Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> mesaj kutusu -> beğenilmeyen yorumlar
"beğenilmeyen yorumlar" başlığına cevaben...
Hamlet
Hamlet
Öfke bir kadına benzer. Neresinden tutarsanız tutun hep müstehcendir. https://twitter.com/yasinsencan

Filmlere yapılan yorumlarda yazım hataları ya da imla kuralları dışındaki yazımları editleyen ya da bunları düzelten birileri olsun o zaman. Kişinin kendine has görüşüdür yorum. "İster Cnm Tim'im seni CoK seViyOrum X:" yazar ister ballandıra ballandıra filmi anlatır. Bunlara dair bir kural olduğunu sanmıyorum yorumlarda bir kural yok. Sadece "çerezlik bu film" gibi yorumlar siliniyor diye biliyorum. Site ilk günlerinden ziyade bir hayli rağbet görüyor. Bence yorumlar için biraz yapıcı okuyanı da ne okuduğunu anlamasına yardımcı olan kurallar getirilmeli. Yorum bu adı üstünde.  Kişi beğenir oraya çok beğendiğim bir film" de yazabilir. Yorum en nihayetinde.

Bu konu için ilk başlarda bir kaç şey yazmıştım yazar yazmaz bütün yorumlarım eksilenmiş. Olsun eksilensin mühim olan paylaşmadaki ruhu kaybetmemek. Ben bu site sayesinde pek çok film hakkında fikir sahibi olarak izledim. Pek çok kötü yorum sayesinde filmden hazx aldım iyi yorumlar sayesinde " hıımm gerçekten güzelmiş bu film" diyebildim filmi izledikten sonra. Yorumlar genelde yol gösterici olurlar, fikir verirler.

Demem odur ki; moderatör gibi yorumları da denetleyen gönüllüler atanmalı, gelişi güzel yorumları düzeltmeli ya da yazar arkadaşa " yorumunun şu şu bölümleri kurallar dışında (site kuralları ya da imla-yazım kuralları" bu biraz dikte etmekle muadildir. Pek tabi yorumlarla ilgili bir kural konularak bu konu revize edilebilir.Prş, 11 Mar 2010, 19:08 (8 yıl önce)
babelfish
babelfish
"Artık eve girmeyiz. Ne de olsa; parka giyen kuşağın hayallerindeki, parka giden çocuklarız"

Demek ilk kanı sen akıtmıştın hatice! =D

 Prş, 11 Mar 2010, 18:54 (8 yıl önce)
güncellendi: 8 yıl önce (2010-03-11 19:31:44)
outcast
outcast


İsteyen beğensin istemeyen beğenmesin. Bence yazım yanlışı veya mantık hatası dışında yorumlara karışılmamalı.

Boşverelim arkadaşlar, bende hepinize yetecek kadar beğeni var :D Gerçi vakti zamanında başlığı adı lazım değil bir film yüzünden açmıştım. :DPrş, 11 Mar 2010, 18:46 (8 yıl önce)
reklamlar

ruh-dikizi
ruh dikizi
inzivaç

Yeri değil ama beğenilenler neden beğeniliyor, onu da anlamıyorum ben zaten. Ah benim kıt kalmış zekam.Prş, 11 Mar 2010, 18:40 (8 yıl önce)
güncellendi: 8 yıl önce (2010-03-11 19:34:02)
outcast
outcast


Cümle sonlarında üç nokta koymaktan ben de bir türlü vazgeçemiyorum.. :D

Ama şöyle de birşey var yorumlar sadece imla hatası nedeniyle eksilenmiyor..Gerçekten beğenilmediği için de eksileniyor.Prş, 11 Mar 2010, 18:36 (8 yıl önce)
reklamlar

ruh-dikizi
ruh dikizi
inzivaç

Uyarın beni :)Prş, 11 Mar 2010, 18:35 (8 yıl önce)
babelfish
babelfish
"Artık eve girmeyiz. Ne de olsa; parka giyen kuşağın hayallerindeki, parka giden çocuklarız"

ya tamam ben de mesela büyük harf yapmak gereken yerlerde yapmıyorum çoğu zaman.. bir de kurtulamadığım bu iki noktalar var falan.. ama ben şimdi o kişiye "lütfen daha düzgün yazar mısınız" desem, sen kendi işine bak diyebilir.. o yüzden bence bu yorumları denetleyecek birileri olsa daha iyi olur.. hem spoiler açısından mesela, hem de Bu Tip Şeylerle İlgili Olarak uyarılar yapabilirler.. beni de uyarsınlar, hiç gocunmam =)Prş, 11 Mar 2010, 18:31 (8 yıl önce)
ruh-dikizi
ruh dikizi
inzivaç

O yorumları beğenmemek yerine düzeltilmiş hallerini mesaj olarak yazan kişiye iletmek daha yapıcı olur gibi :) Hiç anlaşılmıyorsa yazan kişiden düzeltmesini isteyebiliriz gibi. Cevap gelmezse ve vicdan el verirse şikayet ederiz sonra ya da "-"puan veririz son çare. :P:PPrş, 11 Mar 2010, 18:28 (8 yıl önce)
babelfish
babelfish
"Artık eve girmeyiz. Ne de olsa; parka giyen kuşağın hayallerindeki, parka giden çocuklarız"

Ben Şimdi Geçen Gün Böyle Bir Yorum Gördüm.....Yani Gerçekten Böyle Bir Şeydi....Filmi De İzlememiştim Galiba Ama Maalesef Hiç Hoşuma Gitmedi....Arada Harf Düşmleri Faln Da Vardı Hatta.....

 

E ŞİMDİ BEN DE BÖYLE Mİ YAZAYIM O ZAMAN? DÜŞÜNSENİZE BİR DE UZUUUN UZUN BİR ŞEY YAZDIĞIMI VAY ANAM VAY.Prş, 11 Mar 2010, 18:22 (8 yıl önce)
gel-gor-ki
gel gor ki
"doğan yuvarlak olsun eylemin köşeli."

yorumu daha çok izlenimlerin düşülmesi olarak anlıyorum. beğenilerin yahut eleştirilerin, kısa fakat seyredecekler için anahtar kıvamında, fikir açıcı yahut okumayı keyifli kılacak üslupta olması gibi... aslında pek bir ölçü üslup belirlenemez neticede fakat izlemeyenleri düşünmek esas gibi geliyor.

fakat mesela analiz konusunda tereddütlerim var. yorumun değeri açısıından değil ama spoieler içermesi bakımından uzun uzun analizin pek yeri değil diye düşünüyorum. o bakımdan film fecir isabetli oldu.Prş, 11 Mar 2010, 18:15 (8 yıl önce)

yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "