Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> mesaj kutusu -> vizyona girmeyen filmler
"Vizyona Girmeyen Filmler" başlığına cevaben...
Canb13
Canb13
"S'il vous plaît… dessine-moi un mouton!"

Öncelikle selamlar. Çoğumuzun da malumu olduğu üzere İstanbul veya Ankara harici şehirlerde yaşayanların, bazı filmlere sinema salonlarında ulaşma imkanı olmuyor. Son örnek olarak "Walter Mitty'nin Gizli Yaşamı" diyebilirim.

Bu filmi, fragmanını izlediğimden beri merakla bekliyordum. Zira tekdüze vurdu-kırdı aksiyon filmlerinin yanısıra, özgün senaryolara sahip filmleri sinemada izleyebilmek de hakikaten farklı bir güzellik. Fakat filmin vizyona girmesiyle planların suya düşmesi bir oldu, çünkü Walter Mitty belli başlı yerler haricinde gösterime girmedi. Sinemaya uğrayıp gişedeki yetkililere sorduğumda "film seçimleri ana merkezden yapılıyor, tweet gönderin." dendi. Tweet gönderdim, "yapımcı şirket sorumlu" dendi. Kısacası herkes topu birbirine atıyor.

Benim danışmak ve paylaşmak istediğim nokta şu, bu durumdan kimler sorumlu? Seyircinin herhangi bir filme dair talep hakkı bulunmuyor mu ve en azından her şehirde 1 salon, seyirciler arasında düzenlenecek bir anketle seçilen filme ayrılsa çok mu mantıksız olur?

Şimdiden fikirleriniz için teşekkürler.Sa, 14 Oca 2014, 17:57 (4 yıl önce)yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "