyoruz, sanatı konu almış filmleri listeliyoruz.
6 ay önce

imjusthereforreadingcomments
imjusthereforreadingcomments: Hani misal Midnight in Paris içinde sanatsal öğeler barındırmasına rağmen yine "bence" sanat filmi olarak nitelendirilemez. Ama Nosferatu, eine Symphonie des Grauens veya Au Hasard Balthazar'ı ele aldığımız zaman ikisininde "amacının" sanat yapmak olduğunu görmeniz kuvvetle muhtemel. O kısa yorumda değinmeye çalıştığım nokta buydu.
6 ay önce

imjusthereforreadingcomments
imjusthereforreadingcomments: Şimdi "sanat filmi" dendiği zaman benim anladığım, sanat yapma amacı barındıran filmler, örneğin Lars von Trier'in bir çok filmi deneyseldir, sanat yapma amacıyla ortaya konmuştur. Ama Black Swan'i ele aldığımız zaman filmin içinde bale etmeni olması filmin "bence" sanat filmi olduğu anlamına gelmiyor. Yani sinema bir sanattır, ama her film sanat yapma amacı taşımaz diyebilirim. İyi akşamlar Sweet Leaf.
6 ay önce

Sweet-Leaf
Sweet Leaf: "Konu Arthouse Drama arkadaşlar; gizem, romantizm veya müzikal değil..." denilmiş, ancak filmleri "konusuna" göre kategorize ediyoruz, türüne göre değil. Konusu "sanat" olan bir film, gizem, romantizm ya da müzikal türlerine göz kırpabilir, bu nedenle buraya dahil edilmemesi için bir neden görmüyorum.
6 ay önce

imjusthereforreadingcomments
imjusthereforreadingcomments: Konu Arthouse Drama arkadaşlar; gizem, romantizm veya müzikal değil...
6 ay önce

top film #1

Midnight In Paris (2011) (Paris'te Gece Yarısı)

trailer (ekleyen: mbaran)Önceden işlediğimiz konular:

mimari cadı / cadılık motivasyon yarışma sanat aldatma / aldatılma sapkınlık fakirlik / yoksulluk paranormal bisiklet sembolizm toplama kampı çikolata islam bunalım / depresyon delilik / delirme şarap adam kaçırma gazetecilik koleksiyonculuk