Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> öneri ve görüşler -> seri eksi oy veren arkadaş
"seri eksi oy veren arkadaş" başlığına cevaben...
Alone
Alone
Genel bir izleyici kitlesine ulaşmak istiyorsanız, Star Wars ve Superman gibi, sanatla hiç ilgisi olmayan filmler yapmalısınız. Halkın aptal olduğunu söylemek istemiyorum ama onları memnun etmek için de kesinlikle böyle bir ıstıraba katlanamam. Tarkovsky

 Misal olarak dün başıma gelen olay; filmi benden başka sadece bir kişi izlemiş ve o kişi siteye girmiyeli uzun bir süre olmuş fakat yorumum dün eksilenmiş. Oylamada önemini yitirmeye başladı yavaştan, yorumumu yazıp geçiyorum artık.

 

 Düzeltme adına bence o arkadaş o filmi izlemeden - ya da + veremesin, başka bir sistem gelmiyor aklıma.Cu, 4 Şub 2011, 00:01 (7 yıl önce)
yoko-o-noo
yoko o noo
hazır reçete yok..!

bak bir de vallahi billahi diyor, seni zindandan çıkaranı bulmalı :)Sa, 19 Eki 2010, 16:46 (7 yıl önce)
oguzhanovich
oguzhanovich
...

yoko ono valla oy konusunda hassas değilim.  Yeminle aylardır kimseye üstü üste 2 kere eksi vermedim. hatta kimseye oy bile vermedim. eğer biri şu sıralarda eksi veriyorsa ben değilim vallahi.Sa, 19 Eki 2010, 14:14 (7 yıl önce)
güncellendi: 7 yıl önce (2010-10-19 14:14:30)
reklamlar

havlayankuzu
havlayankuzu
Ars, Gratia Artis....Yalandır yalan kalacak...

Aslında açıklamamam gerek,ama madem konu gerektiriyor; anlatıcam. Derin Filmadamı beni affet.

 

Bilinmediği üzere, bir milyon artı toplayan üyemizi, bir takım sürprizler beklemekte:

 

Bu üye, on beş bin avro para ödülünün yanında, tam bin beş yüz adet DVD'den oluşan bir koleksiyonun da sahibi olacak. Ayrıca tahammül edebilirse eğer, Alin Taşciyan, Atilla Dorsay, Sevim Gözay, Mehmet Açar, Orkun Uçar, Yeşim Tabak vb.. isimlerin de katılacağı özel bir yemekteyiz programının da misafiri olacak.

 

Bu kadarla kalmıyor tabi:

 

Üyemiz, Oscar ve Emmy Ödül törenleri için bir ilkin kapsamında, amatör jüri üyesi olarak görev alacak.

 

Ayrıca, Hür MAsonlar Loncası tarafından da iniative edilebilme şansı üyemizi bekleyen bir diğer seçenek. Tabi bunun yanında, çok gizli bir turla 51.Bölge'ye 3 gün ve 1001 gecelik bir seyahat şansını yakalayan üyemizin, "Rapture" kapsamında listeye dahil edilecek 50 şanslı T.C. vatandaşından biri olabilme ihtimali bile beni heyecanlandırmaya yetti.

 

Tabi işin bir de öteki yüzü var:

 

1.000.000 eksi toplayan üyemizi ise oldukça korkutucu bir kader bekliyor. Henüz tam olarak netlik kazanmayan bir takım planlar çerçevesinde kendisine yüz yılımızın en kötü filmlerinden derlenmiiş bir arşiv, elli gece altmış sekiz gündüz boyunca izletilecekmiş diye duydum. Rotten Tomatoes işbirliğiyle hazırlanan cezanın detayları sır gibi saklanıyor. Ayrıca, Uwe Boll ile güzel bir haftalık Holywood tatili de sanırım planlar arasında.

 

Şimdiden kardeşimize sabır diliyorum. Gerçekten vicdansızlık.Paz, 17 Eki 2010, 19:14 (7 yıl önce)
yoko-o-noo
yoko o noo
hazır reçete yok..!

zhanovich, eskiden beri bu oylama konusunda çok "hassas" bir üyesiniz.. reaksiyonunuz beni şaşırtmadı doğrusu..

 

Bakınız : beğenilmeyen yorumlar / Sayfa 3

 

 

 Paz, 17 Eki 2010, 18:01 (7 yıl önce)
reklamlar

oguzhanovich
oguzhanovich
...

yoko ono valla tüm yorumlarına  + oy vermek için niyetlendim ama çok yorumun varmış, o yüzden üşendim. ama denk geldikçe vereceğim artıları.Paz, 17 Eki 2010, 17:41 (7 yıl önce)
yoko-o-noo
yoko o noo
hazır reçete yok..!

bir sabah kalktığımda, bütün film yorumlarıma +2 oy geldiğini görürsem hemen üyeliğimi kapatıp, yükselirim :))) ya da sen göğe çek yarabbim..Paz, 17 Eki 2010, 13:45 (7 yıl önce)
güncellendi: 7 yıl önce (2010-10-17 13:45:30)
OcaptainMycaptain
OcaptainMycaptain
http://www.imdb.com/list/ls066193043/ https://thefilmstage.com/features/our-100-most-anticipated-films-of-2018/4/ https://www.instagram.com/izlandakitapcisi_ist/

Aslında bunu takmaman gerekirdi.

Çünkü eksi yada artı puan hiç önemli değil.Sonuçta yorum bu,adı üstünde senin film hakkında kişisel görüşün,sana göre artıdır.

Kaldıki seri eksi oy vermek isteyen kişi seni ne kadar tanıyorda sana gıcık ? :),belki de sırf can sıkıntısından rastgele o filme eksi oy vermiş olabilir.

Aynı filme +2 oy gelse,bu başlığı açarmıydın ? Bence hayır :)

 

 Paz, 17 Eki 2010, 13:28 (7 yıl önce)
havlayankuzu
havlayankuzu
Ars, Gratia Artis....Yalandır yalan kalacak...

Aslında yoruma yorum imkânı sunan birçok saygın site var. Özellikle,üye sayısı az ve samimiyetin hâkim olduğu forum sitelerinde işe yarayabilecek bir özellik, medeni bir şekilde bu sistemi yürütebilmek mümkün.

 

Elbette eleştirilmeyi onuruna yediremeyen çok sayıda insan da mevcut. Farkındayım bu tür bir sistem olsa olsa kavga çıkarır, bu ülkede.

 

Ne yazık ki, eksileme işleri böyle yürüyor. Kötüleme mafyası denen bir şey inanın var. Kendim de vakti zamanında bu tür bir mafyözün parçası olmuş biri olarak diyorum. Ayıp bir iş,haklısınız. Tipinizi de görmüyorlar ki, kıl kaptılar diyeyim. İdeolojik olarak uyuşamadığı, soluğunu beğenmediği insana eksiyi yapıştıran, çocuk akıllılar çok.

 

Ciddiye almamak en iyisidir. Alırsanız,akıl sağlınız zarar görüyor.Paz, 17 Eki 2010, 01:58 (7 yıl önce)
geppetto
geppetto
Molon Labe!

aslında oylanan eksi ve artı oyların belirli türleri olabilir.

 

mesela eksi oy için imla hatası, çok uzun çok kısa, dezenformasyon, yorum farkı ve seri eksi oy veriyorum kardeşim sana gibi türler olabilir:)Paz, 17 Eki 2010, 01:33 (7 yıl önce)

yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "