Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> müzik genel -> yeni albümler
"Yeni Albümler" başlığına cevaben...
bozukdosya
bozukdosya
chronic dissatisfaction, big sickness

Bat For Lashes - The Haunted Man

Albümün hiç bir şarkısını dinlemek naship olmadı lakin kapak pek bi sıradışı olmuş..

 

altPrş, 20 Eyl 2012, 19:27 (5 yıl önce)
güncellendi: 5 yıl önce (2012-09-20 19:31:18)
havlayankuzu
havlayankuzu
Ars, Gratia Artis....Yalandır yalan kalacak...

İndigo ve DjArtz ortaklığı sonucu ortaya çıkan, "Ben Bu İşi Niye Yapıyomki" fakir rapinin en güzide ürünlerinden. Türkçe Rap,pek aşina olmadığım bir tür. 12 adet birbirinden samimi parça var. Bu türün doğasıyla ne kadar barışık olabilirsiniz bilmiyorum ama biraz rahat bırakırsanız kendinizi hoşunuza gidebilir,kanaatindeyim. 

 

MC'lere savaş açmış İndigo'nun sözlerini yazdığı ve DJ Artz'ın altyapısını hazırladığı albüm, yeraltı piyasasında çoktandır dönüyor. 

 

İndigo'nun kendini nasıl ifade ettiğini duymak ve ilk parçayı dinlemek için buyrun. Karşıyaka'nın çocuğu İndigo,çok ilginç şeyler yapıyo. 

 Cu, 31 Ağu 2012, 21:43 (5 yıl önce)
reklamlar

havlayankuzu
havlayankuzu
Ars, Gratia Artis....Yalandır yalan kalacak...

Özge Fışkın'ın ikinci albümü,"Bir Avuç Fotoğraf" mart ayından berri,piyasada. Demir Demirkan ve Sertep Erener tarafından yapımcılığı üstlenilen albümün çıkış parçasını buradan dinleyebilirsiniz. Fender Blender'ın eski solisti Fışkın, bu albümünde vokal ağırlıklı bir çalışma ortaya koymuş. Rock ile uğraşan diğer bayanların aksine,Fışkın'a sırt dekoltesi yakışıyor. 

 

Albüme ulaşmak için, TTnet ve D&R kullanılabilir. Ayrıca, mahallenizin sidicisinde de bulabilirsiniz. 

 Prş, 30 Ağu 2012, 21:14 (5 yıl önce)
havlayankuzu
havlayankuzu
Ars, Gratia Artis....Yalandır yalan kalacak...

Yasemin Mori'den yepyen bir albüm geliyor. Heyecan yapmayın,hala albüm yok ortada :) Yeni albüm,"Deli Bando" adını taşıyacak. Albümün ilk klibi yayınlandı. Mori,çok ilginç bir insan. Hani sadece müzik yapması ve asla konuşmaması gereken insanlar vardır ya,onlardan biri Mori.  Rio'da çekilen klibini izlemek için buyrun. 

 

İçimde çok heyecan olmasa da,merakla bekliyorum yeni albümü. Prş, 30 Ağu 2012, 13:41 (5 yıl önce)
güncellendi: 5 yıl önce (2012-08-30 13:44:21)
reklamlar

havlayankuzu
havlayankuzu
Ars, Gratia Artis....Yalandır yalan kalacak...

Kaç zaman geçti,o kadar albüm dinledim. Kulağımdan da kimler geldi geçti. Bu başlığı görmüşken,ülkemiz cazının en zarif seslerinden biri Şenay Lambaoğlu'nun ilk solosu,İçimde Aşk Var'ı paylaşmak istedim. Şenay Lambaoğlu'nu evvelce vokal olarak dinlemiştim. Albüm,adının biraz olsun duyulması için önemli bir gelişme. Ben çok sevindim,albümü görünce. 

İçimde Aşk Var, önemli bir albüm. Altyapısına bu kadar emek harcanmış kaç albüm vardır ?  Ercüment Orkut'un direktörlüğünü yaptığı bu albümde, Eylem Pelit,Ediz Hafızoğlu'yu görmek beni ayrı mutlu etti. Yaylıların,eloktro bas ve davul ritimlerinin de eşlik ettiği bu albüm,her biri birbirinden nadide dokuz parçasıyla sizi mestediyor. Özellikle soğan doğramak,kavga etmek,ağda yapmak gibi yorucu işler esnasında sizi sakinleştirecek,yer yer çoşturacak ama pişman etmeyecek. 

 

Albümü TTnet veya D&R üzerinden satın alabilirsiniz. 

Rica ediyorum alın bu albümü. Kendi iyiliğiniz için. 

 

Saygılar,sevgiler.

NOT:Tehdit değildi. Prş, 30 Ağu 2012, 13:05 (5 yıl önce)
havlayankuzu
havlayankuzu
Ars, Gratia Artis....Yalandır yalan kalacak...

Nilüfer, "12 DÜET" isimli yeni albümüyle gökten düşer gibi ortaya çıktı aniden. Adından da anlaşılacağı gibi bu albüm bir düet albümü. 12 farklı rock sanatçısıyla hazırlanan albümdeki şarkıların tamamı canlı olarak kaydedilmiş.

 

Albümün çıkış parçası, "Erkekler Ağlamaz"ı dinlerken anladım ki, Nilüfer muazzam bir ses. Şebnem Ferah karşısında ne yazık ki zayıf kalmış. O kadının sesiyle düet yapmak cesaret ister. Yine de eh işte diyebilirim en fazla çıkış şarkıları için. Albümün geri kalanında da Nilüfer'in baskın sesi düetlerin yapısını biraz bozmuş. Partnerler daha çok, "konuk manken" havasındalar :))

 

http://hippikiz.com/wp-content/uploads/2011/02/Nil%C3%BCfer-12-d%C3%BCet.jpg

 Prş, 17 Şub 2011, 17:59 (7 yıl önce)
havlayankuzu
havlayankuzu
Ars, Gratia Artis....Yalandır yalan kalacak...

2009 yılında çıkardığı "Uyan" isimli albümle, kendisine beni hayran bırakmış, güzel sesli güzel kadın Jehan Barbur, 2011 yılında ikinci albümüyle karşımıza geldi. "Hayat" adını taşıyan bu albüm, ilk albümden çok daha hareketli. Teknik bakımdan biraz daha zayıf geldi kulaklarıma. Ama yine de, Barbur'un romantik sesini duymak huzur verici. Dinleyip kendi kararınızı vermenizi öneririm. Bir şarkı dışında, tüm şarkıların beste ve sözleri Barbur'a aitmiş.

 Prş, 17 Şub 2011, 17:44 (7 yıl önce)
havlayankuzu
havlayankuzu
Ars, Gratia Artis....Yalandır yalan kalacak...

Alternatif Rock aleminin, en eski kültlerinden R.E.M., mart ayı içerisinde, "Collapse into Now" isimli son albümlerini yayınlacaklarının müjdesini verdi. Albümün kendi adıma en büyük sürprizi Patti Smith'i ekibin içerisinde görmem oldu. Patti Smith'in yanında, Eddie Vedder ve Peaches da albüme katkıda bulunacak isimlerden.

 

Albümün ön gösterimi için buyrunuz.

 

Albümün resmi çıkış tarihi: 8 Mart 2011

 Prş, 17 Şub 2011, 17:26 (7 yıl önce)
havlayankuzu
havlayankuzu
Ars, Gratia Artis....Yalandır yalan kalacak...

Alternatif müziğin alternatif hatunu PJ Harvey, 14 Şubat itibariyle yeni albümünü yayınladı. "Let England Shake" adını taşıyan albümün en ilginç özelliği bazı parçalarının tamamen kilisede kaydedilmiş olması. Albümde autoharp,kanun,trambon gibi üzgün çalgılar kullanılmış. Alışılmış PJ Harvey kayıtlarının aksine biraz daha işlenmiş bir altyapıya sahip. Alternatif ruhunun biraz uzağında. Genel olarak çoşkun ve üzgün bir albüm. 14 Şubat günü dinlemekten zevk alınabilecek parçalar var ancak bir 14 şubat albümü değil. 16 şubat albümü daha çok, malum aybaşının ertesi eheh ehheheheheh :((( kötü espiri yapma hakkım var.

 

Albüm daha ziyade savaş temasına sahip. Özellikle İngiltere'nin tarihi açısından da ilginç bir çalışma. Çok garip albüm hacı.

 

Albümden bir canlı performans

 Prş, 17 Şub 2011, 17:10 (7 yıl önce)

yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "