Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> öneri ve görüşler -> filmler neden eklenmiyor?
"Filmler Neden Eklenmiyor?" başlığına cevaben...
yorgun-nihilist
yorgun nihilist
“Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri varsa, o yerde güneş batıyor demektir.” Konfüçyüs

en azından 2013-2014 yapımı yeni filmler onaylansın, izlediğim ya da izlemek istediğim filmler ya yok ya da eklenmiş aktif değil...Sa, 22 Tem 2014, 16:16 (3 yıl önce)
bestreaction
bestreaction
sıradan bir kullanıcı olmanın dayanılmaz hafifliği

filimadami.com yeni versiyonu üzerinde çalıştığımızdan dolayı, feedbackler ile ilgilenemiyoruz. bizim tarafımımızda da işler beklediğimiz kadar hızlı ilerleyemiyor ne yazık ki. sizlerden temennimiz bizi bir süre daha idare edebilmeniz. en yakın zamanda, daha iddialı olarak geri döneceğimizden şüpheniz olmasın. Sa, 25 Mar 2014, 23:29 (3 yıl önce)
kumcular
kumcular
.

siteye film eklenirken bilgiler İMDB sayfasından aktarılıyor. eğer İMDB sayfasında tür bilgisi yoksa mesela  Tokusô kihei Dorvack ta olduğu gibi siteye yetişkinler için (adult) olarak aktarılmış oluyor. İMDB sayfasına tür bilgisi belirtilerse buradaki MOD arkadaşlar da filmi güncellediklerinde sorun düzelir.

+18 sadece tür bilgisi yetişkinler için olan filmlerde ve tür bilgisi olmayan fimlerde var. ve uyarı otomatik olarak geliyor...Paz, 16 Mar 2014, 21:46 (4 yıl önce)
reklamlar

kaede
kaede
Ikenaga Yasunari & Takato Yamamoto

@sayke1, sitenin ana sayfasındaki yazıyı okumanı öneririm. Erotik sınıflandırmasını yapacak olan bizler (ben) değiliz: Yani sitede genel bir uyarı olduğu için, erotik, müstehcen afişli filmleri eklemiyoruz yoksa hele ki bu dönemde emin ol sinemada sansürü eleştiren biri olarak bu kararı kendi şahsıma göre verecek biri değilim. Ama bildiğim kadarıyla, erotik filmler eklemek siteye zarar veriyor. Ben siteyi sevdiğim ve zarar görmesini istemediğim için bana verilen bilgi neyse ona göre onaylama yapıyorum (diğer türlü olsa Trier'in son filmi: Nymphomaniac eklenmezdi siteye) 

O dediğim yazı:

  Merhabalar sinefil cemiyeti,

Bazı film afişlerindeki müstehcenlik nedeniyle sitemizdeki tüm film afişlerini askıya aldık. En yakın zamanda bu görselleri gözden geçirip, tekrar aktifleştireceğiz.
(23 01 14)Paz, 16 Mar 2014, 13:00 (4 yıl önce)
güncellendi: 4 yıl önce (2014-03-16 13:24:15)
Act
Act


Fikir alışverişi yaptığımız için düşüncelerimi yazıyorum.Yoksa kimsenin yerine cevap vermek haddim değildir.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Film afişlerindeki ''uygunsuzluk'' için başından beri bir hassasiyet olup olmadığını bilmek gerek.Ya da geri bildirimler sonucu sansür yapılmaya başlanmış olabileceğini unutmamalıyız.

 

''Biz sakıncalı bulduk ve yayından kaldırdık'' denilecek olursa eğer; mantık ve eleştiri sınırları dahilinde bazı şeyler yazılabilir.Ancak çok şikayet alan afişlere bir çeşit  ''süzgeç'' uygulanıyorsa buna ''duyarlı olmak'' denir.

 

Filmlerin birden fazla afişi olabildiğini de hatırlatayım.

 

Bir zamanlar HBB'de yayınlanmış animelerden olan Tokusô kihei Dorvack'ın +18 olarak sınıflandırılmasına ise ''yanlışlık'' diyelim.

Opening.

Ending.

 

 

 

 Paz, 16 Mar 2014, 09:24 (4 yıl önce)
güncellendi: 3 yıl önce (2014-07-28 01:20:04)
reklamlar

sayke1
sayke1
Her Ağacın Kurdu Özünden Olur

Türü porno olmadığı sürece eğer bir yönetmen filmine uygun düşeceğini düşünerek erotik bir afiş tercih etmişsse size ne... Hangi devirde hangi ahlak anlayışıyla yaşıyorsunuz?Cts, 15 Mar 2014, 23:32 (4 yıl önce)
kaede
kaede
Ikenaga Yasunari & Takato Yamamoto

Kendi adıma konuşmam gerekirse 3-4 gündür sürekli filmleri onaylıyorum ama afişi olan, aifişinde erotik resimler olmayan filmleri eklemeye özen gösteriyorum. Film ekleyenlerden de ricam: Özeti (ingilzce de olabilir) ve afişinin olmasıdır. Bu ikisi olduğunda bizler için çok büyük kolaylık oluyor. 

Bu aralar okul ve iş hayatım tempolu geçtiği için film onaylamaya gerekli zamanı ayıramadım. Cts, 15 Mar 2014, 16:36 (4 yıl önce)
Act
Act


Benim gözlemlediğim; çeviriler bekliyor ve filmler çok ağır bir hızda onaylanıyor.Ayrıca seçici davranıldığını düşünüyorum.Mesela yüklenen 5 filmden en yüksek puanlı 2-3 tanesi onaylanıyor.

 

Afişi olmadığı için veya özeti gönderilmediği için filmler erteleniyorsa ve ''hazır'' bekleyenler tercih ediliyorsa bilemem.

 

 

 Cts, 15 Mar 2014, 15:07 (4 yıl önce)
güncellendi: 3 yıl önce (2014-07-28 01:17:44)
speaklord
speaklord
vurguncular vurguncular bu akşam lale sinemasında. çirkin kral yılmaz güney. bu akşam lale sinamasında. yan rollerde fikret hakan, danyal topatan, figen han , hüseyin zan. renkli koro sunar. vurguncular. yılmaz güney' in şahane filmi. vurguncular

bu konuda bende çok şikayetçiyim ne eklenen filmlere nede feedbacklere bakan eden yok ilk başlarda yoğundur biraz bekleyyim falan dedim ama 1 ayı geçti hiç bakılmıyor anlamış değlim bu konuyla yönetimin ilgilenmesi lazım...Cu, 14 Mar 2014, 16:49 (4 yıl önce)
zelenz
zelenz


evet benim de ekledigim son iki film uzun suredir beklemekte.Bu kadar kaliteli ve sevdigim bir sitenin aksamasini istemem.Alone a katiliyorum.Ihtiyac varsa birileri mutlaka yardim edecektir.Çrş, 5 Mar 2014, 18:19 (4 yıl önce)

yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "