Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> öneri ve görüşler -> filimadami.com listeleri
"filimadami.com listeleri" başlığına cevaben...
bestreaction
bestreaction
sıradan bir kullanıcı olmanın dayanılmaz hafifliği

güzel fikir ziyaklon.. geçenlerde top 250 listesini yenileyerek başlattığımız yeni bir uygulamamız var.. şu an "ölmeden önce görmeniz gereken 1001 film" adlı ünlü listeyi ekliyoruz.. sırasıyla internet üzerinde ün salmış ya da kitap yayınlarıyla sesini duyurmuş olan ünlü film listelerini eklemeye çalışıyoruz.. bunlardan sonra kendi listelerimizi de oluşturmaya başlayabiliriz tabii ki de..Prş, 15 Nis 2010, 01:20 (7 yıl önce)
ziyaklon
ziyaklon
"..and justice for all.."

    Çoğu zaman internette veya gazetelerde rastlarız, "sinema tarihinin en iyi 10 korku filmi", "top 10 serial killer movies", "en iyi 10 uyarlama filim", "en iyi 10 bilimkurgu", "en kötü 10 korku filmi" vb. listelere. (biraz aramayla inanılmaz sayıda liste olduğu görülebilir.). Filimadami.com'da da ilk 100 ve son 50 listesi, kullanıcılarında izledikleri, karantinadakiler, izleyecekleri, başucundakiler listeleri mevcut, ancak yukardakiler gibi listeler oluşturulup kullanıcıların oylarına sunulsa bu listelerde yer alan filimler ya da karakterler filimin sayfasında belirtilse o filimin izlenilebilirliği ya da kişinin izleyip izlememe kararı üzerinde filimadamı-imdb puanı ve yorumların dışında çok daha etkili olur gibi. Detaylı listelerle birçok filim keşfedilebilir.

    Örnekle anlatırsam filimadami.com adminleri bir liste hazırlar örneğin; "top 10 serial killer movies" 50 film sıralanır, kullanıcıya bir kereye mahsus 10 puan hakkı verilir (kullanıcı 10 puanı isterse bir filme, isterse 10 filime 1'er puan olarak verir.) listede ilk onda yer alan filimlerin sayfalarında hangi listede kaçıncı olduğu yayınlanır.

 

    Biliyorum karışık oldu biraz, ancak bu kadar anlatabildim demek istediğimi, kusura bakmayın. Umarım yakında olmasa da yapılabilir böyle birşey.

 Çrş, 14 Nis 2010, 04:06 (7 yıl önce)yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "