Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> mesaj kutusu -> karadedeler olayı
"karadedeler olayı" başlığına cevaben...
havlayankuzu
havlayankuzu
Ars, Gratia Artis....Yalandır yalan kalacak...

HK, her şeyi slayer :)

Ailenizin slayerı HK, 14 Şubata özel fırsatlarla karşınızda:

 

Eski sevgili çıkarılır, ayrılık acısı alınır, yeni sevgili yapılır.

EX aşka ayar çekilir, uçkur bağlanır, gerekirse açılır.

 

Aşk iksirleri %35

Tip düzeltme ajanları %40

EX aşkı bezdirme cinleri (adet-on günlük) %45

 

Soru sorun,görüş ve önerileriniz için HK halkla ilişkiler ofisi irtibat telefonları :+960 00 454 45 433   (10 Hat)

 

NOT: hatlarımız Maldiv adalarına bağlıdır.

Saygılar.Çrş, 9 Şub 2011, 05:20 (7 yıl önce)
güncellendi: 7 yıl önce (2011-02-09 05:21:02)
pepe-le-pew
pepe le pew
something wicked this way comes

HK, The Abasi Slayer :)Sa, 8 Şub 2011, 11:52 (7 yıl önce)
havlayankuzu
havlayankuzu
Ars, Gratia Artis....Yalandır yalan kalacak...

Söz konusu olayda adı geçen doğa üstü yaratıklar, avam içerisinde bilinen adıyla "üç harfliler" yani "cin"ler değildir. Anadolu'daki yaygın bir batıl inanışın sonucu olarak, halk bilemediği her şeyi "üç harfli" adıyla nitelemiş, cin kavramı genel bir korkunun yansıması olmuştur.

 

Bu olaydaki yaratıklar, aslında "Abasi" adıyla anılan ve Anadolu'nun önceki devirlerinde, "Albastı","Alkara" vb... isimlerle anılan doğa üstü bir canlıdır. Konvensiyonel silahlara karşı son derece dirençli olan Abasiler, özellikle küçük çocuklara ve yeni doğmuşlara  musallat olurlar.

 

Cinler, insanlara doğrudan fiziksel zarar veremezler. Zira, 12.345 yıl önce gerçekleşen Faraj savaşında, cinlerle insanlar arasındaki perde mühürlenmiştir. Cinler, sadece psikolojik sorunlara neden olabilir, ruhsal konularda insanlara sorun çıkarabilirler. Cinler'den korunmanın yolu belli ve basittir. Abasi'lerden korunmak ise o kadar kolay değildir. Tanrı'ya şükür Abasiler'den evrende fazla kalmamıştır ve genelde diğer canlılardan uzakta bir hayat sürmeyi tercih ederler.

 

Bu vakada, Abasi'lerin insanlara saldırmasının iki olası açıklaması mevcuttur:

 

1-Abasi'ler, dolu buğday başaklarının yakılmasına karşı hassastırlar. Komünler halinde yaşadıkları ve otla beslendikleri için bu tür bir israf onları kızdırmış olabilir.

 

2-Abasi'ler, evlatlarını bir kese içerisinde taşır ve Abasi yavruları sadece ilk 8 aylarında etle beslenirler. Olumsuz hava koşullarından dolayı, yavrularını beslemek gayesiyle oradaki halkı katletmiş olabilirler.

 

Abasiler'i durdurmanın tek bir yolu vardır. 100 gram, çöğen otunu küle çevirip, üç gün elma sirkesinde bekleterek bir tonik hazırlamanız gerekmektedir. Bu toniği, üç ölçek (120 ml) alkol ve bir ölçek (40ml) eterle karıştırarak, Abasi'nin bedenine zerk etmek suretiyle bu musubetten kurtulabilirsiniz. Abasiler'i mümkün olduğunca kızdırmamaya dikkat edin ve zorunlu kalmadıkça birini öldürmeyin. Son derece kinci ve yılışık mahlukatlardır.

 

Soru ve sorunlarınız için, seyyar doğa üstü yaratık araştırmacısı ve avcısı: HK'ye başvurabilirsiniz.

 

Saygılar.

 Sa, 8 Şub 2011, 02:18 (7 yıl önce)
reklamlar

clementine
clementine


Geçen okudum hikayeyi,itiraf ediyorum ürperdim.Fakat tüm korku filmlerimizin referanslarıyla maalesef bir beklenti içine giremeyeceğim.Sa, 8 Şub 2011, 01:54 (7 yıl önce)
pepe-le-pew
pepe le pew
something wicked this way comes

Açmayın karadedeler :)

 

http://karadedelerolayi.net/

 

Blair Cadısı çakması bir proje olmuş kendileri. Mekanımız Türkiye olunca kahramanlarımız da tahmin edileceği üzere "üç harfliler" olmuş. İnandırıcılığı sıfır da olsa vizyona girerse merakımdan gidip izleyeceğim.

Bu da olayın bir miktar spoiler içeren özeti:

 

  ---spoiler---

 

KARADEDELER OLAYI 1989
       1989 yılının ocak ayında bir haber ajansı gazetelere K… in D… Köyünde, köylülerin hava karardıktan sonra "CiN BENZERi" esrarengiz yaratıklar  gördükleri için saat beşten sonra korkudan sokağa çıkamadıklarıyla ilgili bir haber geçti. Haber tüm gazetelerde küçük puntolarla önemsiz bir haber olarak yayınlandı.
        Aynı günler haber,yeni okul mezunu genç gazeteci H.B nin dikkatini çekti ve olayı yerinde araştırmak için K… in D… köyüne gitti. Köyde konuştuğu ve filme aldığı herkes  birtakım yaratıklar gördüğünü iddia ediyor ve akşam saat beşten sonra kesinlikle sokağa çıkmıyorlardı. Herkesin gönülden inanarak korkuyla anlattığı esrarengiz olaylar genç gazeteciyi köyde kalmaya teşvik etti.
       Tam on bir gün süreyle köyde kalan gazeteci olağan üstü hiç bir olaya rastlamayınca yanında getirdiği  video kamerayı köydeki 14 yaşında bir çocuğa bırakarak köyden ayrılmaya karar verdi. Çocuk, eğer köyde olağandışı bir şey olursa kamerayla kaydedecek, daha sonrada kasetleri gazeteciye verecekti.
       Genç gazeteci, köyden dönüşünden üç gün sonra gece yarısı, sivil giyimli dört jandarma tarafından İstanbul daki evinden, köyde kayıt yaptığı kasetleriyle birlikte alındı ve K… in L… ilçesinin jandarma komutanlığına getirilerek bizzat bölgedeki jandarma komutanı kıdemli Yüzbaşı A.S. tarafından sorgulandı. Bu sorgulama kamerayla kayıt edildi… Sorgulamanın sebebi D… köyünde üç hanede, video kamerayı bıraktığı çocuk da dâhil olmak üzere toplam 7 köylü kısmen
parçalanarak öldürülmüş, evlerin birinin duvarına ise kan kullanılarak H.B nin ismi Arapça alfabeyle yazılmıştı…
      Olay büyüyerek halk arasında korku, kargaşa ve paniğe sebep vermesin diye bir cinnet olayı gibi köylülere anlatıldı ve örtbas edilerek, cenazeler sadece köylülerin ve jandarmanın katılımıyla büyük bir gizlilikle köy mezarlığına defnedildi.
      Köylülerin çoğu bu olaydan sonra köyü terk ettiler. 
      Sorgulandıktan sonra serbest bırakılan H.B.nin üzerindeki tüm giysiler(iç çamaşırları ve çorapları dâhil),botları, çantası ve not defteri 3 Şubat 1989 salı günü , D…lar köyünün arkasındaki ormanda terk edilmiş olarak bulundu.
      Gazeteci H.B.nin ismi ise kayıplar listesinde kaldı…
 
      Yüzbaşı A.S. olaydan bir sene sonra 1990 yılında psikolojik bir rahatsızlıktan dolayı malulen emekli olarak İstanbul’a yerleşti ve  tedavi görmeye başladı.
      2006 yılında ise henüz  59 yaşındayken, girdiği bir bunalım sonucu kendisine ait tabanca ile başına bir el ateş ederek intihar etti.
      Babasının ölümünden sonra Yüzbaşı A.S.’nın  özel kasasını açan kızı S.F, kasada üç adet büyük  zarf buldu. Zarfların bir tanesinde siyah beyaz fotoğraflar diğer ikisinde ise kayıp gazeteci H.B.ye ait bir not defteri, 1989 yılına ait gazete kupürleri ve üç adet video kaset vardı…
      Kasetlerin üzerinde yazan tek şey “KARADEDELER OLAYI 1989”du.
      İlk video kayıtları gazeteci H.B.nin köylüler ile röportajını, ikincisi ise H.B.nin babası tarafından sorgulanmasını içeriyordu…
      Üçüncü ve son video ise köylü çocuğun çektiği görüntülerden oluşuyordu… Bu son videoyu seyretmeye başladığı ilk on dakikadan sonra korkudan kanının damarlarından çekildiğini hissetti…
      Yirmi ikinci dakikadan sonrasını ise seyredecek cesareti bulamadı kendinde…
 
      S.F 'nin şoku atlatması 2008 yılının ortalarına kadar sürdü ve bu arada mali sıkıntıya düşerek daha önce kimseye bahsetmediği kasetleri 2009 yılının mart ayında satmak zorunda kaldı…   
    
     Hâlâ montaj aşamasında olan ,yarı belgesel niteliğindeki "KARADEDELER OLAYI" isimli film, bu üç kasetten oluşuyor… Biz kasetlere hiç bir ekleme yapmadık, sadece uzun olan ve yıpranmış bazı bölümlerini çıkartarak, filmin  devamlılığı sağlamak amacıyla her üç videodaki olayları kronolojik sıraya dizdik… 
    Filmin orijinal görüntülerine ilave olarak, KARADEDELER OLAYI’NIN geçtiği köye gittik ve bugün bile korku ve ürpertiyle bahsettikleri olaya tanık olmuş köylülerle röportaj yaptık… Tüm bu görüntüleri de filmde bulacaksınız…
     Ayrıca ailelerinden gelen istek üzerine görüntülerde yer alan bazı kişilerin yüzlerini gizledik ve isimleri sadece harf olarak belirttik…


---spoiler---

 Pzt, 7 Şub 2011, 16:47 (7 yıl önce)
güncellendi: 7 yıl önce (2011-02-07 17:00:22)yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "