Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> öneri ve görüşler -> çoban ile kuzu
"çoban ile kuzu" başlığına cevaben...
selpak
selpak
hiç bitmeyen bir filmi olmalı insanın...

kendi adıma ifade etmem gereken ilk şey, siteden asla kaçmayacağımdır. bilgisayarımın dns ayarıyla ilgili bir problemi olduğu için siteye 2 günde bir girebilmeye başladım, hiçbir sitede sorun çıkmazken en sevdiğim yer olan filmadamına girerken sorun çıkıyor. 1.5 yıldır sitenin üyesiyim, asla kaçmam öyle bir şey söz konusu değil. zaten daha önceki forumdaki tartışmaların sebebi benim kaçmam değil başkalarının kaçması, kaçamak yanıtlarıydı. ziyanı yok, best, kafka ve havlayankuzu her zamanki gibi demokratikçe cevaplarını vermişlerdir, onları tanıyanların da onlardan beklediği gibi. site her şeye rağmen devam etmelidir, eğer önlem alındıysa ihtiyaçtan alınmıştır biliyorum. üyesine saygılı, yardımcı olmak için gecelerini harcayan bir site yöneticimiz ve çok çalışkan üyelerimiz olduğu için mutluyum. tüm arkadaşlarıma sevgiler.Pzt, 13 Eyl 2010, 18:44 (7 yıl önce)
bestreaction
bestreaction
sıradan bir kullanıcı olmanın dayanılmaz hafifliği

böyle bir kuralı filimadami'na uygulmayı hiç istemezdim ama gelen tepkiler ve oluşan rahatsızlıklardan dolayı artık başka da bir çare kalmadı.

ya artık yeter diyip bu siteyi kapatacağız ya da kurallar koyup önümüze bakacağız. bu kadar kişi faydalı olduğunu düşündüğümüz filimadami projesini severken siteyi bir kaç olay yüzünden kapatmak manasız olacağından kurallar koymayı daha uygun görüyoruz.

 

kuralımız ise çok basit; bundan sonra site üzerinde karşılıklı çıkabilecek tartışmalardan filimadami.com sorumlu değildir ve site üzerinde yazılmış, çizilmiş olan ve uygun görmediği herşeyi silme hakkına sahiptir. aynı şekilde uygun görmediği kullanıcıları siteden uzaklaştırma hakkına da sahiptir.

şu noktada kendini sitenin temel taşları zanneden kişilere de sesleniyorum. şu saatten sonra oluşacak veya oluşabilecek ikili tartışmalar, kavgalar ve gürültüler bu kişilerin hesaplarının kapatılmasına neden olacaktır.

 

buna itirazı olan kullanıcıların ise başka bir filimadamı'nda takılmalarını rica ediyorum. mesela diziadamı varmış.

 

bu yazıyı ben değil filimadamı yazıyor, karşılıklı olarak kimseyle kişisel bir problemim yok.Paz, 12 Eyl 2010, 21:40 (7 yıl önce)
kumcular
kumcular
17321 - 3601

kavalımla geldim.Paz, 12 Eyl 2010, 01:40 (7 yıl önce)
reklamlar

birkafkahikayesindegodoyubekle
birkafkahikayesindegodoyubekle


kadını pasifize eden küfürlerin bulunduğu yazıların silinmesini öneriyorum, ayrıca homofobik içerikli olanlarının da çobanım :))) best reyizzPaz, 12 Eyl 2010, 00:44 (7 yıl önce)
havlayankuzu
havlayankuzu
Ars, Gratia Artis....Yalandır yalan kalacak...

Bu lafların bir kısmı benimle de ilgili.

 

Aranıza katıldığımdan bu yana, ikili, üçlü atışmalardan kaçınmak için elimden geleni yaptım. Özel mesaj aracılığıyla benimle muhatap olmuş,çok sayıda üye şahidimdir.

 

İkili atışma sınıfına giren, hakaret içerikli,tüm mesajlarımı kendi isteğimle sildim. Bu tür bir rahatsızlığın aktörlerinden biri olarak anılmak istemiyorum.

 

Bu sözlerimi,iki yüzlülük olarak değerlendirmek isteyenler çıkabilir. Beni,hacıyatmaz saymanıza sebep olacak ne dedim bilmiyorum. Kırıcı olduysam af dilerim. Zefiros isimli üyenin de, ihraç edilmesi, hoşuma gitmedi. Ama,tek özür dileyen taraf da ben olmak istemiyorum. Alttan almaktan bıktım bazı şeyleri.

 

Algılar,şahıslara mahsus. Anlamlar da öyle. Kimsenin kafasındaki şablonlar için yargılanmayı haketmiyorum. Zefiros, trol müdür,değil midir bilmem. Belki,böyle bir niyetle katıldı aramıza,belki daha masumdu. Kendisi bolca küfretti,sağolsun. Anlatmak istediğini anlatmanın daha geçerli yolları olduğu aşikâr. Zefiros'u külliyen masum saymak, fikir ifade eden,herhangi biri olarak görmek, pek de insaflı bir tavır değil.

 

Rahatsız olunan mesajlarımı; önce bana, sonra moderasyona veya istediğiniz silsileyi takip etmek suretiyle belirtiniz. Dolup dolup boşalmak bir şeyi çözmez. Hatam olursa onarırım.

 

İyi bayramlar dilerim herkese ve iyi akşamlar.Paz, 12 Eyl 2010, 00:40 (7 yıl önce)
reklamlar

bestreaction
bestreaction
sıradan bir kullanıcı olmanın dayanılmaz hafifliği

aşağıdaki yazı için özet geçiyorum:

"sinema çok keyiflidir, gerisi çok da önemli değil"

 

özgür bir ortam yaratmak burada bile güçken özgürlük istemek ne kadar ironik.

 

unutanlara, yeni gelenlere ya da hala buranın film izleme sitesi olduğunu düşünenlere tekrar hatırlatmak istiyorum. burası bir sinema sitesidir. izlediğimiz filmleri işaretleriz, arşivimize kaydederiz, yeni filmler keşfederiz, yeni filmler öneririz. bunun dışında da yaptığımız aktiviteler var tabii ama ana tema, asıl konu sinema!!!

 

bu sitede bir çoban yok, kuzu da!! herkes söylediği, ettiği lafın takipçisi olsun. çünkü bu sitede her kuzu kendin bacağından asılır. kimsenin arkasını toplayacak ya da arkasını koruyacak bir kişi de kurum da yok.

 

sitede kişisel atışmalar sonucunda kimseyi kaynaştırma, soruna bir çözüm bulma veya kaynar su dökme gibi bir zorunluluğumuzun da olduğunu düşünmüyorum.

 

kısaca isteyen istediğini yazabilir, çizebilir.. bir şikayet geldiğinde de değerlendirir ona göre gerekli işlemi yaparız. hatta yeri geldiğinde de gerektiğini düşündüğümüz eylemleri yapmaktan çekinmeyiz. bundan rahatsızlık duyanlar pek tabii olabilir. gayet doğal. rahatsız olanalara veya olabileceklere bir çözüm yolum yok.Paz, 12 Eyl 2010, 00:21 (7 yıl önce)yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "