Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> mesaj kutusu -> kahrolsun windozzz :)
"Kahrolsun Windozzz :)" başlığına cevaben...
havlayankuzu
havlayankuzu
Ars, Gratia Artis....Yalandır yalan kalacak...

Gün geçmiyor ki,Windoz'la ilgili güzel bir gelişme yaşanmasın. 

Windoz 8 için çok özel bir aktivasyon sistemi geliyormuş.

Artık korsan Windoz kullanmak mümkün olmayacakmış.

Çok sevindim bu habere.

Windoz'un her biri birbirinden dahi yöneticileri de olmasa Windoz'un ayağına sıkmak bizler için çok zor bir iş olacak.

Neyse ki,Windoz bu işi bizim yerimize yapıyor .

Piyasadaki Windoz'ların yaklaşık %60'ı korsan, yani her on kişiden altısı korsan Windoz almak zorunda kalmış.

Windoz efendileri sanıyorlar ki, işletim sistemlerinin bu kadar yaygın olmasının sebebi Windoz'un inanılmaz süper ötesi bir işletim sistemi olması. 

Piyasadaki Windoz hakimiyeti böyle böyle kırılacak. 

CEO'muzu tebrik ediyorum,gözlerinden öpüyorum. O Windoz'ları katlayıp katlayıp..........

Tebrikler Steve Ballmer :))) 

Ulan Ubuntu'yla beş yıldır yaptığımız şeyleri "yenilik" diye kakalıyorsunuz ya burdan hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Çok becerikli adamlarsınız vesselam. Cts, 11 Ağu 2012, 01:15 (5 yıl önce)
babelfish
babelfish
"Artık eve girmeyiz. Ne de olsa; parka giyen kuşağın hayallerindeki, parka giden çocuklarız"

Katılıyorum, destekliyorum. OpenOffice gayet kullanışlı ve kanımca Microsoft Office'ten hiçbir eksiği olmayan bir program, üstelik ücretsiz.

Zamanında Kubuntu kullanmış biri olarak da, şu Linux tabanlı işletim sistemleri yaygınlaşsa da hayat bayram olsa diyorum. 


Cts, 8 Oca 2011, 18:50 (7 yıl önce)
reklamlar

havlayankuzu
havlayankuzu
Ars, Gratia Artis....Yalandır yalan kalacak...

Bildiğiniz üzere, çoğu bilgisayar dağıtımcısı firma, size sormadan kafalarına göre; windovz yükledikleri makinayı +90 dolar +office lisansı vb... meblaları size ödetmek suretiyle kakalamaktalar.

 

Bu işe bir dur demek isteyen, birtakım şahıslar şöyle bir site kurmuşlar. Destekliyor ve sestekliyorum. Kimse zorla Windoz kullanmak zorunda bırakılamaz. İnsan haklarına aykırı.

 

Dostlar için:

 1-) O lanet office 2010'u kullanmak zorunda değisiniz. Çok daha iyisi Openoffice varken üstelik. Openoffice'e dosyaları, OPT yerine Office formatında kaydedebilme özelliği eklendiğinden berri hiç bir eksiklik hissetmiyoru. 

 

Ama yine de  Office 2010 cepte duruyor. Çok isteyen varsa verebilirim. Bence beş para etmez.

 

2-) Bol hatalı,bol arızalı bir Dos işletim sistemi kullanmak zorunda değilsiniz. Linux tabanlı, GNU lisanslı birçok işletim sistemi işinizi çok daha iyi görecektir. Üstelik, gayet hızlı ve kullanışlı bu işletim sistemleri; son yıllarda yazılan emülatörler sayesinde birçok Windoz şeysini çalıştırabilmekteler.

 

Biraz eğitimle kullanılmayacak bir işletim sistemi değil. Zor,kullanışsız diyen şahısların bir kastı olduğunu düşünüyorum.

 

W7 kullandım ve beş aylık bir süre zarfında onlarca hata ile karşılaştım. Sisteme bulaşan trojanlerin haddi hesabı yok. Bilgisayarım temiz sanabilirsiniz. Ama güvenli kipte, derin bir tarama yaptırın; iddia ediyorum şu an makinanızda en az sekiz tane zararlı yazılımçık fink atıyordur.

 Cts, 8 Oca 2011, 18:32 (7 yıl önce)yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "