Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> film festivalleri ve ödülleri -> 12. uluslararası 1001 belgesel film festivali
"12. Uluslararası 1001 Belgesel Film Festivali" başlığına cevaben...
yoko-o-noo
yoko o noo
hazır reçete yok..!

Festival yarin basliyor.. Butun Gosterimler Ucretsiz..!

 

Etkinlik programi icin ;

 

www.1001belgesel.net

 

 Prş, 3 Ara 2009, 21:57 (8 yıl önce)
bestreaction
bestreaction
sıradan bir kullanıcı olmanın dayanılmaz hafifliği

Festival Hakkında

Türkiye'nin ilk belgesel festivalinin öyküsü "toplumsal hafıza boşluklarının doldurulması ve kültürel sürekliliğin sağlanması" amacıyla 1997 yılında İstanbul'da baslamıştı. Belgesel Sinemacılar Birliği tarafından gerçeklestirilen Uluslararası 1001 Belgesel Film Festivali bugün hem belgesel sinemacılar hem sinemaseverler tarafından ilgiyle izlenen şenlikli bir buluşma.

4-11 Aralık 2009 tarihleri arasında yeni bir buluşma daha yaşanacak İstanbul'da. 12. Festival'de de dünyadan "1001" belgesel 1001 kapı açacak görmek isteyen izleyicilere ve insanlığın öyküleri birbirine dokunmaya devam edecek.

Belgesel Sinemacılar Birliği olarak başvurularınızı bekliyoruz. Başlangıcından bu yana yarışma bölümü bulunmayan Festivalimizde başvuran tüm filmler, geniş katılımlı toplu izleme grupları tarafından titizlikle inceleniyor; sinemanın evrensel dili ve belgesel sinemada önemsediğimiz etik / estetik yaklaşımlar açısından değerlendiriliyor.

12. Uluslararası 1001 Belgesel Film Festivali, dünya insanlarının kendilerini ifade edebilmelerinin- kendileriyle yüzleşmelerinin- birbirlerini anlayabilmelerinin ana araçlarından biri olan Belgesel Sinema'yı, gerçeklik arayısının estetiği ve geleceği tasarlamanın yaratıcı yolu olarak tanımlıyor. Sivil ve bagımsız kimliğiyle Festival, doğal denge içinde diger varlıklara saygılı "insan"ı odağına alıyor ve daha yaşanabilir bir dünya için insan hakları mücadelesini destekliyor.

Dünyanın ortak sivil tarihine ve kültürel mirasına katkılar sunan belgesellerinizi ve siz değerli belgesel sinemacıları sonbaharda İstanbul'a bekliyoruz. Birbirimizi tanımak ve öykülerimizi paylasmak için.

 

site: http://www.1001belgesel.net/

face: http://www.facebook.com/group.php?gid=160483836303&ref=mfÇrş, 28 Eki 2009, 00:35 (8 yıl önce)yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "