Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> mesaj kutusu -> taşınabilir hard disk güvenli kaldır sorunu
"Taşınabilir hard disk güvenli kaldır sorunu" başlığına cevaben...
havlayankuzu
havlayankuzu
Ars, Gratia Artis....Yalandır yalan kalacak...

Haklısın Calypso, hiçbir şeye güven olmuyor.Ama,kazık yediğim insan ve makinelerin kıyaslamasını yaparsam, insanlar 90-10 galip geliyor.Kahrolsun insanlık, yaşasın makineların yükselişi :)Prş, 27 Oca 2011, 23:50 (7 yıl önce)
calypso
calypso


Teşekkürler bestreaction,aforozzedeler,havlayankuzu.
@havlayankuzu; hotswap vb. bikaç şey denedim sonunda hallettim sanırsam, vista kullanıyodum önceden bu tarz bir problemle karşılaşmamıştım.
Zamanında bir takım verilerimi kaybettim ne yazık ki.gerçi dvd kaynaklı bir kayıptı.O nedenle yoğurdu üfleyerek yiyorum =)
Ne yazık ki teknolojik aletlerin hiçbir güvencesi yok:(Prş, 27 Oca 2011, 22:16 (7 yıl önce)
havlayankuzu
havlayankuzu
Ars, Gratia Artis....Yalandır yalan kalacak...

sana tavsiye:Windows XP-Vista ve 7 gibi işletim sistemlerinde ve çoğu dahili bellekte , "hot swap" isimli bir özellik mevcuttur. Bu özellik sayesinde, taşınabilir bellekleri güvenli kaldır demeden kaldırabilirsin.Tek şart, bu disklerin çalışmıyor olmasıdır. Yani veri yazıp veri aktarıyorken doğrudan usb kablosunu çekme. Öyle dahi olsa, çok ciddi bir problem yaşayacağını sanmıyorum.Alternatif olarak, [hotswap][1] [link text][1]isimli bir yazılımı kullanabilirsin, içim rahat etsin istersen. Bu yazılım sayesinde, Windows'un son derece saçma aygıt yöneticisinden kurtulman mümkündür.Vista XP ve 7'nin anlaşılamayan buglarından biri. Bir bu bir de masa üstü araçlarının kaybolması hadisesi. Bu kadar çok bug varken üstüne bir de para istemeleri anlaşılacak gibi değil.Ama Windows konusunda ısrarcıysan:Başlat,çalıştıra şu komutu gir:C:WINDOWSsystem32rundll32.exe shell32.dll,Control_RunDLL hotplug.dlgiriş tuşuna bas.güvenli kaldır seçeneği karşına çıkmalı. Çıkmıyorsa, DLL eksiği olabilir. Ve bir virüsten kaynaklanıyor olabilir. Aslında Wiindows'un kendisi koca bir virüs olduğundan çok irdelemiyorum.Başlat=Çalıştır menüsünün nerde olduğunu bilmiyor olabilirsin. Bu yüzden :O en solda, (bana göre) bulunan küçük saçma Windows simgesine sağ yap, özellikler de, özelleştir de, ordan "çalıştır komutu"nu bul ve küçük noktaya tıkla.Bu saçma Windovzzz'a daha fazla tahammül edemeyeceğim, kusura bakma. KEndisinden çıkıyor, saçma Windovz'umu kendi haline bırakıyorum.Prş, 27 Oca 2011, 13:08 (7 yıl önce)
güncellendi: 7 yıl önce (2011-01-27 14:07:44)
reklamlar

bestreaction
bestreaction
sıradan bir kullanıcı olmanın dayanılmaz hafifliği

reset at düzelir :))şey de denenebilir belki. şimdi bilgisayarımdan girdiğinde hardiske sağ tıkla sonra özelliklere tıklıyorsun. araçlar sekmesinin altında hata denetimi->şimdi denetle diye bir seçenek var. hardiskteki hataları bulup düzeltiyor. güzel, munis, tatlı mı tatlı bir düğme bu. eğer hd'dende yüz binlerce dosya yoksa çok kısa sürüyor. bir dene derim.
yaptım oldu.Prş, 27 Oca 2011, 03:12 (7 yıl önce)
güncellendi: 7 yıl önce (2011-01-27 03:12:54)
aforozzedeler
aforozzedeler
Boşal da semenini ye!

bende aynı hatayı yaşıyordum bir kaç kere pc yi kapatıp çıkardım daha sonra kendiliğinden düzeldi. iomega tb mi kullanıyorsun?Prş, 27 Oca 2011, 02:58 (7 yıl önce)
güncellendi: 7 yıl önce (2011-01-27 02:59:09)
reklamlar

calypso
calypso


:)
Onları en başta kontrol ettim zaten hiçbir işlem gerçekleşmiyordu.Prş, 27 Oca 2011, 01:51 (7 yıl önce)
bestreaction
bestreaction
sıradan bir kullanıcı olmanın dayanılmaz hafifliği

hardisk ile ilgili bir işlem arka planda çalışyor olabilir. tüm işlemleri kapatıp tekrar dene. örneğin kopyalama, ya da hardiskin içinden bir dosya medya oynatıcının listesinde bulunuyorsa bu işlemi gerçekleştirmeni engelliyor olabilir.(şu an tamamen atıyorum)Prş, 27 Oca 2011, 01:33 (7 yıl önce)
calypso
calypso


Merhaba arkadaşlar. Windows 7 kullanmaya başladım ve taşınabilir hard diskimi bilgisayardan çıkarmak istediğimde güvenli çıkar diyorum hiçbir işlem gerçekleşmiyor.Nasıl güvenli bir şekilde kaldırabilirim ? Aynı şekilde Usb bellek kaldırmak istediğimde ise hiçbir problemle karşılaşmıyorum güvenli bir şekilde kaldırabiliyorum. Bu konu hakkında bilgisi olan varsa ve paylaşabilirse çok sevinirim :(Prş, 27 Oca 2011, 01:10 (7 yıl önce)yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "