Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> öneri ve görüşler -> film fecir ve diğer eleştiriler
"Film Fecir ve diğer eleştiriler" başlığına cevaben...
paradigma
paradigma
"Hiç aksiyon yok, ne sıkıcı film."

IMDB, Criticker ve Filimadami sitelerini kullanıyorum. Filimadami'ni seviyorum çünkü sinemadan anlayan üyeler az değil ve yerli film arşivi güzel. Sadece bir üye olarak:

1- Pek çok film doğrudur eksik, ama IMDB gibi bir arşive sahip olması yıllar alır. Ki site yöneticileri bu oluşuma nasıl bakıyorlar o da çok önemli, masrafı getirisinden çok fazla olan bir sitenin gelişimi doğal olarak sekteye uğrar. İş olarak yapıyorlarsa bu böyle, hobi olarak yapıyorlarsa da o zaman "az zaman harcıyorsun" diyerek eleştirme şansımız yok.

2- Geri besleme daha önce kullanmadım.

3- Listemi sorunsuz aktardım. İki bin küsür film var ve gerekli aşamaları (public seçeneği vs.) hallederseniz sizde de sorunsuz yüklenir.

4- Mükerrer film görmedim. Sadece Der Blaue Engel ve The Blue Angel kayıtları gözüme çarpmıştı ki onlar da dilleri farklı olduklarından IMDB'de farklı adreslendirilmişti diye hatırlıyorum.

5- Listelerle ilgili bir sorunum olmadı. Şimdi bir daha baktım hatta, popüler listelerde yüzde olarak gösteriyor. Durumlarımız farklıdır.

6- Foruma rağbet üyelerin işi. Katılımcıların artmasıyla geyik faslı da derinleşir.

7- Seyr-i sual hiç kullanmadım.

8- Açılır menü Ajax, programlama falan işi. Ama kullanıyorum ve öyle bir sorunum olmadı.

9- Evet güzel bir öneri. Divxplanet'te bu var ve hoş oluyor.

10- Puanlama olayında herkes IMDB puanlarını aktarırsa bir şeyler olabilir.

11- İzle-sil insanıyım arşiv uygulamasını kullanmıyorum.

12- Hımm. Daha önce aklıma gelmemişti, ikisi benzer veriler olsa da dediğiniz daha mantıklı.

13- Forum menüsü hakkında yorum yapmam gerekirse, daha önce yazdığım gibi forum hayatî bir yerde değil bence site için. Bu yüzden sade bir yapıda olması hoş görülebilir.

14- Reklamlar için: Firefox+Adblock Plus+Noscript (google-analytics sitesine izin vermeyince hayat daha güzel)

15- Erotik artı dram şeklindedir belki. Birden fazla türleme her zaman görülen bir durum ama çok bilgim yok.

16- IMDB Top 500 listesine gittim ve yüzdemi verdi. İzleme durumu ve arşiv durumu diye.Cts, 27 Kas 2010, 10:58 (7 yıl önce)
babelfish
babelfish
"Artık eve girmeyiz. Ne de olsa; parka giyen kuşağın hayallerindeki, parka giden çocuklarız"

şimdi bu soruların tek muhatabı herhalde bestreaction olmasa gerek, o zaman kendi adıma cevap vereyim bazılarına. mesela film onaylama ile ilgili olarak ben şunu diyebilirim ki, bazen arkadaşlar öyle ekliyorlar ki filmleri, ne afiş doğru eklenmiş, ne konu üç cümleyle de olsa türkçe yazılmış, vs vs.. e şimdi burada herkes yaptığı işi gönüllülük esasına göre yapıyor ve ben kendi adıma konuşuyorum, bu tip bir filmle karşılaşınca "off" deyip, pencereyi kapatıyorum çoğu zaman.. daha önce de söylemiştim, bir de daha çekimleri süren ya da çekileceği duyurulumuş filmlerihemen ekleyince siteye, imdb'de bilgiler eksik ya da yanlış olunca, ama hemen filimadamina eklenince, o yanlışları düzeltmek mümkün olmuyor.. tabii bu düzeltilebilir teknik bir mesele, ama film ekleyenlerin özeniyle ilgili yapılabilecek pek bir şey yok =)

 

film fecir için de durum böyle aslında.. neden yazı eklenmiyor demişsiniz, işte hadi bakalım herkes cevap versin şimdi =)) 

bunun dışında ben reklamları hiç görmüyorum.. ad aware/block tarzı programlar yükleyin diyeceğim, best kafama vuracak =)

 

ayrıca mesela övgülerinizden "puanlama adil" kısmına da ben katılmıyorum şahsen =D bir kere "filimadami" isimli bot bile puan verebiliyor, öyle şey mi olurmuş =)Cts, 27 Kas 2010, 03:53 (7 yıl önce)
mbaran
mbaran
bestposters.tumblr.com

Selamlar,

Daha önce eleştiri ve önerilerimi şunda belirtmiştim:

http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=20889898

 

Fakat merak ediyorum da neden film fecir'e film eklenmiyor uzun zamandır????Cts, 27 Kas 2010, 01:12 (7 yıl önce)yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "