Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> mesaj kutusu -> belirsiz gece suare no:70 the fall
"Belirsiz Gece Suare no:70 The Fall" başlığına cevaben...
esmeralda
esmeralda


şahane mistik sevgi dolu bir düş filmi :)

renkler muzıkler cekımler sahneler rüya gibiydi.

ufaklıgın oyun gucune hayran kaldım zira son sahneden salya sümük aglarken epey aglattı...

listemde duran filmi önermekle ben, secmekle de siz cok guzel bir iş çıkarmışız elınıze saglık :)

 Cts, 2 Ağu 2014, 20:29 (3 yıl önce)
miss-pace
miss pace


bu film beğenilince çok mutlu oluyorum bana ne oluyosa :) şöyle iki adet kamera arkası videosu var. izlersiniz belki... tabii ki spoiler içerir :))

 

http://www.youtube.com/watch?v=SBKK4irVyBk

http://www.youtube.com/watch?v=sevKUii9jA4Sa, 29 Tem 2014, 21:14 (3 yıl önce)
arzukervan
arzukervan
http://www.youtube.com/watch?v=52jQMfVAEEU

Bayram sabahı bu film çok güzel gitti :)

Çok ama çok beğendim. uzun zamandır izleme listemde duruyordu. Oğuzhankun arigato ^^ sayende daha fazla ertelenmekten kurtuldu film ve ben.

O küçük kızı içime sokasım geldi. ne kadar iyi oynamış. Nadidoş seninki burada da çok iyi. Masal gibi çok renkli muhteşem bir film. Mekanlar süper. öneren ve oy verenlere ve vermeyenlere teşekkürler müthiş bir film izledik ^^ Pzt, 28 Tem 2014, 12:34 (3 yıl önce)
reklamlar

cemal-erdem
cemal erdem
bencilim ben bencil, paylaşmam...

Düş/üş...

Çok ertelediğim bir filmdi "The Fall"... Beklentim yüksekti zira... Düşsel bir dokunuş hayal ediyordum... Fazlasına sahip oldum...

Öncelikle, ilk yarısının çoğu bölümünü tebessüm, ikinci yarısının çoğunu da farklı bir hüzün ve şık sövgülerle, filmin sonunda yine tebessüme geri dönerek filmi izledim. Hakikaten gerek sinematografik açıdan, gerekse senaryo açısından baktığımda "The Fall" en sevdiğim filmler kategorisine üst sıralardan girdi.

Doğal, samimi bir sevgiyi, gerçekten, mecazen (ruhsal) düşüşleri işleyen "The Fall" rengarenk dünyası, ilginç karakterleriyle kesinlikle izlenmesi gereken sinemasal bir deneyim. Öykü anlatan, o öyküyü yaratan filmleri çok beğenmemden olsa gerek (bknz. Big fish) "The Fall" da da izlerken sihri hissetmem güç olmadı.

Şiddetle tavsiyedir...

 

Film sayfasından kopyaladım :)

Artım şimdi mi baryamdan sonra mı :)Pzt, 28 Tem 2014, 07:37 (3 yıl önce)
lowen
lowen
Spoiler okumaktan kendini alıkoyamayan adam!! 100

Bu filme uzun uzun bir yorum yazmak isterdim, bu kadar etkileyici bir film izleyeceğimi hiç düşünmemiştim. Alexandria hatrına bile defalarca izleyebilirim bu film. Suarede izlediğim en iyi filmlerden biriydi. Görsel şölen terimini bu filmden başka bir film, bu kadar dolduramaz sanırım.Paz, 27 Tem 2014, 14:10 (3 yıl önce)
reklamlar

sisifos
sisifos


görselliği ve bazı sahne geçişleri oldukça iyiydi

 Cts, 26 Tem 2014, 23:02 (3 yıl önce)
güncellendi: 3 yıl önce (2014-07-26 23:02:33)
miss-pace
miss pace


hııhhhh oyunculuklar gayet doğaldı bikere avrupalardan buraya çamur atma çocuk :p al bakalım

 

altCu, 25 Tem 2014, 12:40 (3 yıl önce)
tomanas
tomanas
http://www.letempsdetruittout.net/2015/07/listen-gaspar-noe-s-love-3d-soundtrack.html

O zaman bende havadan artımı alayım:) öncelikle okg dediğin gibi türkiyeden sahne var şamdanlı salon sahnesi ayasofyada çekilmiş. Zaten dünyanın bir çok yerinden mekan seçilip bizden seçilmeseydi haksızlık olurdu bence. Tam bir görsel şölen, tam bir sanat eseri. Filmde hiçbir şekilde efekt yok mekanların hepsi gerçek. Tek bir sn için kilometrelerce yol gidilip çekilmiş. İnanılmaz titiz bir yönetmenin 8 senede çektiği bir film. O yüzden ben bu yönetmene secde ederim :) Benim için film bir salvador dali resmi kadar sürreal, fantastik ve değerli. Son olarak şunu sölemek istiorum ve yönetmene saygı duruşunda bulunuyorum. David fincher ve spike jonze filmi izledikten sonra ‘’tarkovski, oz büyücüsünü çekseydi, böyle bir şey olurdu’’demişler. Kesinlikle haklılar:)


Cu, 25 Tem 2014, 12:39 (3 yıl önce)
güncellendi: 3 yıl önce (2014-07-25 12:40:05)
okgokg
okgokg


Alemsiniz dostlar, ben buna da yorumumu yapıp artımı kaparim havadan :-) teşekkür ederim emeği geçenlere :P The Fall'i El Laberinto Del Fauna gibi film ararken rastlamistim. Iyi ki izlemisim. Çok sevdiğim bir filmdir. Iki kere izledim, daha da izlerim. Genel olarak masal gibi anlatılan filmleri çok severim bunda da çok hoşuma gitti zaten. Filmin kendi içinde bir gizemi var. Oyunculuklar biraz daha iyi olabilirmis (enişteye lafım pardon miss pace). Bir yerde okumuştum filmdeki mekanların hepsi gerçekti diye ve bir sürü ülkede çekilmişti. Aralarında Türkiye de vardı sanırım. Şimdi teyit edemiyorum :-) benim için filmin en güzel ve en estetik sahnedi kesinlikle perdenin kana bulandigi sahne. Biri resmini paylaşırsa mutlu olurum :-)


Cu, 25 Tem 2014, 11:51 (3 yıl önce)
slavesusar
slavesusar


nadidoşa "aşk" dışındaki her konuda katılıyorum :)

 

bu filmi bana ya essam önermişti ya metin,izlemiş ve çok çok beğenmiştim. o renkler o hayal gücü :) filmin detayı hakkında hiçbir şey hatırlamamama rağmen benim de film önerisi isteyenlere verdiğim ilk cevaplardan biridir,öyle severim yani :) suarede çıkması da iyi oldu,sonuçta suarelerin amacı iyi film izlemekse bu film tam amaca hizmet eder cinsten :DCu, 25 Tem 2014, 11:22 (3 yıl önce)

yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "