Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> mesaj kutusu -> belirsiz gece suare no:47 - kimssi pyoryugi
"Belirsiz Gece Suare No:47 - Kimssi pyoryugi" başlığına cevaben...
calamity
calamity
yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var:yaşadınmı büyük yaşayacaksın ırmaklara,göğe,bütün evrene karışırcasına.çünkü ömür dediğimiz şey,hayata sunulmuş bir armağandır ve hayat,sunulmuş bir armağandır insana...

filmi biraz önce bitirdim ve yorumumu yazmak için geldim.Her ne kadar oradan bakıldığında grubun en tembeli gibi gözüksemde bu kadar koşuşturma içinde Emre nin gerisinde kalmadığım için kendimi başarılı bile sayabilirim :) :)

Her ne kadar konu itibarı ile saçmalıklar barındırsada filmi,vurguladığı teması ve anlatım tarzı itibarı ile beğendim.Mesela şehrin ortasında bir adaya düşeceksiniz aylarca kimse uğramayacak,feribotlar ortalıkta cirit atacak kimse görmeyecek.biraz saçma geldi bana...

Kıza gelince bence kız geçirdiği bir kaza neticesinde tedavisi mümkün olmayan bir yanık oluşuyor alnında.Güzelliğinden kuşku duyan kız kendini odasına kapatıyor.Ailesi ilk başlarda bununla mücadele etsede doktorların ikazıyla kızı kendi haline bırakıyorlar.böylece üç yıl geçiyor.odası çöp eve dönüyor.teknoloji tek uğraşısı oluyor.başka resimlerde başka profiller oluşturup sitelere giriyor.taki birgün dürbünüyle bakarken adaya düşen bizim derbederi görene kadar...

Ufacık bir umut kırıntısı bile hayata daha sıkı tutunabilmemiz için gerekli bir nedendir.filmin ana teması bu diyebiliriz.ama adamın sırf umudunu kaybetmemek adına kızın yolladığı börülce soslu erişteyi geri yollaması taktire şayandı doğrusu.ben yollayabilirmiydim bilmiyorum.konu yemek olunca bende irade sıfırlanıyorda :)

velhasıl öneren arkadaşa teşekkürler. sayesinde güzel bir film izlemiş olduk. darısı diğer suarelere...Pzt, 27 Oca 2014, 21:53 (4 yıl önce)
Ultrahobo
Ultrahobo
- The length of a film should be directly related to the endurance of the human bladder - Alfred Hitchcock

Kızın odasında poşet poşet yığınlar ne yazık ki çöptü. Kızın hikayesini de bu yüzden merak etmedim zaten,odadaki kokuyu düşünsenize öff. Yurtta kalanlar bilir,çöp atmaya üşenen adamlar var


Pzt, 27 Oca 2014, 21:05 (4 yıl önce)
ozgurce-81
ozgurce 81


Bu filmden öğrendiklerim:

1-İntihar etmeyi düşünüyorsanız,kusursuz bir planınız olmalı.Süprizlere mahal vermeyin.

2-Kredi kartlarına bulaşmayın.Evinizde ayakkabı kutusunun içinde dolarlar yoksa ayrı tabi

3-Issız bir adaya düşerseniz almanız gelen üç şeyden birisi börülce soslu erişte makarna olsun

4-Yine ıssız adaya düşerseniz izlenip izlenmediğinizden emin olun.Gelişi güzel hareketler çekmeyin çevrenize. :))Pzt, 27 Oca 2014, 19:10 (4 yıl önce)
reklamlar

lowen
lowen
Spoiler okumaktan kendini alıkoyamayan adam!! 100

sıla o da olabilir :)Pzt, 27 Oca 2014, 16:21 (4 yıl önce)
esmeralda
esmeralda


ilahi Serpi ayy hiç gülesim yoktu sağol ya :))))))))Pzt, 27 Oca 2014, 16:13 (4 yıl önce)
reklamlar

okgokg
okgokg


Annesi kızın yüzünde mısır patlamışta olabilir :-D


Pzt, 27 Oca 2014, 16:13 (4 yıl önce)
yesilimtrak
yesilimtrak
bugün güzel olmalı

slavesusar esmeralda lowen ve okg senaryo ekibi oluştursunlar kızın hikayesini yazıp korelilere gönderelim ikinciyi çeksinler:PPzt, 27 Oca 2014, 16:11 (4 yıl önce)
yesilimtrak
yesilimtrak
bugün güzel olmalı

Savaş çıkacak gibi odanın ortasındaki o eşyalar/yiyecekler neden? ve evet uyuduğu yer çok garip ailesi ile diyalog sıfır düşünsenize anne soruyor bir şey ister misin diye cevap telefon mesajıyla ve sadece süt yine iyi annesiyle iletişimi var babayla hiç yok neden acaba?

 

Dedim ya ben kızın hikayesini sevdim ordan ayrıca film çıkar adamın hikayesi aslında sıradan geldi düştüğü adaya yüzme de bilemediğinden hapsolan orada aslında kendini dinleyen biri vardı. Tom Hank'sin filminin farklıcası(: Kusura bakmayın çok basitleştirmiş gibi olabilirim ama napiim kızın hikayesi yanında adamınki ne ki dedirtiyor. Tamam yemek sahnesine lafım yok. Gözlerim doldu orada yahu. Adam intihar edecekken tuvaletinin gelmesi ve bunun derdine düşmesine güldüm. Nasıl olsa ıssız adada ya istediği zaman ölebilir nasıl olsa kimsenin umrunda da olmaz.(: Hele ateş yakmak için iyice uğraşıp sonradan çakmağına sarılması da bir başka gülümsetici karesiydi. Kimselerin onu görememesi ne acı. Bakmak ve görmek ne farklı. 

 

Kimse olmadığında yalnızlık da hissedilmez demişti kız filmin bir yerinde, bu söz çok hoşuma gitti.

 

Kalabalıklar içinde yalnızlaşan kahramanlarımızın hikayesi...

 Pzt, 27 Oca 2014, 16:07 (4 yıl önce)
güncellendi: 4 yıl önce (2014-01-27 16:08:56)
esmeralda
esmeralda


bence kız yuzunden evlerinde çıkan bir yangından dolayı kız, kardeşini kaybediyor ve o yangında yuzunun bır kısmı yanıyor. o gunden sonra odasına kapanıyor ailesi de bu durumdan dolayı cok uzgun, kız aılesıyle yuzyuze gelmıyor. suçluluk duygusu ve vizcdan azabı...Pzt, 27 Oca 2014, 16:07 (4 yıl önce)
slavesusar
slavesusar


emre alemsin yaa:) kızın yüzü belki de sobadan yanmıştır dimi :DPzt, 27 Oca 2014, 16:07 (4 yıl önce)

yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "