Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> öneri ve görüşler -> eklenen ve onaylanan filmler
"Eklenen ve Onaylanan Filmler" başlığına cevaben...
aforozzedeler
aforozzedeler
Boşal da semenini ye!

evet, manuel takılacağız. onu da yakın bi süre içinde reyiz halledecek sanırım.Çrş, 26 Oca 2011, 23:38 (7 yıl önce)
silentbreeze
silentbreeze
"Hadi izleyelim :D"

arkadaşlar bazı filmleri onaylarken ing. altyazıya ceviri bekleniyor ibaresini nasıl eklicez? eskiden direk butonu vardı ama şimdi buton yok. kendimmi yazmam gerekiyor ceviri bekleniyor diye.Çrş, 26 Oca 2011, 17:26 (7 yıl önce)
Alone
Alone
Genel bir izleyici kitlesine ulaşmak istiyorsanız, Star Wars ve Superman gibi, sanatla hiç ilgisi olmayan filmler yapmalısınız. Halkın aptal olduğunu söylemek istemiyorum ama onları memnun etmek için de kesinlikle böyle bir ıstıraba katlanamam. Tarkovsky

Misal olarak şuan elimde bulunan, başrölünde Vin Diesel'in oynadığı eklediğim Strays filmi hakkında Türkçe hiçbir bilgi yok. Bu nedenle bu gibi filmlerin sitede hiç bulunmamasındansa İngilizce olarak bulunmasını tercih ediyorum.Sa, 25 Oca 2011, 19:39 (7 yıl önce)
reklamlar

ediylenbudu
ediylenbudu
bazı günler ben oturup da altı için bir sarkı söylerim, altı

Sanki, geri bildirimler türüne göre başka başka kişilere yönlendirilebilirse düzeltme işlemleri daha verimli hal alır.

Örneğin özet hatalıysa x kişisi ya da kişilerine geri bildirim giderken, afiş hatalıysa y kişisi ya da kişilerine geri bildirim gider. Hem özet, hem afiş hatalı ise gene tek bir form üzerinden kişilere dağıtılabilir düzeltmeler.

Bir filmi imdb i yokken,baştan yaratma işi şimdi kiminse gene onda kalır. Böylelikle tek bir kişi ya da 2 ya da 3 kişi özetin virgülünün eksiğiyle, afişin meme yapmasıyla, sürenin köpürmesiyle, senaristin kaprisiyle birer birer ilgilenme şeysinden feragat etmiş olur.

Yani halihazırda film onaylayanlar neleri düzenleyebiliyor ise, düzeltebilecekleri geri bildirimler de onlara gelsin, ama tabii görev paylaşımı yapılarak, yoksa şu halinden pek farkı olmaz, karmaşa, kaos geliyorum der.

Bu şekilde final dönemlerinde dahi geri bildirimler daha çabuk halledilir.


Bu arada dipten not: küçük buda önizlemesi de çok güzel olmuş :)Sa, 25 Oca 2011, 15:01 (7 yıl önce)
silentbreeze
silentbreeze
"Hadi izleyelim :D"

bu geri bildirimler konusunda ben her türlü görevi alırım. zaten devamlı sitedeyim. en azından faydam dokunsun.Sa, 25 Oca 2011, 14:47 (7 yıl önce)
reklamlar

babelfish
babelfish
"Artık eve girmeyiz. Ne de olsa; parka giyen kuşağın hayallerindeki, parka giden çocuklarız"

Ben de katılıyorum sizlere, yani tutup da insanların potansiyel katkılarını engellemenin anlamı yok, ama kesinlikle geri bildirimler ile ilgili bir şeyler yapılmalı. Onlarla ilgilenen kaç kişi var bilmiyorum ama yeterli olmadığı kesin.Sa, 25 Oca 2011, 14:40 (7 yıl önce)
tutaste
tutaste


Madem tartışıyoruz hemen fikrimi belirteyim. Bu sitenin en çok hoşuma giden tarafı herhangi bir kişinin bir şekilde katkıda bulunabilmesidir. Daha geniş bir datayı kollektif bir çalışmayla elde etmek, her şeye bir ekip kurmaktan daha iyi bence. Geribildirimlerin değerlendirilmesi zaman zaman sekteye uğrayabiliyor, ancak herkesin düzeltme yapabilmesini pek doğru bulmuyorum. Çünkü, her ne kadar hiyerarşiye karşı olsam da bir kontrol mekanizması olması gerektiğini düşünüyorum. Bunu da deneyimlediğim için söylüyorum. İşlerin çığrından çıkması çok kolay bir hal alabiliyor. Gönüllü ve bu işe vakit ayırabilecek insanların bu mekanizmayı oluşturabileceğini sanıyorum. Zaten bunun için çalışan insanlar var. Belki bu grubu biraz daha büyütebiliriz. Geribildirimlerin için çok teşekkürler kumcular bu arada. Verdiğin örneğe gelirsek kumcular, zaten daha fazla bilgi edinemediğimiz filmleri sırf bilgi eksik diye eklememek çok saçma. Ufak tefek eksikliklere göz yumulmalı. Sonuç olarak; Film ekleme herkese açık olsun derim, ancak sevgili filiminsanları daha dikkatli davransınlar eklerken.Sa, 25 Oca 2011, 14:33 (7 yıl önce)
silentbreeze
silentbreeze
"Hadi izleyelim :D"

arkadaşlar ne kadar mantıklı olur bilmiyorum ama tıpkı onaylama görevinde olduğu gibi film eklemek için de bir grup görevlendirilse olmaz mı? sonucunda ekleme işi herkese açık ve bilen bilmeyen herkes yarım yamalak da olsa eklemeye çalışıyor. Böyle birşey çözüm olur mu?Sa, 25 Oca 2011, 09:56 (7 yıl önce)
babelfish
babelfish
"Artık eve girmeyiz. Ne de olsa; parka giyen kuşağın hayallerindeki, parka giden çocuklarız"

evet daha önce benzer bir duyuruyu ben de başka bir başlık altında yapmıştım ama durum hala içler acısı =/ sırf film eklemek için eklemeyelim en olursunuz arkadaşlar.. sonra niye aktifleşmedi hala filmlerim falan deniyor..Sa, 25 Oca 2011, 02:25 (7 yıl önce)
aforozzedeler
aforozzedeler
Boşal da semenini ye!

katılıyorum. filmlerin hiç bir bilgisi mevcut değil sanki filmi baştan yaratıyormuşuz gibi aktifleştiriyoruz.. vay anası yaa..Pzt, 24 Oca 2011, 23:55 (7 yıl önce)

yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "