Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> mesaj kutusu -> sinema salonunda film izlemenin de bir adabı var!
"sinema salonunda film izlemenin de bir adabı var!" başlığına cevaben...
malifalitiko
malifalitiko
the golden god is not taking questions

Sinema salonunu geçiyorum, ülkemizde bazı filmlerin gösterilmemesi benim sinirimi bozuyor. Koskoca Scott Pilgrim vizyona girmedi lan. Ben çizgi roman uyarlamalarının ülkemizde yayınlanmasını istiyorum. Gerekirse 5 yaşındaki veletlerle izlemeye razıyım.Prş, 3 Şub 2011, 21:24 (7 yıl önce)
babelfish
babelfish
"Artık eve girmeyiz. Ne de olsa; parka giyen kuşağın hayallerindeki, parka giden çocuklarız"

ben de jeneriği izlemeyenlere sinir oluyorum ki çoğu sinemada çat diye bitiriyorlar, bitirmeseler de bekleyenlere pis pis bakıyor görevliler hadi be kardeşim dercesine. bir de herkes "mısır yemezlerse ölecekler" hastalığına kapılıyor, ona hastayım..

 

ama ben de isterdim şöyle alkışlı - tezahüratlı, kaliteli komiklikli yorumların havalarda uçuştuğu sinema ortamlarında film izlemek.. lisede yatılılar olarak bazen kapatırdık bir salonu, o zaman öyle olurdu işte.. hey gidi =/Pzt, 3 Oca 2011, 02:57 (7 yıl önce)
güncellendi: 7 yıl önce (2011-01-03 02:57:46)
Alone
Alone
Genel bir izleyici kitlesine ulaşmak istiyorsanız, Star Wars ve Superman gibi, sanatla hiç ilgisi olmayan filmler yapmalısınız. Halkın aptal olduğunu söylemek istemiyorum ama onları memnun etmek için de kesinlikle böyle bir ıstıraba katlanamam. Tarkovsky

 Imm. Ben şahsen sinemaya giden 6-7 ergenin çıkardığı acaip sesler ve gülmelerinden iğreniyorum, bir de film sırasında "yaa bu mu yeaaa" diyen dişiler-erkekler yok mu? Hayır herhangi bir aile terbiyesi almamış olabilirsin anlarım da, öndeki koltuğa bacaklarını uzatıp perdeye yansıyan ışığı elinle kesmeye çalışmakta ne oluyor? İlla gidip uyarmak, tüm sinirimi stresimi üzerinde mi boşaltmak zorundayım? Gitsinler çocuklar için ayrı salon açsınlar orda bildikleri gibi yapsınlar yaşıtlarıyla. Çok doluyum bu konuda sevgili filimadamı.

 

Edit: Misal bir filmin jeneriği bittikten sonra devam ettiğini gördüklerinde geri koşan tipler çok komik oluyor. (:Paz, 2 Oca 2011, 22:58 (7 yıl önce)
güncellendi: 7 yıl önce (2011-01-02 22:59:32)
reklamlar

ediylenbudu
ediylenbudu
bazı günler ben oturup da altı için bir sarkı söylerim, altı

Öyle deme, mesela:

"Anadolu'nun Kayıp Şarkıları"nı, pek çoşkulu bir izleyici grubu ile izlemek nasip olduydu. Neredeyse halaya kalkıyorduk o kafar keyifliydi :)Paz, 2 Oca 2011, 22:52 (7 yıl önce)
güncellendi: 7 yıl önce (2011-01-02 23:04:45)
havlayankuzu
havlayankuzu
Ars, Gratia Artis....Yalandır yalan kalacak...

Ne yazık ki ülkemizde sinemanın bir rengi yok.

 

Misal Hindistan'a giden bir arkadaş anlatmıştı, orda filmler alkışlarla izlenirmiş. İnsanlar hoşa giden sahnelerde, perdeye kuruyemiş falan atarlarmış, gülerlermiş. Cümbür cemaat.

 

Bizde hiç yok öyle şeyler :((

 

Bizde,girersin salona öyle kuzu gibi, biri yol gösterir, bahşişini verirsin. Oturursun. Arada bi zibidi çıkar. Kafanı eğ falan derler. Küfredersin. Elindeki kolayı suratına fırlatırsın. Haftanın stresini atarsın. En çok o olur. Yada bi grup mağara adamının arkasına düşmüssündür onların yorumlarını dinlemek zorunda kalırsın. Bi de arka sıralara yiyişmek için karışan tipler vardır. Oha dersin. Otel paralarını atar, kaçarsın.

 

Öyledir bu alemde bu işler.

 

Üzüm üzüm üzücü :(Paz, 2 Oca 2011, 22:38 (7 yıl önce)
reklamlar

ediylenbudu
ediylenbudu
bazı günler ben oturup da altı için bir sarkı söylerim, altı

başlığı Radikal Gazetesi, Hayat ekinden çaldım.

başlığın, ev sahipliği ettiği haber ise şöyle.

 

reklamların uzun tutulmasına,

"nasıl olsa reklam var" diyerek salona geç teşrif edenlere,

jeneriği sonuna kadar izlemek lütfunu göstermeyenlere,

film izlemeye ekipçe gidip, salona şamatalı girip, üstüne bir de yanyana oturmak için delirenlere- biletleri farklı yerlere kesilmiştir-

 

...çok pis gıcık oluyorum ama bir yandan da sever oluyorum, sanki sinema salonunda film izlemenin keyfi artık bunlara dönüşmüş gibi.

yakında  "haydi bre sinemaya gidek de birer geç kalan gölgesi izleyek perdede" gibi replikler girecek çok şahane hayatlarımıza :)

 

peki ya sen, sen nabersin arkadaş, korsan rulez mu dersin, gözlerinde fersin, bilirim fenadır tersin.Paz, 2 Oca 2011, 22:29 (7 yıl önce)
güncellendi: 7 yıl önce (2011-01-02 22:32:41)yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "