Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> filmler hakkında ( genel ) -> black swan (spoiler içerebilen başlık!)
"Black Swan (Spoiler içerebilen başlık!)" başlığına cevaben...
yoko-o-noo
yoko o noo
hazır reçete yok..!

paylaşmasak olmazdı :))

 

Jim Carrey'den Blaaack SwaaaanCu, 4 Mar 2011, 19:29 (7 yıl önce)
gharaguru
gharaguru


Bende filmi çok beğendim ama, aslında bazı yerleri o kadar çok muallakta bırakmışlar ki bu tartışmanın sebebi de, onları çözemediğimiz için bütün filmden şüphelenmemiz. Ben nina nın bethe bişey yapıp yapmadığını bile tartışabilirim. Ama herhalde annesini de halüslere bağlıyacak olsalardı en azından telefonla konuşturmazlardı ninayı diye düşünüyorumCu, 31 Ara 2010, 20:44 (7 yıl önce)
kumcular
kumcular
.

bana biraz Fight Clubı hatırlattı.

Nina rüyalarına girecek kadar, başrole yani beyaz kuğuya hazırlanmış. bunuda yaparken kendisiyle çeliştiği durumlarda hep annesi karşısına çıkıyor. yapmaması gereken şeyleri yaparken (pasta yemek, tırnaklamak, masturbasyon yada alkol almak) iç ses olarak annesiyle tartışıyor. Bazen isyan ediyor, bazen gizliyor yaptıklarını... sigara içerken bile sen söylemezsen kimsenin haberi olmaz mesajı veriyor Lily nin ağzından...

Rol dağılımı yapılacağı zaman olay değişiyor ve ortaya siyah kuğuda çıkıyor. kendisini yeni role hazırlamsı gerektiğini anladığında da ortaya Lily çıkıyor.(başrolün yedeği, enbüyük düşman)... Lily isminin Lilith e gönderme olduğunu düşünüyorum. Lily ile yaşadığı diyalogların yarısının hayal olduğunu zaten izliyoruz. Kalanlar ve annesiyle birleştirmesi Ninanın hüneri oluyor :D 

 Cu, 31 Ara 2010, 11:57 (7 yıl önce)
reklamlar

kckcplszlr
kckcplszlr
şuga

Lily eve Nina'yı çağırmak için geldiğinde annesi de ordaydı.Hatta Nina'ya annesinin nasıl bir kadın olduğu şeklinde bişeyler söyledi.Eğer annesi olmadığına dair bişey olsaydı bu bir şekilde verilirdi.Lily'nin tavrının değişmesi gerekirdi olmadığını anlamak için.Çünkü olaya şahit olan 3.bir kişi var.Eğer sadece annesiyle ninanın arasında gelişseydi tüm olaylar bir şekilde olmadığını düşünülebilirdim.Ama Lily'nin tanıklığı annesinin olduğunu kanıtlıyor.Prş, 30 Ara 2010, 15:35 (7 yıl önce)
1925
1925
ben yaremi bilirim. yarem seni bilir.

!--SPOILER--!!--SPOILER--!!--SPOILER--!

cidden aslinda degisik yaklasim.

annesi de cunku tuhaf bir karakter, nina evden cikarken annesinin odada sabit oturusu ve sadece kafasini cevirisine ben baya bir sasirmistim, gerilim unsuru tasiyan bir sahneydi. tipik korku sinemasindan.

ama bence annesi var, ki kizin bu halinde annesinin etkisi fazla. ama lily'nin eve geldigi, disarda takildigi kisimlarda lily yoktu.

izleyenler dokulmeye devam etsin derim ben, iyi kritik oluyor.

!--SPOILER--!!--SPOILER--!!--SPOILER--!Prş, 30 Ara 2010, 13:41 (7 yıl önce)
reklamlar

ediylenbudu
ediylenbudu
bazı günler ben oturup da altı için bir sarkı söylerim, altı

 

!--aç karnına okuma--!

Hepsi Nina'nın hırsının kılıkları :). 

!--aç karnına okuma--!

 Prş, 30 Ara 2010, 13:06 (7 yıl önce)
Metehan
Metehan
Madem bir yanlış yapacaksın, bari onu doğru yap.

Filme o kadar kaptırmışım ki kendimi "Siyah olamayacak evet beceremeyecek." diye düşündüm ta ki olup da becerene kadar. Prş, 30 Ara 2010, 05:04 (7 yıl önce)
babelfish
babelfish
"Artık eve girmeyiz. Ne de olsa; parka giyen kuşağın hayallerindeki, parka giden çocuklarız"

filmi sitede 53 kişi izlemiş de, ben de merak ettiğim bir konuda fikirlerini alayım dedim =) keşke herkese tek tek mesaj atsaymışım eheh..

 

ayrıca film okuma mı? haşa..Prş, 30 Ara 2010, 00:02 (7 yıl önce)
yoko-o-noo
yoko o noo
hazır reçete yok..!

"spoiler içerebilen başlık" açıklaması kifayetsiz kalmış sanki..

 

nasıl desem film okumaya doğru gidiliyor.. ki daha film gösterime bile girmemişken - gösterime girmesine 2 ay varken o/

 

 Çrş, 29 Ara 2010, 20:02 (7 yıl önce)
aforozzedeler
aforozzedeler
Boşal da semenini ye!

ne güzel filmi izlemiş rafa kaldırmıştım. niye aklımı karıştırıyorsunuz arkadaşlar? saf saf dolanıyordum etrafta negzel! 
Çrş, 29 Ara 2010, 17:10 (7 yıl önce)

yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "