Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> televizyon dizi ve programları -> "yerli dizi yersiz uzun" protesto
""yerli dizi yersiz uzun" protesto" başlığına cevaben...
pudra
pudra
Ahalinin yorum puanlama kriterleri;Türk filmlerine övgü -46764 yabancı filmlere övgü +456852.

Dizilerin uzunluğu yüzünden artık dizi izlemekten soğudum yemin ediyorum. Oturup bi film açmak daha akıl karı.Prş, 6 Eyl 2012, 18:01 (5 yıl önce)
yok-daha-neler
yok daha neler
this is classic

canı gönülden destekliyorum.Sa, 28 Ara 2010, 20:27 (7 yıl önce)
yoko-o-noo
yoko o noo
hazır reçete yok..!Sa, 28 Ara 2010, 18:56 (7 yıl önce)
reklamlar

ediylenbudu
ediylenbudu
bazı günler ben oturup da altı için bir sarkı söylerim, altı

:) Şahaneymiş, jet destek olmuş ama bu.Sa, 28 Ara 2010, 15:19 (7 yıl önce)
kumcular
kumcular
.

Beyaz'dan tam destek, tek bölüm değil sezonları kısaltmış...

 

 

http://www.gazeteport.com/TV-VIDEO/index.htm?videoDocName=GP_824367

 

 

Beyaz'dan 2 dakikada Yaprak DökümüSa, 28 Ara 2010, 11:45 (7 yıl önce)
güncellendi: 7 yıl önce (2010-12-28 11:48:28)
reklamlar

havlayankuzu
havlayankuzu
Ars, Gratia Artis....Yalandır yalan kalacak...

Ben en çok, Atiker Sıralı Otogaz Sistemleri'nin cirosunu merak ediyorum. Bir de sırasız otogaz var mı ki, sıralı otogaz sisteminden bahsediyoruz ? Nereye kafamı çevirsem bu sıralı otogazcılarla karşı karşıya geliyorum. Feci şeyler bunlar. 

 

Bir de, 45 dakikalık diziyi 145 dakika boyunca takip edebilecek sabra sahip bir izleyici kitlesiyle bu eylem yürümez diye düşünüyorum. Bakalım,hayırlısıları hayırlı olsun.Çrş, 22 Ara 2010, 17:53 (7 yıl önce)
ediylenbudu
ediylenbudu
bazı günler ben oturup da altı için bir sarkı söylerim, altı

Bu yüzdendir, balya balya paralar döken sponsorların ürünlerini alırken de düşünmek lazım. Gerçi daha hiç Karaca bilmem ne takımı alan görmedim çevremde, halbuki gelinlik yaşta bir sürü kadın var etrafta. Turkcell, Atasay haydi neyse de, Karaca nereden buluyor o paraları yaw. Bu arada Turkcell son reklamında esmer veletler oynatmış, şaştım kaldım. Halbuki ülke sarışın mavi*yeşil*gri gözlü velet dolu.. (beni bu faşizan görüşlere iten "şey" utansın")

Bir de o dizi oyuncuları, yönetmenleri falan paraları alıp nerelerine sürüyorlar da "Daha bir evim bile yok" diyebiliyorlar. Çok mu vergi ödüyorlar acaba. Yani adamın gecesi gündüzü sette geçiyor, prodüksiyon bütçeden yemeğiydi, ulaşımıydı, özel gereksinimdi her şeyi karşılıyor, nereye gidiyor bu paralar anlayamıyorum gerçekten. Bir hakikat vardır ama benden henüz uzak durur.

Neyse 24 ünde orada mıyız? Kimler gidecek?Çrş, 22 Ara 2010, 11:29 (7 yıl önce)
Alone
Alone
Genel bir izleyici kitlesine ulaşmak istiyorsanız, Star Wars ve Superman gibi, sanatla hiç ilgisi olmayan filmler yapmalısınız. Halkın aptal olduğunu söylemek istemiyorum ama onları memnun etmek için de kesinlikle böyle bir ıstıraba katlanamam. Tarkovsky

  15.700 bölümden fazlasını içeren guiding light dizisinin yanında laflarının edilme ihtimali düşük olan dizilerdir bunlar, gerçekten. Ayrıyetten hafızam beni yanıltmıyorsa geçmiş yıllarda 6 ya da 7 saatlik bir final bölümüyle veda etmişti Türkiye'de yayınlanan bir dizi. Halk, çayını kahvesini bir kenara koyup elinde sigara saatlerce tv başında kalmayı seviyor, ne yapabilirsiniz ki?

 

  Türkiye'de bir komedi dizisini elinizdeki çayı püskürtmeden içebiliyorsanız sorun vardır dediğimde zevksizlikle suçlanıyorum. Komediye bana göre en güzel örneklerden birisi olan HİMYM'yle arasında dağlar kadar fark vardı yayınlanan dizilerin ve bunun temel sebeplerinden biri de hiç şüphe duymuyorum ki uzunluktu.

 

   Tv'de dönen drama,macera, romantizm içeren dizilerin haliyse zaten ortada. Öyle bir geçer  zaman ki,Ezel gibi diziler çıtayı oldukça yükseltti neyse ki, yine de süreleri reklamsız halleriyle dahi 1 saat 40 dakika civarlarında seyrediyor.

 

  Vesselam bu tür protestolardan önce reklam kaygısı güden kapitalist patronlara ilk olarak halk izlemeyerek cevabı vermek zorundadır. Bunun olacağınıysa yakın tarihte düşünmüyorum. Günümüz anlayışıyla rating=reklam=kalite. Birileri bir yerlerde sanat yapmış kimin umurunda?Çrş, 22 Ara 2010, 10:10 (7 yıl önce)
güncellendi: 7 yıl önce (2010-12-22 10:12:03)
oguzhanovich
oguzhanovich
...

yerli dizi çekmiyorlar ki brezilya dizisi çekiyorlar. Sa, 21 Ara 2010, 14:52 (7 yıl önce)
ediylenbudu
ediylenbudu
bazı günler ben oturup da altı için bir sarkı söylerim, altı

Oturup izlemek bile kolay değilken, o sette görev alan insanları düşünün. Adamlar bazen gece 4-5 gibi seti bırakıp, sabah yeniden dönüyorlar. 24 Aralık tarihinde filimadami üyeleri de orada olsa, ne güzel olur. 

--

Dizi setleri duruyor, çalışanlar protesto ediyor!
“Yerli dizi yersiz uzun!”
24 Aralık saat 18.00’de senaryo yazarları kalem bırakacak, yönetmenler stop diyecek, setler duracak ve şalterler inecek. Tüm sektör çalışanları servislere binip bu defa Taksim Meydanı’na AKM’nin önüne gelecek. Saat 19.00’da Sinema Emekçileri Sendikası SİNESEN’in de katılımıyla dizi sürelerine dur demek için toplanacaklar.
“Yerli dizi yersiz uzun!” sloganıyla yola çıkan Senaryo Yazarları Derneği SENDER, ikinci eyleminde tüm sektör çalışanlarıyla birlikte ilgililere çağrı yapacak ve insanlık dışı çalışma koşullarını yaratan, dünya standartlarını hiçe sayarak kaliteyi düşüren dizi sürelerini 45 dakikaya indirme taleplerini tekrarlayacaklar.
24 Aralık 2008’de gecenin geç saatlerine kadar süren bir setin ardından evlerine giderken trafik kazası geçirip hayatlarını kaybeden meşlektaşları Zehra Sezgin ve Tülay Ergildi’yi de anarak, setlerde hastalıklara, kazalara, ölümlere varan insanlık dışı çalışma koşullarını protesto edecekler.
Yayında olan birçok dizinin yönetmenleri, senaryo yazarları, oyuncuları, müzisyenleri ve ekiplerinin katılacağı eylemi Mehmet Ali Alabora sunacak, dizi müziklerinden oluşan bir konser yapılacak.
Eylemi gerçekleştiren sektör çalışanları seyircilerini de destek vermeye çağırıyor.
24 Aralık’ta AKM’nin önünde buluşalım ve dünya standartlarında süreler, insanca çalışma koşulları için elele verelim.

SENDER
Senaryo Yazarları Derneği
Not: Gold Film, Avşar Film, MİNT Prodüksiyon, ASİS Yapım, TİM’S Production, TMC, MOST Production, BKM Film eylemi desteklediklerini açıkladılar. Seti olan yapımcılar çalışanlarını servisleriyle AKM’ye gönderecekler.Sa, 21 Ara 2010, 12:42 (7 yıl önce)yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "