Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> mesaj kutusu -> yavaş hareketi
"Yavaş Hareketi" başlığına cevaben...
alcoholica
alcoholica
"Dear God! Thanks for beer, woman and football. Keep up the good work."

Güzel bi şeymiş. Burada da yapmak lazım bi' şekilde. Burada olmaz demeyin bal gibi de olur. İtalyanlarla aynı birçok şeyimiz :)Prş, 8 Tem 2010, 17:14 (7 yıl önce)
karlar-kralicesi
karlar kralicesi
masa da masaymış ha..

İnsanların, dünya tarihi kadar eski olan tüketim alışkanlığı, uzun zamandır sadece temel ihtiyaçları karşılamaya yönelik değil. Ama artık, neoliberal politikalarla artan " meta fetişizmi"ne daha fazla dayanamayanların başını çektiği bir "yavaşlama" dalgası var. İtalya da, Toscana'nın şaraplarıyla ünlü Kianti yöresi belediyelerinin başlattığı "Yavaş Hareketi" ( Slow Movement ) sonunda bir alternatif şehircilik modeline dönüştü. Hatta kendisinden beklenmeyen bir hızla birçok alt- hareket türetti:... 

 

Yavaş Hareketi, modern dünyayı sorgulamakta ve onunla yüzleşmektedir. Geleneksel ve yerele değer verenler, küresel üreticilerin ortak gücüne karşı gerçekçi bir biçimde meydan okumaktadır.


Yavaş Hareketi, gelişmiş bir küresel ekonomide sömürülme korkusu içinde bulunan milyonlarca insanın duyarlılığını yansıtmaktadır. Küreselleşmenin artan gücünü ve modern dünyanın karmaşık bağlarını anlamamızı ve farkına varmamızı sağlamaktadır. Ulusal ve küresel düzeydeki işletmeleri sorgulamaktadır. Biyolojik çeşitliliği ve sürdürülebilir gelişmeyi desteklemektedir.Prş, 8 Tem 2010, 14:23 (7 yıl önce)
güncellendi: 7 yıl önce (2010-07-08 14:23:46)yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "