Filim Adamı



-> bir mevzu çıkar! -> mesaj kutusu -> belirsiz gece suare no: 81 - den brysomme mannen




"Belirsiz Gece Suare No: 81 - Den Brysomme mannen" başlığına cevaben...




esmeralda
esmeralda


sürekli aynı seylerden zevk almak zorunda bırakılan ve sürekli mutluymus gibi davranan mekanik yasamlar tat almadan yenen yemekler süreki mükemmel yasamaya calısan duygusuz insanlar aynı renk giyinen insanlar paraları ve karıyerleri olan ama mutsuz yasayan ınsan toplulukları. insanların enerjileri renkleri geçmiş, tıpkı mekan renklerının soluklugu gıbı. opüşen çiftler sadece eylemi gerçekleştiryorlar duygu yok. sinemada film izleniyor oldukca uzuntu verıcı bır sahe oldugunu anlıyoruz bayanlar da dahil kimse aglamıyor tepki bile vermiyorlar, sorun cıkaran adamımız sürekli aglıyor. Asık oldugu kadından aldıgı duygusuzca tavırlar karsısında yasadıgı hüsrandan sonra tren sahnesi bile ona acı vermıyor aslında.

sistemin dısına cıkmaya cabalamaya calısmak mı gerekır yoksa oldugu gıbı kabulllenmek mı mutlulugu getırır.

filmi öneren arkadaşa tesekkurler, çok begendim.



Pzt, 27 Eki 2014, 23:58 (3 yıl önce)
tomanas
tomanas
http://www.letempsdetruittout.net/2015/07/listen-gaspar-noe-s-love-3d-soundtrack.html

Çok beğendim filmi yönetmenin bize anlatmak istediklerini anlatma şekli açısından. Tren sahnesi filmin bencede en önemli ve anlamlı sahnesiydi. Vitall'e teşekkürler :)


Pzt, 27 Eki 2014, 23:55 (3 yıl önce)
okgokg
okgokg


Sanırım çocuklar hayatı monotonluktan çıkardığı için :) Ayrıca kendileri ölmüyor, neslin devamlılığı sorun değil :) Yani bence böyle tabii.



Pzt, 27 Eki 2014, 22:01 (3 yıl önce)
güncellendi: 3 yıl önce (2014-10-27 22:02:11)
reklamlar

vitall
vitall
Nothing's gonna change my world.

Ben de çok beğenmedim filmi ve şu öpüşme sahnesi hakkında Essam'a katılıyorum. Off o vıcık vıcık sesler kulağımda hala ıyyykkk. Güzel bir noktaya değinmiş film ama anlatmak istediklerini çok tekdüze geçmiş. Filmde niye bebekler çocuklar yoktu ki acaba? Fikri olan var mı?



Pzt, 27 Eki 2014, 21:52 (3 yıl önce)
Essam
Essam
https://www.youtube.com/watch?v=sQ63xvNrz7k

beğenmedim demedin, çok beğenemedim dedim. bildiğin tırt, vasat film :P



Pzt, 27 Eki 2014, 13:32 (3 yıl önce)
reklamlar

slavesusar
slavesusar


kokmuş essama bak hele,mis gibi filmdi ne var beğenmeyecek :) bir de o öpüşen tiplerin gözlerinin açık olmasının bir esprisi var mıydı acaba?



Pzt, 27 Eki 2014, 13:13 (3 yıl önce)
Essam
Essam
https://www.youtube.com/watch?v=sQ63xvNrz7k

bu arada ben filmi çok başarılı bulmadım. vasat kalabilmiş bir yapımdı bana göre. tamam sistem eleştiririsi güzel, anlatmak istedikleride güzel ama bilemiyorum sanki skeç gibi çekilmiş. bizler beraberce neler neler seyretmiştik, onlar aklıma geliyorda :) cidden bu film vasat kalmış. yada o girişteki öpüşme sahnesi ve o çiftin çıkardığı vıcık vıcık sesler beni hayattan soğuttu. kendime gelemiyorum belkide:) filmin içindeki adam gibimi oldum yoksa? tıkandım, kaçamıyorum bir yere:)



Pzt, 27 Eki 2014, 13:10 (3 yıl önce)
cemal-erdem
cemal erdem
bencilim ben bencil, paylaşmam...

Huuuuuu :) ben de pek sevmiştim filmi, İskandinav yapımlarını daha fazla mı izlemeli acaba :) yorumlar da çok güzel. O tren sahnesindeki mesaj öyle bence de :D şurada filmle ilgili yazmıştım, vaktiniz olursa buyrunuz http://artistikbellek.wordpress.com/2014/06/06/dekoratif-ve-daima-sorunsuz-yasamlar/

(linki kopyala yapıştır yapınız :) )



Pzt, 27 Eki 2014, 11:29 (3 yıl önce)
güncellendi: 3 yıl önce (2014-10-27 11:30:44)
slavesusar
slavesusar


vay arkadaş essam bile benden önce yorum yazmış,cidden tembel hissettim kendimi :p

 

film hakkında ise ilk söylemem gereken; ben filmi çok beğendim. ilk başlarda tam bir distopya gibi görünse de ben yine olumlu bir şeyler çıkartmayı becerdim kendi adıma :) şu andaki hayatım sanki o fanusun içindeki gibi geldi bana başlarda; ama sonra "mutlu olmak iyi bir iş,yolunda giden bir ilişki,güzel bir ev yada arabada değil işte!" diye düşününce birden acayip mutlu oldum :) hala tat alabiliyoruz,kokular var mis gibi,sarıldın mı hissettiğim bir sıcaklık var,yani hala mutlu olmak için milyonlarca sebebimiz var..eminim filme katkısı olan kimse böyle umut aşılayan bir film yaptıklarını fark etmemiştir ;)

 

tren sahnesinde ölememesine cidden çok üzüldüm ama aşk acısı tren çarpmış gibi yapar ama öldürmez süründürür mesajı mı vermişler :D

 

kısacası çok iyi filmdi bence,teşekkür ederim emeği geçenlere :D



Pzt, 27 Eki 2014, 08:37 (3 yıl önce)
Essam
Essam
https://www.youtube.com/watch?v=sQ63xvNrz7k

beni öpüşmekten soğutan filmdir:)) tren sahnesinde adam haklı arkadaşlar:))



Paz, 26 Eki 2014, 22:30 (3 yıl önce)





yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "