Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> televizyon dizi ve programları -> final ..
"Final .." başlığına cevaben...
turan-sert
turan sert


Lostu bitiren, izleyici kitlesinin hafızasının vadesiz olmasıdır. kısa vadeli bile değildi. Dharma girişim neydi? ne yapıyordu? nasıl bir grup hem çikolata ve bira üretir kendi ambalajıyla, hem de barret, PSG-1 gibi o yıllar için deneysel olan silahları envanterine katar?

 Ne arıyorlardı? hademeden öğretmene o adaya insanları niye götürüyorlardı? gofret ve birada Dharma yazmasının basit ama önemli bir nedeni vardı. insanlar dış dünyayı hatırlamamalıydı. bu dharmanın gerçek yüzünün karanlık olduğunun ilk işaretiydi. Peki yaptıkları imza infaz? Otobüs kazası? ona ne demeli? kadın doktor kocamı ancak otobüs çiğnerse sizinle gelirim dedikten sadece bir kaç saat sonra.. en az 50 kişilik ve mükemmel zamanlanmış bir operasyon... ne büyük güçgösterisiydi.

 

dharma ölümsüzlüğü mü arıyordu? Sonsuz enerjiyi mi? zaman mekan yolculuğu? ama yapılan ankette dharma ne sorusuna vadesiz hafızalı batılı izleyici şu yanıtı verdi: O esmer karı mı? (ifademi mazur görün)

baktı ki yapımcı, kimse darma marma iplemiyor. pahalı senariste yolverdi. Aldığı ucuz senariste dedi ki bunu bi yere bağla yoksa çapa tarar açılır kayboluruz haa.. zaten 7. sezonu çekmeye kalkarsak figüranlar bile dünyanın parasını isteyecek. tamam, ölmek üzereydiler ve biraz hayal gördüler. Böylece son 20 yılın en iyi konu kurgusunun için ettiler ve dizi bitti. Suç, izleyicinin vadesiz hafızasında.Çrş, 15 Ara 2010, 22:58 (7 yıl önce)
AnathemA
AnathemA
İnsanın değerini varlığı değil yokluğu gösterir.

 

Oldukça iyi bir finaldi. Hemen hemen tüm sorular yanıt buldu. Mr. Eko, Michael ve Ana Lucia'nın cehenneme gitmesi Benjamin'in ise ortalıkta kalması üzücüydü biraz. 

 

Tıpa muhabbeti ise çok saçmaydı, çıkart tıpayı öldür Siyah Duman'ı, tak tıpayı kurtar adayı.

 

Aslında ölü olan adamlar ve Desmond'ın bunlara ölü olduklarını bildirmesi gibi bir misyon üstlenmesi The Passenger ve Sixth Sense filmlerini hatırlattı. Biraz senaryo aşırmışlar sanki. 

 

Kavuşma sahneleri çok güzeldi. Sinir bozan yerler de vardı finalde ama 6 yıl boyunca beni ekran başına bağlayan bir diziyi finalde bir kaç kusur işledi diye asıp kesecek değilim. Filmi yapılacakmış söylentiye göre, umarım doğrudur. Çok şey anlatılır aslında ama yeni bitirdim diziyi sıcağı sıcağına fazla kurcalamayayım.

 

alt

 Cts, 29 May 2010, 01:46 (7 yıl önce)
güncellendi: 7 yıl önce (2010-05-29 18:41:04)
havlayankuzu
havlayankuzu
Ars, Gratia Artis....Yalandır yalan kalacak...

Diziyi yarıda bırakmıştım. İki yıldır yanına uğramıyordum. Benim için o dizi, adanın dışına taştığı an bitmiş idi. Hiç sevmem,gel gitleri. Lost'tan artan zamanımı, Çiçek Taksi'nin eski bölümlerini izleyerek değerlendirdim. Bihter'in durumuyla ilgili başlıklara cevaplar yazdım. Saçma tartışmalar başlattım, Hanım'ın Çiftliği ile Asi arasında paralel bir evren olduğunu iddia ettim. Lost'un yerli versiyonunun Yassıada'da çekilmesini önerdim. Reklam kuşaklarını solucan deliği olarak kullanıp aynı anda üç dizi birden nasıl izlenirmiş,kanıtladım. Epey verimli oldu benim için.

 

Finalle ilgili ise tek bir şey demek istiyorum : La Di Da...................Çrş, 26 May 2010, 05:38 (7 yıl önce)
güncellendi: 7 yıl önce (2010-05-26 05:55:17)
reklamlar

zetaursaemajoris
zetaursaemajoris
Memories always sneak up on out of the blue

lost yıllarımı yedin, sonun da bokum gibi olmuş. bu primitif final bölümün sayesinde fringe'in değerini bir kere daha anladım.

rahmetli sevdiceğim lost senin anlayacağın, BİR DAMLA YAŞ DÜŞTÜ, ÇOK AĞLAMADIM.

 Çrş, 26 May 2010, 03:42 (7 yıl önce)
black
black
http://luckybeads.blogspot.com/

İlimdi, bilimdi, mitolojiydi, metafizikti, gizemdi bıdı bıdı derken pembe dizi kıvamında bitti... Bu da başarı ama bunu da kutlamak gerek! 3 sezon çıkış, 3 sezon tepetaklak iniş!

 

Üretilen onca teoriden kopya çeker insan hiç olmadı! Ona dokun dünyayı kavra, öbürüne bak gerçeği keşfet, iyi aferin, pufff!Sa, 25 May 2010, 08:06 (7 yıl önce)
reklamlar

bruce-parkus
bruce parkus
In the end? Nothing ends, Adrian. Nothing ever ends.

bestreaction ile bir jacob/m.i.b. tadı yakalamaya ramak kala.. (başucunda)

neden ve sonuçlarına yakın zamanda değineceğimdir.Sa, 25 May 2010, 03:00 (7 yıl önce)
bestreaction
bestreaction
sıradan bir kullanıcı olmanın dayanılmaz hafifliği

bitmeseydi biz eğleniyorduk aramızda :)

 

evet çok duygulandım ağladım ama sinirden! (karantina)Sa, 25 May 2010, 01:33 (7 yıl önce)
Hamlet
Hamlet
Öfke bir kadına benzer. Neresinden tutarsanız tutun hep müstehcendir. https://twitter.com/yasinsencan

Zoraki final olmuş.Pzt, 24 May 2010, 21:16 (7 yıl önce)
sylvia
sylvia
Evrenin en debelenen yerindeyim.

Sanırım ben hiçbir şey anlamadım.Pzt, 24 May 2010, 17:43 (7 yıl önce)
murphy
murphy


Zaten gidişat kötüydü ama belki toparlarlar diye umut ediyordum. Bitince bir süre sonra tekrar izlenir diye düşünürken. Bu finalden sonra.. Yorum yapamadım ben. Neydi, noldu dizi ya?Pzt, 24 May 2010, 16:00 (7 yıl önce)

yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "