Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> mesaj kutusu -> sözlük yazarlığı
"sözlük yazarlığı" başlığına cevaben...
havlayankuzu
havlayankuzu
Ars, Gratia Artis....Yalandır yalan kalacak...

Estağfurullah, biz çükümüzü dergah kapısında bıraktık.

S.kmek isteyenle s.klmek isteyen arasına girmeyiz.

Laikiz her türlü.

 Çrş, 8 Eyl 2010, 23:48 (7 yıl önce)
havlayankuzu
havlayankuzu
Ars, Gratia Artis....Yalandır yalan kalacak...

İnci, o iş üzerine uzmanlaşmış zaten. Başka da bir şey yaptığı da yok,sabah akşam s.kyor. Kimseyi bulamazlarsa birbirlerini s.kyorlar. Velhasılı kelam, eğleniyorlarsa ne ala.

 

 Çrş, 8 Eyl 2010, 21:09 (7 yıl önce)
bazinga
bazinga
bir kitaplık yaşar, bir kelime söylerdi.

aforozzedeler e katılıyorum.yapmayalım böyle şeyler.Çrş, 8 Eyl 2010, 20:35 (7 yıl önce)
reklamlar

aforozzedeler
aforozzedeler
Boşal da semenini ye!

seç beğen al! filimadami.com üyelerine %15'e varan özel indirimler
(bu indirim inci sözlük yazarlığını kapsamamaktadır.)

ekşi sözlük yazarlığı 7. nesil / 150 $ (nesil ayrımı yapılmamaktadır)

uludağ sözlük yazarlığı 4. nesil / 20 $

inci sözlük yazarlığı ccc1.nesilccc / paha biçilemez! ( 450 £) (ekstra olarak isim@incisozluk.cc uzantılı mail adresi)

 Çrş, 8 Eyl 2010, 19:53 (7 yıl önce)
güncellendi: 7 yıl önce (2010-09-08 19:55:23)
1925
1925
ben yaremi bilirim. yarem seni bilir.

bu konuyu sadece sözlük yazarlığına indirgememek, genel olarak "internet" üzerinden değerlendirmek gerekir bence. sonuçta sanal alemde bambaşka boyutlara ulaşan şeyler oluyor, gerçek hayatın fersah fersah uzağında.

sözlükler, bilhassa ekşi sözlük şu an bir fenomen, populer kültürün bir üyesi. söylendiği gibi ünlüler, şirketler vs. "hakkımda ne yazmışlar" şeklinde bakıyor, takip ediyor. bu takip edilme hadisesi de bazı yazarları olduğundan farklı şeyler yazdırmaya, konu hakkında ekspermişçesine eleştirmeye, bilgiler vermeye -kısaca farklı şeyler- yazmaya yöneltiyor. bu da bazen aşırı itici oluyor. ki bu sözlüklerde de tartışılan bir şey, özeleştirisi içeride de yapılıyor yani.

 Çrş, 8 Eyl 2010, 18:58 (7 yıl önce)
reklamlar

havlayankuzu
havlayankuzu
Ars, Gratia Artis....Yalandır yalan kalacak...

Havlayankuzu'nun çok da mühim bir mertebe olarak tanımlamadığı bir statüdür. Ehemmiyeti kendinden menkuldür,hatta gayrı menkuldür. Hisse senedi gibidir. Endekslerde tavan yapar. Orda burda, "ben sözlük yazarıyım,biliyon mu" ayaklarına yatma arzusu doğurması, Havlayankuzu ile zinhar ilgili değildir. Havlayankuzu, burda mutludur. Hiç bir sözlükle, artık bir ilgisi yoktur. Topuna yüzünü dönmüştür, kendisini mistik bilimlere adamıştır. Taoculuğu bir lütuf olarak gören Havlayankuzu, belki de bu yüzden; sözlük yazarlığı makamının, içine düşdüğü durumun farkındadır.

 

Sözlük yazarlığına dönük eleştiriler, sadece Ekşi,İtü,Uludağ,İnci vb.. için değil, genel olarak, insanımızın internetle muhasebesinde takındığı "ham" duruşla ilgilidir. Manen ve psikolojik cehalet içinde olan 15-35 yaş arası internet popülasyonumuz; kendini bi bok sanma, karşısındakini de, boka sıvanacak mal olarak tanımlama hevesi ve bu hevesin yarattığı, p.çlik düzeyinin ortalaması ile  saygınlık kazanmaktadır.

 

Bu olan,biten Havlayankuzu'nun sanılarının çok ötesindedir. Sanal Galaksi, "suser" denen yaratığa yabancıdır. Hiç bir internet coğrafyasında, bir mahluğun bi tarafları böylesine kaldırılmamıştır. Kimseye böyle ego pompalanmamıştır. Bir tür yarıtanrı statüsüne çıkarılan kullanıcılarla karşılaşılmamıştır. Ülkemizin içinde bulunduğu, geri kalmışlık ve yapış yapışlık bununla doğrudan ilgilidir. 

 

Filanca,falanca, "ay sözlükte benim için ne demişler" diye dört dönüyorsa, insanlar sözlükteki tanımlamalar üzerinden konuşuyorsa, karakteri tam oturmamış insanlar bir ülkenin zevk ve renklerine yönelik dayılık aroması kokan yazılarla birilerine yön veriyorlarsa, ortada bir sorun vardır.

 

 Çrş, 8 Eyl 2010, 18:37 (7 yıl önce)
outcast
outcast


Havlayankuzuya katılmaktayım. Herhangi bir sanal ortamda biri sizin ne düşündüğünüzü veya hissettiğinizi anlamadan ve de anlamaya çalışmadan size laf sokmaya başlamışsa o bireyin bir sözlükle ilişkili olma ihtimali az değildir. Bu yazdığım yaftalama veya önyargı gibi görünebilir ama tecrübeyle sabittir.Çrş, 8 Eyl 2010, 18:08 (7 yıl önce)
Hamlet
Hamlet
Öfke bir kadına benzer. Neresinden tutarsanız tutun hep müstehcendir. https://twitter.com/yasinsencan

sözlük yazarlığı, mühim ol mak istersen mühim olabileceğin bir statü.

 

çoğu laçkalığın tavan yaptığı sözlük artık bilgiden uzak havlayan kuzunun da belirttiği gibi, saldım çayıra mevlam kayıra metodunda yürümektedir.

ama yinede öğrenilen şeyler yok değil. azalmıştır ama vardır yararlı bilgi.Çrş, 8 Eyl 2010, 17:39 (7 yıl önce)
hewit
hewit
çatla beton!

sözlük yazarlığı havlayankuzu'nun yazdığı kadar mühim bir olay değildir.Çrş, 8 Eyl 2010, 17:27 (7 yıl önce)
babelfish
babelfish
"Artık eve girmeyiz. Ne de olsa; parka giyen kuşağın hayallerindeki, parka giden çocuklarız"

sizde de tipik sözlük yazarı profili gördüm bu mesajınızı okuyunca sevgili havlayankuzu =)Çrş, 8 Eyl 2010, 17:22 (7 yıl önce)

yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "