Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> mesaj kutusu -> neden sinema? =)
"Neden sinema? =)" başlığına cevaben...
geyiklif
geyiklif
Bir ben var benden içeri ama hiç sormayın onun da çok canı sıkılıyor.

Benim asla yapamayacaklarımı yaptığı için sinema. Sokakta yürüyen adamın aklından geçenleri bilebildiği için, çizgi film izleyen çocuğu mutlu ettiği için, benim yerime uzaya çıktığı için, benim yerime dayak yediği, isyan ettiği, aşık olduğu, tatile çıktığı, yolculuk ettiği, dünyayı gezdiği, zaman yolculuğu yaptığı, hayallerimi gerçekleştirdiği, mutlu sonlar sunduğu, eğlenceli zaman vaad ettiği için sinema. Sanırım biraz tembelim. 8)Prş, 9 Ara 2010, 01:04 (7 yıl önce)
paradigma
paradigma
"Hiç aksiyon yok, ne sıkıcı film."

Benliğimin tekliğinden kurtulamayacağım için yaşayamayacağım diğer hayatları şerit halinde de olsa gözümün önünden geçiriyor sinema. Ama yaşamış olduklarımı önüme getirirse daha mutlu oluyorum bu da benim kendi öz tezatım olsun.

Filmler; bazen güzel sorular soruyor, bazen de güzel cevaplar veriyor. Bazen "soru sorma hâline şükret" dedirtiyor bazen de "ne bu rahatlık ulan boş beyinli" diye azarlıyor. Her defasında cevabını veriyorum ama nikotini mi kafeini mi ne haltı varsa bırakamıyorum şu meredi.Prş, 2 Ara 2010, 23:59 (7 yıl önce)
güncellendi: 7 yıl önce (2010-12-03 00:00:33)
Alone
Alone
Genel bir izleyici kitlesine ulaşmak istiyorsanız, Star Wars ve Superman gibi, sanatla hiç ilgisi olmayan filmler yapmalısınız. Halkın aptal olduğunu söylemek istemiyorum ama onları memnun etmek için de kesinlikle böyle bir ıstıraba katlanamam. Tarkovsky

Tasarımla ilgili işler yapmaya başladıktan sonra en cafcaflı sahnelerin bile stüdyo olduğu aklıma geliyor ve nasıl yapıldıklarını ortamdaki yapmacıklığı az çok tahmin ediyorum. Soğuyorum sonra, filmi kapatıp karantinaya alıyorum. Doğru düzgün film izleyemez oldum ne zamandır, dertliyim.

 

 

 edit: misal bence star wars serisi bu dünyada yapılabilecek en yapmacık ve en berbat film serisidir, benim derdim böyle birşey. anladınız sanırım. efekt ve yapmacılıktan tiksiniyorum, bu yüzden kitaplarla içiçeyim ne zamandır.Prş, 2 Ara 2010, 19:28 (7 yıl önce)
güncellendi: 7 yıl önce (2010-12-02 19:43:14)
reklamlar

ediylenbudu
ediylenbudu
bazı günler ben oturup da altı için bir sarkı söylerim, altı

Deneysel filmler izleyerek babelfish'in bahsettiği duygu arkaya itilebilir sanki. Deneysel film izleme deneyimini kitap okumaya çok benzetiyorum. 

Hatta deneysel filmler listemiz olsa keşke, varsa da ben baksam keşke. 

Neden sinema? Kokmadığı ve beni yorduğu için.Prş, 2 Ara 2010, 13:13 (7 yıl önce)
havlayankuzu
havlayankuzu
Ars, Gratia Artis....Yalandır yalan kalacak...

Sevgili Kumcular, huzur, çoğu zaman bir çan eğrisi çizerek ilerliyor. Zirveye yaklaştıkça acı artacak. Ama 56 yaşında beni anlayacağını umuyorum. Bu zorlu yolculukta yapabileceğimiz tek şey, yeteri kadar çizgifilm veya patlamalı film izlemek.

 

Ben bu zorlu yolculukta tam 73.000 film izlemeyi düşünüyorum. Tek problemim, acaba gezegende o kadar araba var mıdır ?Prş, 2 Ara 2010, 00:11 (7 yıl önce)
reklamlar

kumcular
kumcular
17000 - 3601

sevgili havlayankuzu bu dünyada huzurun olmadığına inanıyorum. 56 yaşına senden daha yakınım ve yaklaştığım her yılda dertlerim daha çok artıyor azalacağına... daha çok sorumluluk, daha çok hastalık vs..

çok stresli bir iş hayatım var. akşamları eve gelmeyi dört gözle bekliyorum. oturuyorum PC min başına ve seçiyorum. 100 yıl öncesi yada sonrası, bazen pariste bazen ayda, sevdiğim tiplerle yakınlaşıp sevmediklerimden intikam alıyorum. Belkide ben huzuru böyle buluyorum, iyi ki var sinema...Çrş, 1 Ara 2010, 23:50 (7 yıl önce)
havlayankuzu
havlayankuzu
Ars, Gratia Artis....Yalandır yalan kalacak...

Film izlemek çok keyifli. Zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorum. Zamanım çabuk dolsun istiyorum ben. Bir an önce geçsin istiyorum. Çabuk yaşlanmak için elimden geleni yapıyorum. Huzurun, 56 yaşında olduğuna inanıyorum. Daha yolun yarısına bile gelemedim :(( Bu yüzden elimden geldiğince çok film izliyorum.

 

Bir de en çok çizgi filmleri seviyorum ben. Çizgifilmler çok güzel. Eğlenceli. Hoş vakit geçirtiyor. Felsefik filmleri sevmiyorum. Çünkü onlar çok sıkıcı. Bir de çok patlamalı filmler de güzel oluyor. Özellikle Mahsun'un son filminde araba patlatması beni çok heyecanlandırdı. Demek ki, sinemamız gelişiyor. Araba patlatabilen bir sinemamız olmasından gurur duyuyorum. Umarım herkes bi Mahsun olabilir, bi gün.

 

Film izlemek, bence insanın duygu ve düşüncelerine açılan bir penceredir. O yüzden insanlar film izler. İnsanlar çok korkak olduklarından film izlerler. Çünkü insanlar hayatın basitliğinden korkarlar. Hayat, basit olduğu için çok üzülürler. Bu yüzden film izlerler. Müzik dinlerler. Bazıları, ibadet eder. Ama ileride sinema da bir din olacağından, ben bu konuya girmek istemiyorum. Konunun sadece bu kadarına giriyorum.

 

Katılımcı arkadaşlarıma sevgilerimi yolluyorum. Saygılarımla.

 

 Çrş, 1 Ara 2010, 22:59 (7 yıl önce)
babelfish
babelfish
"Artık eve girmeyiz. Ne de olsa; parka giyen kuşağın hayallerindeki, parka giden çocuklarız"

Hararetli tartışmalar diye başlık kategorimiz varmış, vaay vay =) Gerçi bize her konu hararetli eheh.. Neyse, buraya da bir şeyler yazalım madem. Çok hararetli bir tartışma olmayacak ama ben sadece cevapları merak ediyorum açıkçası.

 

Son zamanlarda film izlerken hoş olmayan bir duyguya sıkça kapılır oldum. Böyle tam kendimi filme çok kaptırmışken aklıma şöyle bir şey geliyor ve filmden kopuyorum: "Biri yazmış, biri oynamış, biri de çekmiş, sen de hani bana hani bana diyorsun işte anca ekranın karşısında. Bu birilerinin hayali ve bir de bu hayal güzel, şu hayal kötü olmuş diye eleştiriyorsun. Hem zaten ne önemi var ki, hepsi sadece hayal..". Üstelik de benim asla müdahale etme şansımın olmadığı bir hayal.. Ne bileyim, kitap okurken en azından benim mekanlarım, benim oyuncularım oluyor =)

 

Yani özetle, "bu bir illüzyon" düşüncesi beni çok üzer oldu son zamanlarda =) İzlediğim şeyi ne kadar beğenirsem, o kadar gerçek olmasını istiyorum ama biliyorum ki gerçek değil, o zaman mutsuz oluyorum bir anda ve filmden kopuyorum..

 

Sanırım benim en başa dönmem lazım. Sahi arkadaşlar, neden sinema? =) Neden bunca sene bunca filmi izleyip zevk aldığımı hatırlamam lazım.. Yoksa bütün gerçeküstü hikayelere burun kıvıran yaşlılar gibi olacağım sonunda..Çrş, 1 Ara 2010, 21:38 (7 yıl önce)yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "