Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> mesaj kutusu -> belirsiz gece suare no: 75 - nema-ye nazdik
"Belirsiz Gece Suare No: 75 - Nema-ye Nazdik" başlığına cevaben...
esmeralda
esmeralda


son sahne motorun üstündeki ifadesi ve elindeki çiçek bitirdi beni, benim yine musluklar acıldı :(

yetti bana zaten..

zaten en dokunaklı sahneyi afiş yapmışlar, bence cok basarılı..

iran filmlerini cok seviyorum, kürşat'cım kızma ama oyle  :)

ne kadar belgesel formatında ve ağır işliyor olsa da yönetmen yine de insanı duyguları hissettirmeyi başarmış.

serpil in notunda bahsettiği sahne benim de gözümden kaçmadı, güzel benzetme olmus :)

acaba her iki filmin bu sahnelerinde anlatılan ortak şey nedir? :)Pzt, 8 Eyl 2014, 23:55 (3 yıl önce)
calamity
calamity
yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var:yaşadınmı büyük yaşayacaksın ırmaklara,göğe,bütün evrene karışırcasına.çünkü ömür dediğimiz şey,hayata sunulmuş bir armağandır ve hayat,sunulmuş bir armağandır insana...

suareden  bir artı kapabilmek için yaptığım fedakarlığı bir bilseniz... ben bugun ulan istanbul yerine nema-ye Nazdik izledim :)

değdimi derseniz değdiğini pek söyleyemiyeceğim ama çokta kötü sayılmazdı hani.oğuzhan gibi sıkıntıdan gebermedim açıkçası.sıradan ve mutsuz  bir hayat ve yerine geçtiği yönetmenin saygıdeğer hayatıın verdiği  beğenilme,taktir görme duygularının verdiği paha biçilmezlik.kımseyi dolandırmaya kalkmadı aslında.kendi yalanında boğuldu sadece...

hani normal bir zamanda otururda iran filmi seyredermiyim bilmem ama en azından suareler sayesinde farklı ülkelerin filmlerinden örnekler izleme fırsatını bulabiliyoruz.her ne kadar ortalama yirmi suarede bir katılabilsemde :)Pzt, 8 Eyl 2014, 22:44 (3 yıl önce)
okgokg
okgokg


Bu film için dayak yiyeceksem aşkolsun teyzecim :( Ben oturayım da Farhadi filmi izleyip kendime geleyim Darbareye Elly'i uzun süredir bekletiyordum :D İran'lıların imajı düzelsin az :P

 

Yani gerçekten bu filmi çok beğenmiş olamazsınız ya :/ Pzt, 8 Eyl 2014, 21:11 (3 yıl önce)
reklamlar

tomanas
tomanas
http://www.letempsdetruittout.net/2015/07/listen-gaspar-noe-s-love-3d-soundtrack.html

Bu film benim için son 15 dk dan ibaret kesinlikle ne hissettiysem filme dair o kısmı izlerken hissettim. İşsizliğin yarattığı insan psikolojisi gayet basit ve güzel anlatılmıştı. Tek sevmediğim kısım ailenin bütün mahkeme boyunca şikayetlerini geri almayacaklarını söleyip sonra birden "işte işsizlik şöle kötü böle bilmemne" diyip şikayetlerini geri almalarıydı.

Ben yine ağladım ya:( Sabzian'a filmin başından kanım hiç kaynamamışken, Makhmalbaf'ı gördüğü sırada elini öpmeye çalışıp aynı anda ağladığı sahnede kendimi tutamadım yine.

Motor üstündeki o çiçeği aldıktan sonraki sahne görüntü anlamında en beğendiğim sahneydi. Orda çalan müzikte çok hüzünlüydü.

Arzu'ya öneri için teşekkür ederim :)Pzt, 8 Eyl 2014, 16:13 (3 yıl önce)
güncellendi: 3 yıl önce (2014-09-08 16:23:14)
miss-pace
miss pace


ne çektin şu iran filmlerinden be doktorcum :) tabi doktorun aksine ben gayet beğendim filmi. sabzian ne tatlı karakterdi. çocuk gibi, hevesli, hüzünlü, tatlı bi adam :) amacı dolandırıcılık olamaz bu duygusal adamın. sadece dediği gibi o karaktere bürünmek, özgüven kazanmak hoşuna gitmiş, yanlış yaptığının da farkında. ağladığı zaman bende hüzünlendim ne yalan söyliyeyim.

  ---spoiler---

bi tek mahkeme sonunda ailenin tavrını sevmedim. tamam iyilik yapıyosunuz da fazlaca bi mesaj verme kaygısı vardı orada. pek sevmedim bu durumu.


---spoiler---

 

güzel bi deneyim oldu benim için. teşekkürler efenim :)Pzt, 8 Eyl 2014, 11:57 (3 yıl önce)
reklamlar

slavesusar
slavesusar


ya yiğenim falan demeyeceğim döveceğim bu çocuğu o olacak :)Pzt, 8 Eyl 2014, 08:15 (3 yıl önce)
okgokg
okgokg


Fiyuf hayatımda izlediğim en sıkıcı filmlerden biri değildi de neydi acaba :D Hiç sevmiyorum bu İran filmlerini. Mahkeme sahnesinde başım ağrıdı resmen. Konu olarak ilginç bir film ama hiç filmin içine giremedim. Ne yaptıkları belirsizdi bence. Neyse ben daha fazla bir şey demiyorum :D

 

Bunun yerine keşke bana bir kere daha "Bir Ayrılık"ı izletseydiniz de artımı verseydiniz :/ Cts, 6 Eyl 2014, 23:23 (3 yıl önce)
arzukervan
arzukervan
http://www.youtube.com/watch?v=52jQMfVAEEU

Hayatımda izlediğim en güzel filmlerden biri. Tatildeyim ama izledim dünden Hehe :)


Cu, 5 Eyl 2014, 16:41 (3 yıl önce)
slavesusar
slavesusar


çok değişik bir deneyimdi benim için,neden bilmiyorum ama acayip hüzünlü bir hikaye gibi geldi bana.. aslına bakarsanız doğru düzgün becerilememiş bir dolandırıcılık hikayesi gibi duruyor ama sabzian ın başarısız (yada umduğu gibi olmayan) hayatının trajedisi anlatılıyor. sinemaya bu kadar meraklı ve (cümle aralarına sıkıştırdığı bilgilere bakarak) bu konuda dolu bir adamın kendi küçük hayatında harcanıp gitmesi ve zavallıca çırpınışları... 

 

aslında türk stındartlarında bakarsak ortada bir suç bile yok,ama adamlar bu olay için uzun uzun duruşmalar yaptılar ve benim asıl ilgimi çeken direkt suçlunun psikoloji üzerinde durdular. yani "neden yaptın?" ı geçip "bunu yaparken ne hissettin?"e geldiler ki bu benim çok hoşuma gitti,mahkemeleri robot gibi değil de insanı yaklaşımlarla çalışıyor galiba ne hoş...

 

filmden asıl çıkarttığımsa; bisikletçi filmini izlemem lazım :)

 

bence iyiydi,çok tatlı anektodlar gizliydi ben sevdim :)

 

not: filmin başında nbc nin bir zamanlar anadoludaki elma yuvarlanma geyiğinin bir versiyonu vardı; bakınız yuvarlanan boş teneke :DCu, 5 Eyl 2014, 16:41 (3 yıl önce)
esmeralda
esmeralda


yine senin çok sevdiğin bir suare olacak Kürşat'cım :)

öpüldün :)Cu, 5 Eyl 2014, 08:34 (3 yıl önce)

yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "