Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> televizyon dizi ve programları -> seinfeld
"Seinfeld" başlığına cevaben...
rogue
rogue
testing...1...2...

teşekkürler atheos. kesinlikle izleyeceğim :)Cts, 16 Oca 2010, 14:44 (8 yıl önce)
AnathemA
AnathemA
İnsanın değerini varlığı değil yokluğu gösterir.

Bugün öğle vakti TNTde rastladım bir bölümüne hani şu hastanedeki pigmen olayının olduğu bölüm. Saat 12:00'da yayınlandı... Şimdi baktım da cumartesi ve pazar günleri saat 12:00'da TNT'de yayınlanıyor. Cts, 16 Oca 2010, 14:39 (8 yıl önce)
rogue
rogue
testing...1...2...

seinfeld gerçekten de bir klasiktir. cnbc-e de tekrar yayınlanmaya başlasa da izlesek yahu. durum komedisinin bana göre en güzel örneklerinden. sadelik güzel şey.Cts, 16 Oca 2010, 14:16 (8 yıl önce)
reklamlar

AnathemA
AnathemA
İnsanın değerini varlığı değil yokluğu gösterir.

Var mı içinizde bu kült dizinin hayranı? yoksa o hayranlık, ilerleyen yıllarla beraber unutuldu mu? 

 

Bir çok insanımız Amerikan tarzı esprilerden hoşlanmaz biliyorum ama bu dizinin esprileri başka türdendi. Çok ince düşünülmüş diyaloglar ve de durum komedileri... Kullandığı cümle türleri ve de deyimleri, zamanında günlük hayatın konuşma diline adapte olma başarısını gösterebilmiş bir dizi.

 

Hangisi daha komik diye düşünürken oldukça zorlandım, en sonunda George ile Kramer arasında gidip geldim ve sonunda benim kazananım Kramer oldu. Öyle ki bilenler bilir Michael Richard'ın Comedy Factory isimli bir stand-up gösterisinde Afro-Amerikalı insanlar hakkında sarf ettiği sözler bile ona olan hayranlığımı azaltmaya yetmemişti. 

 

Lary King'e konuk olan Jerry Seinfeld'e King'in "reytingleriniz düştüğü için mi yayından kaldırıldı?" sorusuna şaka yollu sinirlenip gittikçe ciddileşen Seinfeld, Larry King'i sorduğuna soracağına pişman etmişti. Bu ve buna benzer pek çok gaf bile sevgimi azaltmadı. Şimdi bazıları "bu nedir ya, sanki aşık olmuş diziye, saçmalamış" diyebilir. Deyin efendim, ağzınıza sağlık çünkü doğrudur aşığım bu diziye.

 

Jerry'nin rol yeteneğinin olmamasına rağmen dizinin mükemmel ritminin yanında hiç sırıtmadığını eminim farketmişsinizdir. Rol arasında gülmesi bile diziye ayrı bir hava verirdi. 

 

>

Her bölümündeki hayata dair saptamaları idi aslında bu kadar ünlü yapan. Hiçbirşey hakkında herşey.Cts, 16 Oca 2010, 13:21 (8 yıl önce)
güncellendi: 8 yıl önce (2010-01-16 14:47:13)yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "