Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> mesaj kutusu -> 12 eylül 2010
"12 eylül 2010" başlığına cevaben...
havlayankuzu
havlayankuzu
Ars, Gratia Artis....Yalandır yalan kalacak...

Bu seçimde sandık görevlisi olarak hizmet verdim. Bir insanın, uzay gemisi pilotluğundan sonra yapabileceği en eğlenceli ikinci mesleğin, sadık görevliliği olduğunu düşünüyorum.

 

Çok ilginç insanlarla tanıştım, çok ilginç olaylar yaşadım. Jilet gibi takımıyla, sabahın köründe, bizden bile önce, sandığın başına dikilen 70'lik delikanlıları mı ararsın, Üzerinde koskoca "hayır" yazılı bir tişörtle oy kullanmaya gelenini mi, dedesini sırtında sandığa getirip, kendisi oy kullanmak istemeyen Selim isimli bir çocukla tanıştım mesela. Bu bile, çok güzel bir deneyim oldu , benim için. Son ana kadar, seçim propagandası yapmaya çalışan, ilçe teşkilatları kabusumuz oldu. Yine karısının yerine oy kullanmak için gelen tipler eksik olmadı tabi .Memlekette ne çok okuma yazma bilmeyen var, bir kere daha tanık olduk.

 

En eğlenceli kısmı ise, sayım anıydı. Bu anda , oyları tek tek kontrol eden, on kere sayan CHP'li kardeşlerimin hezeyanı gözlerinden okunuyordu. İnanmak istemediler. Ama sonuç buydu.Sandık belli,oy belli,saydıkça çoğalmayacak oyunuz da, anlamıyorlar :))

 

Neyse, bir seçim daha bitti. Adıma, çok şaşırmadım. Sonucun, bu olacağı belliydi. Aranın bu kadar açılması, beni biraz şaşırttı. Ben daha yakın sonuçlar tahmin etmiştim. 

 

Umarım, en doğrusu neyse, o olmuştur. Umarım, biz yanılmışızdır ve bu anayasa değişikliği, demokratikleşme adına olumlu sonuçlar doğurur. Bu saatten sonra,denebilecek çok şey de yok.

 

Ben, bu seçimlerde yine çok eğlendim. Bir dahaki seçime, yine sandık görevlisi olmak için elimden geleni yapacağım. Üstüne para bile verebilirim. Herkese tavsiye ediyorum.Sa, 14 Eyl 2010, 12:10 (7 yıl önce)
usttencizgi
usttencizgi
bullshit

o gün saat 06:00 ile 24:00 saatleri arasında alkollü içki satışı yasağı olacakmış.ihtiyaç sahipleri   stok yapınız.Paz, 12 Eyl 2010, 02:07 (7 yıl önce)
kumcular
kumcular
.

tarihimize hayırlı bir gün olarak geçmesi dileğimle...Paz, 12 Eyl 2010, 01:46 (7 yıl önce)yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "