Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> mesaj kutusu -> sinema dergisi
"Sinema Dergisi" başlığına cevaben...
kaede
kaede
Ikenaga Yasunari & Takato Yamamoto

Piyasada 3 tane takip ettiğim dergi var: altyazı (netten takip ederim), sanat dünyamız (hep almam) ama sinema dergisi alışkanlık yaptı bende. Her gün alışveriş merkezine gidip bakıyorum. Çrş, 15 Oca 2014, 19:07 (4 yıl önce)
Ramy
Ramy
''Her şeyini başkalarıyla paylaşsan da özünü hep kendine sakla.''

İlk sayısı Ekim 94. Ben de ilk sayısı dahil bir çok sayısını İzmir'de bir ikinci el kitapçıdan toplamıştım. Fakat sanırım 2004-2005ten sonra Turkuaz grubuna geçtikten sonra kalitesinde de düşüş olduğunu düşünüp düzenli takip etmedim. İflas etmesi üzücü olmuş, umarım kısa zamanda yerini dolduracak bir dergi yayınlanır, biz de takip ederiz.Çrş, 15 Oca 2014, 17:30 (4 yıl önce)
kaede
kaede
Ikenaga Yasunari & Takato Yamamoto

Yanlış bilmiyorsam 1994-5 ten beri aylık çıkan, 2003 ten beri düzenli şekilde aldığım sinema dergisi iflas bayrağını çekti, Japon'ya da toplumun her kesiminden insanlar için 300-400 sayfalık mangalar satış patlaması yaşarken Altyazı ile piyasada tek sinema dergisi olan Sinema da artık yok. Dizileri, filmleri, tv yayınlarını hep genel izleyecilere göre yapıyorlar anladık ama bari okuduğumuz ender dergileri de bu okumaktan hoşlanmayan halk belirlemesin ayrıca çok ağır, yazı dolu, sanatsal filmleri anlatan bir dergi de değildi. (havaalanında yabancı dergileri görünce alasım geliyor, almanca fln fark etmez diyorum) Şu ülkede neredeyse gazete sayısına eşit spor ve at yarışı gazetesi var. Cidden isyan bayrağını çekmek üzereyim artık. Bu kadar okumaktan nefret eden bir topluma dönmeyelim, tek genel kültürü, siyasi bilgisi facede okuduğu yazılardan oluşan bir toplum haline geldik. 

Milliyet sanat gibi piyasa sanat dergilerinden bahsetmek bile istemiyorum, National Geography gibi dergiler satış yapabilmek için hediyeler vermek zorunda kalıyor, reyonlar içi hediye dolu çocuk ve genç kız dergileri kakılı. Çrş, 15 Oca 2014, 16:01 (4 yıl önce)yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "