Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> mesaj kutusu -> projeksiyon - ev sinema sistemi
"Projeksiyon - Ev Sinema Sistemi" başlığına cevaben...
poormf
poormf
Gül rengi şarap içilmez mi böyle günde

Merhaba, 

Ansi Lumen'i fotoğraftaki pixel olayı gibi düşünebiliriz Ansi Lumen ne kadar yüksekse görüntü kalitesi de o kadar iyi olacak denilebilir kabaca. Ya da aydınlık ortamda en iyi görüntüyü en yüksek Ansi Lümen değerine sahip olan cihaz verecektir de denilebilir. Ancak Ansi Lümen değeri arttıkça fiyat da artacaktır. Hep loş, karanlık ortamda izleyeceğim diyorsanız daha düşük Ansi Lümenli dolayısıyla daha ucuz bir cihaz da iş görecektir...

Alıntı bilgi: 

Kullanılacak ortama göre, iyi bir görüntü için ne kadar Ansi Lumen e ihtiyaç vardır?

Bu, odanızdaki ışık koşullarına ve ekran büyüklüğüne bağlıdır. Kaba bir tabirle, 150-300 ANSI lümen oranı( 3 CRT projeksiyon tüpü parlaklığı) , ışıksız bir odada 60'' köşegen ekran ile yeterli ve uygundur, fakat loş ışıktaki 100"- 150" perde için 700-800 ANSI lümen civarı oranlara bakmalısınız; ayrıca 300" ekran yada aydınlık ışık koşullarında izleme yapmak isterseniz, en az 1200 ANSI lümen'e bakmalısınız. En iyi seçim, tabiki de, satıcınızdan projektörün farklı ışık koşullarındaki tepkilerini görebileceğiniz bir demoyu talep etmenizle olacaktır.

Kapalı bir alan (ev,ofis vs.) için ortamı karartma imkanı yok ise;

2000-3500 arası idealdir.

Karartma imkanı var ise 1000-2000 arası(ideal) ve üzeri(isteğe bağlı) tercih edileilir.

Açık ortamda ise en az 5000 ve üzeri tercih edilmelidir. Prş, 17 Nis 2014, 06:52 (3 yıl önce)
güncellendi: 3 yıl önce (2014-04-17 06:59:18)
Tenekteplaz
Tenekteplaz
Depresif Manik

Forumda projeksiyon cihazı kullanan arkadaşlar var ise deneyimlerini ve kullandıkları sistemler hakkında bilgi aktarabilirler mi? Ben şuan 40'' Led tv ve 5+1 (850 Watt) ses sistemi kullanıyorum. Filmleri bir media player cihaz  üzerinden aktarıyorum. Ama artık tatmin ediciliğini kaybediyor bu sistem.

Kaliteli bir video projectör alıp perde üzerinden izleme gibi bir fikrim var ama projeksiyon sistemi konusunda çok cahilim ve avantaj, dezavantaj konusunda hiçbir fikrim yok. Yardımcı olursanız tecrübeye dayalı güzel bir bilgi kaynağı olabilir burası.Prş, 17 Nis 2014, 00:20 (3 yıl önce)yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "