Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> mesaj kutusu -> kitap kampanyası
"Kitap KaMPaNYaSı" başlığına cevaben...
outcast
outcast


Arkadaşlar desteğiniz sayesinde okula toplamda 50den fazla kitap geldi. Hepinize teşekkür ederiz.:)Cu, 17 Eyl 2010, 19:37 (7 yıl önce)
tardy
tardy
"Bir şeyler paylaş!"

@ediylenbudu aslında okulda kitap var ama hepsi eski ve çocukların ilgisini çekmeyecek düzeyde, ayrıca miktarı da az. Ben de çocukları kitap okumaya teşvik edecek türde, onların seviyesine uygun kitaplar arıyorum. Kitap miktarını da artırmak istiyorum. MEB'in kitap yardımı yok. 100 Temel Eser'i belirliyor ve bunları bir şekilde tedarik edin diyor. Okul yönetimi de diğer ihtiyaçlara kaynak buluyor ancak kitap desteğine yanaşmıyor ve sınıf rehber öğretmenlerinin kendi olanaklarıyla kitap bulmasını söylüyor.Çrş, 8 Eyl 2010, 11:32 (7 yıl önce)
ediylenbudu
ediylenbudu
bazı günler ben oturup da altı için bir sarkı söylerim, altı

Anlaşıldı :)

Bu arada  öküz aleyhisselam benim. Aslında evet, kitaplık demek istemiştim.

 

 Çrş, 8 Eyl 2010, 11:24 (7 yıl önce)
reklamlar

outcast
outcast


Tardy'nin okulunda hiç kitap yok, kitap sayısına göre sınıf ya da okul kitaplığı oluşturmayı amaçlıyor sevgili ediylenbudu. :) Bu arada Milli Eğitimin amaçları arasında özgür düşünce yetisini kazandırmak gibi bir gaye yok o nedenle okullarda kitap da yok.Sa, 7 Eyl 2010, 23:40 (7 yıl önce)
ediylenbudu
ediylenbudu
bazı günler ben oturup da altı için bir sarkı söylerim, altı

Anladığım kadarıyla tardy okulda bir kütüphane kuracak ya da varsa geliştirecek. Öyleyse MEB'ın 100 temel eser kapsamına aldığı kitaplar hali hazırda var mıdır okulda, yoksa onlardan da gönderebilir miyiz? 

MEB nasıl bir uygulama yapıyor bilmiyorum ama düz mantıkla sanki okullara bu 100 eseri dağıtırmış gibi düşündüm, ondan sordum, aslında biraz iyimser yaklaştım sanırım MEB'na karşı :)Sa, 7 Eyl 2010, 22:40 (7 yıl önce)
reklamlar

outcast
outcast


Belki görmeyenler vardır diye hatırlatma amacı ile yazıldı. :)Sa, 7 Eyl 2010, 20:57 (7 yıl önce)
tardy
tardy
"Bir şeyler paylaş!"

@bezdim çok haklısın. bu tür fiziksel donanımların yetersiz olması, öğrenci başarısını çok etkiliyor. başarı için sadece ders kitapları, test kitapları yetmiyor ne yazık ki.

@selpak, söylediğin gibi, her şey ailede başlıyor. okuldaki başarısız ve sorunlu öğrencilerin ortak noktası, aile yaşamındaki olumsuzluklar. ya anne-baba ayrı, ya düzgün bir işleri yok ya da ekonomik durumları zayıf. bu durum da öğrencinin hayatını etkiliyor.

bu arada bu kitap toplama işi, beklediğimden de büyük bir hal almaya başladı. ekşi sözlük'te de bir kampanyaya dönüşebilir. gelişmeleri şu başlıkta takip edebilirsiniz.Paz, 5 Eyl 2010, 14:34 (7 yıl önce)
selpak
selpak
hiç bitmeyen bir filmi olmalı insanın...

ama bunun gerçekleşmesi sadaka gibi, yardım gibi değil; çocuğun anne babasının iş güvencesi olması sayesinde olur. anne babalar işsiz kalmasın ki çocuklarına bere, eldiven, boya kalemi ve kitap alabilsinler.Paz, 5 Eyl 2010, 00:31 (7 yıl önce)
bezdim
bezdim
"bir filim madami kolay yetismiyor ki"

böyle şeyler çok güzel, hep birlikte destek olalım çocuklar sadece kitapsız değil çorapsız kalemsiz deftersiz çantasız ayakkabısız atkısız beresiz sulu boyasız da kalmasın..Paz, 5 Eyl 2010, 00:23 (7 yıl önce)
tardy
tardy
"Bir şeyler paylaş!"

Teşekkür ederim, hemen bakıyorum.Cts, 4 Eyl 2010, 19:51 (7 yıl önce)

yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "