Filim Adamı


Konu: Mısır Uygarlığı Cts, 3 May 2014, 23:21 (3 yıl önce başlatıldı)

Mısır Uygarlığı ile ilgili filmleri paylaşabilir ve eklenmiş filmlere artı veya eksi puanlar verebilirsin.
Böylece en ilgili filmi ilk sıralara taşıyabilirsin.
Bir sonraki konuyu sen belirle | Tüm konular

ipucu: türkçe adı, orijinal adı, beynelmilel adı, filimadami.com film id'si
veya imdb.com id'si ile arama yapabilirsin.

"Mısır Uygarlığı" konusu ile ilgili tartışma platformu..

dikkat yorumlar spoiler içeriyor olabilir.
yeni gelen yorumları takip edebilmek için "haberdar ol"a tıklayınız.

geppetto
geppetto: Bilgi vermekten öğrenmeye ne zaman geçtik? http://www.filimadami.com/film/3256/la-guerre-du-feu/ şu film mesela birçok tarih kitabından fazlasıdır artı film çekilirken metinler görsel aksiyona dönüştürülmek zorunda olduğu için metinden çok daha fazlasını içerir doğal olarak. Öğrenme yöntemini metine indirmek tamda egemen tarih anlayışının isteğidir. Bir şeyi tek boyutlu tek kanaldan öğrenmek kadar kötü birşey yoktur artı metin dilyetisine dayanır görselin evrenselliğinin zerre sahip değildir. Eğer sen bir izleyen olarak görselin retoriğini anlamayıp tarihsel fenomenlerin senin eğlencen için kullanılmasında yine ortaya çıkan bilgileri kavramak istemiyorson, dikkate almak istemiyorsan bu senin bileceğin iş.
3 yıl önce

yemre
yemre: @geppetto, mit yaratılar, o tamam. Tarih anlatmazlar, tarih bilgisi vermezler. Tarihi, filmlerden izleyerek anlamak çok saçmadır zaten, ya da miti. Ortada yönetmenin anlatmak istediği bir kavram vardır çünkü. dolayısıyla görsellik, senaryo, kurgu uç noktadır; hayal edilene ulaşmak için.
3 yıl önce

geppetto
geppetto: Filmler çok fazla tarihi bilgi verirler yemre, sen diyaloglara ve kronolojik tarihe odaklandığın için görmemiş olabilirsin fakat filmlerin görseli inanılmaz tarihi dönem bilgeliğine dayanır. bu arada senin bahsettiğin mitolojidir ki sinema mitolojik bilgi vermeyi aşar zaten mit yaratır.
3 yıl önce

yemre
yemre: filmler tarihi bilgi vermezler. Hangi film eridu'dan en-ki'den enlilden bahsetmiş...
3 yıl önce

SiyahAlbatros
SiyahAlbatros: Elizabet Taylor un başrolde olduğu 1963 yılında çekilen Kleopatra
3 yıl önce