Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> öneri ve görüşler -> hayati yazılımsal hatalarla ilgili
"Hayati Yazılımsal Hatalarla İlgili" başlığına cevaben...
filimadami
filimadami
Değişimli editör hesabı. Lütfen soru ve sorunlarınızı geri bildirim ya da email ile gönderin.

- Beni hatırla özelliğini kullanan kullanıcıların log out olma problemi giderildi.
- Her yerde ara özelliği geri geldi.
- IMDB top 250 listesi güncellendi.
- Site içersinde ve özellikle forumda paylaşılan site linklerinin hatalı şekilde görünmesine ve çalışmamasına neden olan sorun giderildi.
- Uzun süredir inceleme bekleyen içeriklerin tümü kontrol edildi.
- Mükerrer oyuncu profillerinin oluşmasına neden olan sorun çözüldü. Zaman içerisinde mükerrer profillerin hepsini birleştirip, sanatçı filmografilerinin doğru ve tam görünmesi için çalışmalarımızı tamamlıyor olacağız.
- Yorumlara oy verme özelliği geri geldi.
- Kullanıcılar arası mesajlaşmada takipleşme zorunluluğu ayarlar menüsünden seçilebilir hale getirildi. Mesaj alma ayarını şu an default olarak herkese açık yaptık, dilerseniz sadece takip ettiklerim olarak değiştirebilirsiniz.
- Email adresi değiştirme vb durumlarda sistem tarafından doğrulama maili gönderilememe sorunu çözüldü. Takip edildiğinizde email ile haber verme özelliği geliştirildi ve bizim tarafımızdan gönderilen maillerin önemsiz postalara düşme sorunu büyük ölçüde giderildi.
- Afiş ve kullanıcı profil fotoğraflarının boyutlarına yeni bir standart getirildi. Zaman içerisinde tüm afişler yenilenecek ve düzeltilecek. Profil fotoğrafları tüm sosyal ağlarda olduğu gibi standart bir boyuta fixlendi.. ileride sorun yaşamamamız için bu şekilde olmak zorunda.

Bundan sonraki süreçte ekleme talebi gönderdiğiniz içerikler kısa bir süre içerisinde kontrol edilecek. Ayrıca mevcut içeriklerin süre, oyuncu kadrosu, isim, afiş gibi eksik bilgileri zaman içerisinde düzeltilecek / tamamlanacak.

1 hafta daha listemizdeki önemli yazılım problemlerini düzeltmeye devam edeceğiz. Ardından yeni yazılım üzerinde çalışmaya devam edeceğimiz için yeni yazılım gelişmeleri olmayacak. Yazılım konusunda gelişmeler olmasada içerik konusunda hassas olacağımızdan şüpheniz olmasın.

Kullanıcılarımızın bilgisine.Pzt, 19 Ara 2016, 10:36 (yaklaşık bir yıl önce)
filimadami
filimadami
Değişimli editör hesabı. Lütfen soru ve sorunlarınızı geri bildirim ya da email ile gönderin.

- Gönderdiğiniz içerikleri kontrol etmemizi zorlaştıran önemli bir hata giderildi. Artık film ve dizi ekleme taleplerini çok daha kolay şekilde inceleyebileceğiz, haliyle gönderdiğiniz içeriklerin onaylanması için eskisi kadar beklemeyeceksiniz.

- Gönderdiğiniz feedbacklerin içerisinde karşılıklı mesajlaşmamıza engel olan sorun giderildi. Artık aynı feedback içerisinde soru cevap yapabileceğiz.

- Spoiler gizleme özelliği şu anki imkanlar el verdiğince aktif hale getirildi. Yeni versiyonda çok daha kapsamlı ve stabil çalışan spoiler gizleme seçeneği gelecek.

 

Sorunları çözmeye devam ediyoruz.Prş, 8 Ara 2016, 15:56 (yaklaşık bir yıl önce)
filimadami
filimadami
Değişimli editör hesabı. Lütfen soru ve sorunlarınızı geri bildirim ya da email ile gönderin.

Konuya sadece çözülen sorunları yazacağız, konu soru cevapa dönsün istemiyoruz. Yazdıklarınızı bir önceki mesajımızda belirttiğimiz gibi okuyoruz, zaten bir çoğu bizim yapılması gerekenler listesinde var olan maddeler. Olmayanları da listelemize ekledim, çözüldüğünde buraya yazacağım.

@kafamgzl  İçerikleri kimlerin başucuna ya da karantinaya aldığını meraklı ol (?)  butonuna tıklayarak görebilirsiniz.Çrş, 7 Ara 2016, 16:46 (yaklaşık bir yıl önce)
reklamlar

filimadami
filimadami
Değişimli editör hesabı. Lütfen soru ve sorunlarınızı geri bildirim ya da email ile gönderin.

Yazdıklarınızı itinayla inceliyorum. Şu ana kadar düzelen sorunlar ;

- Site içi arama sonuçları iyileştirildi

- Özel mesajların otomatik olarak silinme durumu ortadan kaldırıldı, artık mesajlarınız silmediğiniz sürece veri tabanında ömür boyu saklanacak. Ayrıca mesajın okunmuş mesajlara düşme sorunuda giderildi.

- Bazı film / dizilerin +18 olmadığı halde +18 gözükme sorunu giderildi.

- Site içerisinde bir çok özelliğin özel karakterler nedeniyle çalışmama sorunu giderildi. Bu sorunu çözünce bir çok bug otomatik olarak ortadan kalkmış oldu.. feedback gönderirken mesaj içerisinde özel karakter varsa feedbackin gönderilememesi gibi..

- Film listelerinin sıralama algoritması değiştirildi.. Sadece 20 oy alan filmin listenin en tepesinde görünmesi gibi sorunlar giderildi.

 

Listemizden devam ediyoruz, yazdıklarınızı okuyup listemizde olmayanları listemize ekleyeceğiz. Çrş, 7 Ara 2016, 14:39 (yaklaşık bir yıl önce)
filimadami
filimadami
Değişimli editör hesabı. Lütfen soru ve sorunlarınızı geri bildirim ya da email ile gönderin.

Arkadaşlar merhaba,

Öncelikle çok uzun süredir sizlerle ve taleplerinizle ilgilenemediğimiz için çok üzgün olduğumuzu belirtmek istiyorum. Bunun sebebi 2009 yılında geliştirilen berbat bir alt yapıya sahip olmamız. İnanın bu alt yapı ile bir şeyler yapmak çok zor, o nedenle mevcut alt yapı ile zaman kaybetmek yerine yep yeni bir alt yapı ile 2017 yılına girmek için 1 yıl önce çalışmalarımızı başlattık. Ocak ayına yeni versiyon ile başlamak istiyorduk ama beklentilerinizi fazlasıyla karşılamak için biraz daha geç olsun ama mükemmel olsun diye düşündük ve süreci mart ayına erteledik.

Süreç biraz daha ertlenince en azından sizleri dinleyelim ve çok hayati olan bazı bugları giderelim istedik. Forumda yazdıklarınızı ve gönderdiğiniz feedbackleri en ince ayrıntısına kadar okuyup notlarımızı alıyoruz, bu feedbacklere istinaden bir liste yaptık şu an onları hızlı bir şekilde çözüyoruz, bugları gideriyoruz.. bu iş için 15 günümüzü sizlere ayıracağız. Muhtemelen yazdıklarınızın çoğu listemizde olan şeyler olacak fakat siz genede ayrıntılı olarak yazılımsal hataları yazın mutlaka gözümüzden kaçan şeyler olmuştur onları da düzeltelim.Sa, 6 Ara 2016, 15:58 (yaklaşık bir yıl önce)yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "