Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> öneri ve görüşler -> kişi bilgilerinin yetersizliği üzerine bir öneri
"kişi bilgilerinin yetersizliği üzerine bir öneri" başlığına cevaben...
DJ-Track
DJ Track


Sanatçı, oyuncu veya insan ismine bağlı olan verileri toplayan bir program kurmak gerekir bu gibi durumlarda. Bu da best'in dediği gibi zor. Günden güne kişiler hakkında yeni sayfalar açılıyor, yeni yapıtlar sunuluyor. Öyle bir program kurulsa bile arada sırada sanatçının yeni bir olayını, hadisesini, yapıtlarını, hatta sanatıyla ilgili yeniliklerini bulup güncellemesi ve bunu aktarması gerekiyor. Zaten böyle bir program kurulsa ve her ismi tarayıp bulsa bile kendini yeni bilgilerle yenilemez. Zaten öyle olsa bilgisayarların da insana ihtiyacı olmaz. Her şeyi full otomatik serme duygusu insanları hantallaştırır, tembelleştirir. Bence insanlarda merak duygusunu ve araştırma isteğini (öğrenme merakı) arttıracak bir şeyler yapılabilir. Hani kendin araştır, kendin bul gibi.Pzt, 11 Oca 2010, 19:17 (8 yıl önce)
güncellendi: 8 yıl önce (2010-01-11 19:19:10)
fromhell
fromhell
"openfilm yapalım"

bu tip bir opsiyonu kısa bir zamanda açarsanız zaman içersinde bu veriler kullanıcılar tarafından zaten oluşturulur diye düşünüyorum. size sadece yeni verileri kontrol etmek kalır.Pzt, 11 Oca 2010, 19:08 (8 yıl önce)
bestreaction
bestreaction
sıradan bir kullanıcı olmanın dayanılmaz hafifliği

Oyuncu verilerinin oluşturulması şu aşamada zor gibi gözüküyor. Yani bu verileri elde etmek toparlamak zor bir durum. Bunun için şimdilik sanatçı sayfasındaki viki ve ekşi linklerini kullanabilirsiniz. Belki ileride belli başlı oyuncular için bunu yapabiliriz.Pzt, 11 Oca 2010, 19:03 (8 yıl önce)
reklamlar

fromhell
fromhell
"openfilm yapalım"

ben bunun kolay olacağını söylemedim zaten ama en azından böyle bir opsiyon olsa ne bileyim film ekleyebiliyoruz değilmi siteye işte belli kriterler içerisinde aynen belli kriterler içerisinde kişiler hakkında da birşeyler eklenebilsin en basitinden diyelimki ben bir film izledim oyunculardan biri çok ilgimi çekti ama daha adını bile bilmiyorum filmin sayfasına girdiğimde casta bakıyorum isimlerden tanımadıklarıma tıklıyorum ama sadece daha önce oynamış olduğu filmler çıkıyor karşıma belki bir resim filan olsa tanıyabilecem ama o da yok burada yapılan işi kötülemek gibi bir niyetim yok. site gayet hoşuma gitti iki gün önce keşfettim ve iki gündür sürekli olarak takip ediyorum. ama burada gözüme çarpan eksiklikler beni sitenin dışına taşırıyor başka yerlerde de takılmak zorunda kalıyorum bu yüzden bir öneri olarak değilde ciddi anlamda bir gereklilik olarak gördüğüm birşey olduğu için bu başlığı açtım.Pzt, 11 Oca 2010, 18:42 (8 yıl önce)
dehsett
dehsett
...

ama bu önerin bence film eklemekten çok çok daha külfetli bir iş... mesela yalan rüzgarı ya da lost dizisindeki herkesin ''Türkçe'' kısa özgeçmişini nerden bulacağız? Bu kadar çok figüran, dizinin 1-2 bölümünde görünmüş kişiler de dahil... Çünkü film eklemenin yanında çeviri de yapan bir takımımız var, ben de çeviri takımından biriyim. Bir de özgeçmişleri düşünürsek ohooo demek istiyorum. bimem ne dersin bu işe?Pzt, 11 Oca 2010, 13:47 (8 yıl önce)
reklamlar

fromhell
fromhell
"openfilm yapalım"

bir filmin tanıtım sayfasına girdiğimizde filmle ilgili neredeyse bütün bilgilere ulaşabiliyoruz ama bunu kişiler için yaptığımızda sadece adı geceç filmlerin bir listesi çıkıyor karşımıza bence her kişi için film tanıtımı gibi bir tanıtım sayfası oluşturulması iyi olur kısa bir özgeçmiş o kişiyle ilgili ilginç bilgiler kişinin bir resmi filan böylelikle izleyici olarak bir oyuncu hakkında bilgi edinmeye çalıştığımızda başka kaynaklarda arama yapmak zorunda kalmayız.Pzt, 11 Oca 2010, 12:08 (8 yıl önce)yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "