Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> mesaj kutusu -> sayısız hayvan katliamı var, yardım edin!
"Sayısız Hayvan Katliamı Var, Yardım Edin!" başlığına cevaben...
Alone
Alone
Genel bir izleyici kitlesine ulaşmak istiyorsanız, Star Wars ve Superman gibi, sanatla hiç ilgisi olmayan filmler yapmalısınız. Halkın aptal olduğunu söylemek istemiyorum ama onları memnun etmek için de kesinlikle böyle bir ıstıraba katlanamam. Tarkovsky

Teşekkür ederim dostlar.

 

Ne yazık ki daha çok imzaya ihtiyacımız var, sayıyı tamamlayamadık.Cts, 4 Oca 2014, 02:47 (4 yıl önce)
wdyfml
wdyfml
'Büyücülerin işlerine karışma, çünkü onlar çok çabuk öfkelenirler.' Bir büyücü meslektaşım demişti bunu. İşinde iyiydi de, mücevherat konusunda çok şey bilirdi. Havai fişekler hakkında da fena değildi. Ama rüküş Merlin değildi o. Dur bakalım, adı neydi?

Bu durum, maalesef toplumumuzun anlayışsızlığının, cahilliğinin ve bencilliğinin göstergesidir. Sokakta yaşayan, Allah'ın zaten rızkını verdiği bir canlıya eziyet etmek,( hastalıktan hayvanın acı çektiği durumlar hariç) sebepsiz yere öldürmek nasıl bir anlayışa sığar bilemiyorum. Hele de zehirlemek nedir, el insaf! Ama sadece bunu yapan, yaptırana kızmıyorum, onlarla birlikte bu duruma  sebep olan sözde hayvan dostlarına da kızıyorum. İstanbul'da özellikle Nişantaşı gibi semtlerde sokaklarda bir sürü cins kedi görürsünüz, belli ki ev kedisiymiş, insana muhtaç bakan gözlerinden anlarsınız bunu. Hikayesi belli, sonradan görme, aslında bir nane olamamış bir insan,  yavruyken dünyanın parasına almış, sonra bıkınca sokağa atmış. Zaten sokak kedi köpek dolu, üstüne bir de evden kovulanlar(!) olunca, bu pek nezih semtimizin insanı sokakta yürüyemez oluyor, e tabi koskoca insan rahatsız olmuş, hayvanlar eziyet görüyor ya da yolda can çekişiyor diye aradığımızda ortada görünmeyen yetkililerimiz, hiç bu ülkenin vatandaşını zorda bırakır mı? 

 

Herhalde kedi-köpeğin ütopyası, insanın ille de evde bakmak istiyorsa, sokaktaki hayvanları alıp baktığı bir toplumdur. Böylece dünyanın parasını vereceği yerde, o parayı birkaç hayvan hatta insan için kullanır, hayvanların resmen alay edilirmişcesine kapatıldığı cafcaflı hapisaneler pet-shoplara gerek kalmaz. Ama maalesef bu anlayıştan çok uzağız. Ve en önemlisi şunu unutuyoruz, tüm o hayvanların asıl sahibi var ve en küçüğüne kadar hepsinin hakkı bizden sorulacak. 

 

Alone'a paylaşımı ve hassasiyeti için teşekkürler. Umarım bir farkındalık oluşturabiliriz.Prş, 2 Oca 2014, 11:44 (4 yıl önce)
Galadriel
Galadriel
Bu dünyada insanların korktuğu tek şey öğrenmekti.Acıyı,susuzluğu,açlığı ve üzüntüyü öğrenmek onların uykularını kaçırıyor,bu yüzden daha rahat döşeklere,daha leziz yemeklere ve daha neşeli dostlara sığınıyorlardı.

imza attım.umarım işe yarar.kimseye zararı olmayan zavallı sokak hayvanlarından ne istenir hiç anlamam.belediye zehirlemese etraftaki insanlar eziyet ediyo zaten.bu dünyayı insanlardan çok daha fazla hak ettiklerine eminim.insandan daha pis bi mahlukat yok şu dünyada.Çrş, 1 Oca 2014, 14:24 (4 yıl önce)
reklamlar

Alone
Alone
Genel bir izleyici kitlesine ulaşmak istiyorsanız, Star Wars ve Superman gibi, sanatla hiç ilgisi olmayan filmler yapmalısınız. Halkın aptal olduğunu söylemek istemiyorum ama onları memnun etmek için de kesinlikle böyle bir ıstıraba katlanamam. Tarkovsky

Merhaba filimadamları.

Bir süredir bodrum'da hayvan katliamları ile yüz güz oluyoruz, öyle ki benim bahçeme dahi zehir atıldı ve onlarca kedim gözümüzün önünde öldü, başka sokaklarda  bu sayıların yirmileri geçtiğini ve yılda yüz elliden fazla hayvan katledilmesinin çok doğal karşılandığını bilmekteyiz. Buna ses çıkarmayan, TV'E, HABERLERE DAHİ ÇIKMAMA RAĞMEN bir kere dahi aramayan yetkililerse, beni şaşırtmaktan ne yazık ki çok uzaklar bu durumu zaten bekliyorduk. Sadece, bize daima destek olan Kent TV'e teşekkür ederim, haberlerde uzun uzun döndürmüşlerdi bu durumu. Hayvanları koruma derneği ise sanırım süs olarak var. Ben böyle deyince kızıyorlar.  :)

Kampanya başlatacaktım ancak başkaları başlatmış; gelin, bizi umursamayan, seçim çalışmalarından hayvan katliamlarına dönüş yapmayan, bize ne diyen, defalarca kez bildirdiğim halde tek dönüş yapmayı gereksiz görev siyasetçilere, yetkililere, ona, buna sesimizi duyuralım.

Sizden; imza vermenizi istiyorum.

http://www.change.org/tr/kampanyalar/bodrumlu-hayvanseverler-bodrum-sokaklar%C4%B1-can-dostlar%C4%B1m%C4%B1zla-g%C3%BCzeldir-kedilerimiz-k%C3%B6peklerimiz-ve-t%C3%BCm-canl%C4%B1lar%C4%B1m%C4%B1zla-%C3%B6zg%C3%BCrce-ve-sevgiyle-ya%C5%9Famak-istiyoruz-t%C3%BCm-dostlar%C4%B1m%C4%B1z%C4%B1-bu-kampanyam%C4%B1za-destek-vermeye-davet-ediyorum

Sayımız arttıkça; kampanyayı bizzat ben kurarım ve daha çok insana ulaşırız.

Elimde katledilmiş kedilerimin görseli var; buraya eklemiyorum. İsteyen varsa  ulaştırırım ancak görmek isteyeceğinizi zannetmiyorum.

Destek olun!Çrş, 1 Oca 2014, 10:48 (4 yıl önce)
güncellendi: 4 yıl önce (2014-01-01 10:51:54)yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "