Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> mesaj kutusu -> yusuf atılgan
"yusuf atılgan" başlığına cevaben...
the-crystalship
the crystalship
never drive a car when you're dead.

zamanının çok ötesinde bir yazar yusuf atılgan.aylak adam okumaya kıyılamayacak kadar güzel,anayurt oteli ise tam anlamıyla öldürücü.aylak adam'dan bir alıntı:

"Çağımızda geçmiş yüzyılların bilmediği, kısa ömürlü bir yaratık yaşıyor. Sinemadan çıkmış insan. Gördüğü film ona bir şeyler yapmış. Salt çıkarını düşünen kişi değil. İnsanlarla barışık. Onun büyük işler yapacağı umulur. Ama beş-on dakikada ölüyor. Sokak sinemadan çıkmayanlarla dolu; asık yüzleri, kayıtsızlıkları, sinsi yürüyüşleriyle onu aralarına alıyorlar, eritiyorlar."Pzt, 18 Eki 2010, 23:07 (7 yıl önce)
afelka
afelka
yolabaktimyoluzun.blogspot.com

Bundan 20 sene önce 9 Ekim 1989'da Canistan isimli romanını tamamlayamadan öldü Yusuf Atılgan, Canistan romanının son kısmını yazmamış olsa bile, çok az sayıda eser vermiş olsa bile yazdıklarıyla Türk Edebiyatı'nda kendine sarsılmaz bir yer edindi.

Kitapları:
Aylak Adam
Anayurt Oteli
Canistan
Bütün Öyküleri
Ekmek Elden Süt Memeden

20. ölüm yılı anısına Radikal Kitap'ta Yusuf Atılgan hakkında çıkan yazı için: http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalEklerDetay&ArticleID=958056&CategoryID=40

Milliyet Kitap'ta Yusuf Atılgan hakkında çıkan yazı için: http://kitap.milliyet.com.tr/Kitap/HaberDetay.aspx?aType=HaberDetay&KategoriID=27&ArticleID=1046252&Date=03.08.2009&b=Tekinsizligin%20yazari%20YUSUF%20ATILGAN

Aynı şekilde Cumhuriyet Kitap'ta da bir yazı var hakkında ama maalesef internete henüz koymamışlar. (ya da hiç koymayacaklar)

Bir de son olarak aynı isimli kitabından uyarlanmış filmi: Anayurt OteliCts, 10 Eki 2009, 01:03 (8 yıl önce)
thekaramamba
thekaramamba
Ne zaman geldin ruhum? Görmedim seni.

aylak_adam

"Her şeye karşı duran,karşı çıkan,karşı olan bir adam...Aylak Adam...Bir adı bile yok."C" diyor yusuf atılgan kısaca.

insan her şeye bunca karşıyken kendine de karşı olmadan nasıl sürdürebilir bir karşı yaşamı?

C.,sıradanlığa,tekdüzeliğe,alışılmışın kolaycılığına hiç mi hiç katlanamıyor.Hem farklıyı,hem doğru olanı arıyor.Çabasının boşuna olduğunun da farkında üstelik.

Zor bir karakter,zor bir yaşam,yalın bir roman."

genelde anayurt oteli ile tanınan ki oda (harika bir kitaptır) bu harikulade yazarımız türk edebiyatını sevme sebebi iyiki türkçe biliyorum bu kitabı türkçesinden okuyabiliyorum deme şansını bizlere vermiştir.Cts, 10 Eki 2009, 00:20 (8 yıl önce)yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "