Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> film festivalleri ve ödülleri -> ampülü kırmak için kısa film dayanışması
"Ampülü Kırmak İçin Kısa Film Dayanışması" başlığına cevaben...
dehsett
dehsett
...

zamanla alışırsın, insan ne diyeceğini bildikten, okuduktan ve çevresinde olanları gördükten sonra çatır çatır konuşuyor, yazıyor.Cu, 2 Nis 2010, 14:41 (7 yıl önce)
ruh-dikizi
ruh dikizi
inzivaç

Siteden destek cümle buldum sana :)

Ben ne diyeceğimi bilemiyorum bu tarz durumlarda, kitleniyorum resmen, ama harekete geçenlerin önünü kapatmamaya çalışarak ki çözüldüğümde  yanlarında olabileyim. Kötü bir yöntem bu biliyorum.Cu, 2 Nis 2010, 14:02 (7 yıl önce)
dehsett
dehsett
...

evet, ben de bunu demiştim azönce...Cu, 2 Nis 2010, 13:58 (7 yıl önce)
reklamlar

ruh-dikizi
ruh dikizi
inzivaç

Rica ederim. Yazıyı ben yazmadım, alıntı olduğunu belirtmeyi unutmuşum yalnızca tırnak içine almışım, düzelttim şimdi.

“AKP 200 bin lira harcayıp yüzlerce propaganda filmine sahip      olacak.   Hitler de bunu yapmıştı, Mussolini de.Sidar Serdar Karakaş

http://www.kisafilmdayanismasi.org/gunluk/?p=61#more-61Cu, 2 Nis 2010, 13:56 (7 yıl önce)
dehsett
dehsett
...

ruh dikizi bizi bu saçmalıktan haberdar ettiğin için teşekkürler. Dediğin gibi, iktidar; her şeyi siparişle medyadaki yandaşlarına yazdırabildiği gibi, giderek alım gücünü sıfırlayıp açlık sınırına düşürdüğü insanımıza da ödül vaatleriyle ısmarlama pohpohlama filmleri çektirebileceğini düşünüyor. Bu aynen Nazi Almanya'sındaki propaganda filmlerine benziyor ya da Demir Perde ülkelerindeki katı yönetimi çağrıştırıyor. bakayım şu linke neler uydurmuşlar bakalım...

 

 

Ek: evet jüriyi de görmüş olduk...Cu, 2 Nis 2010, 09:21 (7 yıl önce)
güncellendi: 7 yıl önce (2010-04-02 13:58:33)
reklamlar

ruh-dikizi
ruh dikizi
inzivaç

AKP'nin yarışmasını merak edenler için:

http://www.kisafilmyarismasi.com/Cu, 2 Nis 2010, 03:38 (7 yıl önce)
ruh-dikizi
ruh dikizi
inzivaç

Nazım Hikmet Kültür Merkezi tarafından başlatılan dayanışma:

http://www.kisafilmdayanismasi.org/

"Aklımız, yaratıcılığımız, emeğimiz, vicdanımız satılık değil !
AKP bir kısa film yarışması  düzenleyeceğini duyurdu. Adı da "Büyüyen ve Gelişen Türkiye".
Yarışma ödülleri olarak ülkemizde daha önce bir kısa film yarışmasında duymadığımız rakamlar telaffuz edildi. Birinciye 50 bin, ikinciye 35 bin, üçüncüye 25 bin, mansiyon ödülü olarak da 10 bin lira.
Bu paranın cazibesine kapılan genç  insanlardan ruhlarını satmalarını isteyerek.
Jüri'de Hüseyin Çelik'ten başlayan bir dizi AKP yöneticisinin yanı sıra bir dizi sinemacı, sinema yazarı, akademisyeni de sıralamışlar. Şartnamede de başvuran filmleri diledikleri gibi AKP propagandası amacıyla kullanabileceklerini yazmışlar. 
Bu kısa film yarışması bir meydan okumadır. AKP yöneticileri bu çağrıyla biz genç sinemacıları tamamıyla değersiz, iktidar yalakası, halkına karşı sorumluluklarından uzaklaşmış bireylere dönüştürmek istemişlerdir. İstediği zaman istediği ajansa dilediği kadar film yaptırabilecek olan AKP bu yolla gençliğe operasyon yapmaktadır. 
AKP için her şeyin fiyatı vardır ama hiçbir şeyin değeri yoktur. Bu yarışma da sinema alanındaki gençlere bunun çağrısını yapmaktadır.
Para için, iktidarın gölgesinde, ruhsuz, derinliksiz, yalan işler yapmak isteyenler gidip kayıtlarını  yaptırsınlar. Bizim çağrımız ülkemizin ve insanlarımızın gerçeklerini sorgulayan, AKP iktidarının ülkemizi nasıl bir hale getirdiğini gören ve bundan mutlu olmayanlara.
Gelin, aklımızı, emeğimizi, yaratıcılığımızı  ve vicdanımızı yan yana koyalım. AKP'nin gerçekte ne olduğunu, ne yaptığını bir de bizim gözümüzden izlesinler. Meydanın boş olmadığını satılık olmadığımızı gösterelim.
Bir kez daha hep birlikte söylemek üzere:
Aklımız, yaratıcılığımız, emeğimiz, vicdanımız satılık değil."

AlıntıdırCu, 2 Nis 2010, 03:34 (7 yıl önce)
güncellendi: 7 yıl önce (2010-04-02 13:37:18)yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "