Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> mesaj kutusu -> yüksel arslan retrospektifi
"Yüksel Arslan Retrospektifi" başlığına cevaben...
murphy
murphy


20. yüzyılın yetiştirdiği, dünyanın en istisnai sanatçılarından Yüksel Arslan'ın ilk retrospektif sergisi Eylül ayında santralistanbul'da ziyarete açılmıştır.

http://www.santralistanbul.org/yukselarslan/

Bir hocamın tavsiyesiyle gittiğim serginin sanatçısı Yüksel Arslan'ı bu kadar geç tanıdığım için kendime kızsam da zararın neresinden dönülse kardır diyorum.

Sanatçının 1950 yılından itibaren eserlerini görmek mümkün. Zamanla kendisinin geliştirdiği Arture (fransızca sanat (art) ve yazı (ecriture) birleşimi) yöntemiyle çalışmalarına devam eden Yüksel Arslan'ın özel başlıklara ayırdığı çalışmalarına bakarken, zaman içerisinde değişen dünyayla birlikte kendisinin de değiştiğini, çeşitli arayışlara girdiğini görüyoruz.

Çok da birşey söylemek istemiyorum aslında. Herkeste farklı etkiler uyandıracağı kesin. Belki tedirgin bile edebilir eserleri ama gidip görmediyseniz geleneksel kalıpların dışında, sürekli arayış içerisinde, kişisel dünyasını anlatan sanatçıyı kaçırmamanızı tavsiye ederim.

 Pzt, 7 Ara 2009, 19:42 (8 yıl önce)yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "