Filim Adamı


Konu: Geçmiş Cts, 2 Ağu 2014, 15:17 (3 yıl önce başlatıldı)

Geçmiş ile ilgili filmleri paylaşabilir ve eklenmiş filmlere artı veya eksi puanlar verebilirsin.
Böylece en ilgili filmi ilk sıralara taşıyabilirsin.
Bir sonraki konuyu sen belirle | Tüm konular

ipucu: türkçe adı, orijinal adı, beynelmilel adı, filimadami.com film id'si
veya imdb.com id'si ile arama yapabilirsin.

"Geçmiş" konusu ile ilgili tartışma platformu..

dikkat yorumlar spoiler içeriyor olabilir.
yeni gelen yorumları takip edebilmek için "haberdar ol"a tıklayınız.

pensive
pensive: konuyu sırf Çocuk Pozu ve Shame için tavsiye etmiştim, geçmiş duyguları yüksek olduğu için. Filimadamı üyeleri beni soğutmaya başladı bu siteden.
3 yıl önce

strangelove
strangelove: 3 idiots'a niye eksiler gelmiş anlamadım. filmin başında elemanlar buluştuktan sonra geçmişteki olayları izlemiyor muyduk?
3 yıl önce

leila
leila: Konuyla birebir alakalalı bir filmdir Dedemin İnsanları. Çağan Irmak ile ilgili yakaladığım bir enstantaneyi paylaşmadan geçmek olmaz. Irmak iyi bir şiir ve edebiyat avcısı aynı zamanda. Zaman zaman filmlerinde kullandığı argümanları bir şiirin satır aralarında yakalamak mümkün.Sanırım bunun için de şiir tadında bir seyirlik sunuyor izleyicisine.

Dedemin İnsanları; geçmişle kontak kurmadan geleceğin inşasının eksik ve arızalı olacağını hatırlatıyor. Bir duruşunuz olacaksa bu kaygan zeminli hayatta, acılarınız ve geçmişinizle barışmayı ve hatta onları yeniden hayata dair kılarak anlamlandırmayı salık veriyor.

Dönem filmleri ve dizileri geçmişin izdüşümleridir. Ayrıca Çemberimde Gül Oya Irmak'ın bence gölgede kalmış bir başka imzasıdır. Yakın tarihimizin anlaşılması açısından başarılı bir dizidir ve sinema tadındadır. İzlemeyenlere tavsiye edilir.


3 yıl önce

top film #1

Memento (2000) (Akıl Defteri)

Trailer (ekleyen: AnathemA)Önceden işlediğimiz konular:

mafya mimari cadı / cadılık motivasyon yarışma sanat aldatma / aldatılma sapkınlık fakirlik / yoksulluk paranormal bisiklet sembolizm toplama kampı çikolata islam bunalım / depresyon delilik / delirme şarap adam kaçırma gazetecilik