Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> öneri ve görüşler -> geri bildirimler
"Geri Bildirimler" başlığına cevaben...
filimadami
filimadami
Değişimli editör hesabı. Lütfen soru ve sorunlarınızı geri bildirim ya da email ile gönderin.

Anlayışınız ve iyi niyetli düşünceleriniz için teşekkürler.

Geri bildirimlerimi takip et bölümü boş işe çözüm bekleyen geri bildiriminiz bulunmuyor anlamına geliyor.Şuanda çözüm bekleyen geri bildirim yok, sadece an itibariyle çözümü mümkün olmayan bildirimler bekleme konumunda.. onlarda gerekli imkanlar oluştuğunda çözüme ulaştırılacak.

Çözüme ulaşmayan bildirimlerinizi lütfen yeniden gönderin, hemen kontrol edelim.

 

Edit : Şansıma Güveniyorum bölümünü en iyi filmler başlığı altında yeniden aktif hale getirdik.Cts, 21 Şub 2015, 12:31 (3 yıl önce)
güncellendi: 3 yıl önce (2015-02-24 14:52:14)
Exaybachay
Exaybachay


Amacım olayı özele indirgemek değildi, zaten bu sorularımı geribildirimlerimde de yazdım fakat yanıt alamayınca ve "sırt çantam -> geribildirimlerimi takip et"ten kontrol etmeme rağmen göremeyince buraya yazdım. Bu konuda site genelinde bir hata olabileceğini düşündüm veya benden kaynaklanan bir sorunsa eğer bunu net olarak öğrenmek istediğim için kişisel örnekler verdim. Oldukça açıklayıcı ve tatmin edici cevaplar aldım, bazı hususları bilmiyordum, hassasiyetinizi şimdi anlayabiliyorum, teşekkür ederim. Filimadamı'nı kaliteli içerikli olup bunu devam ettirme ve geliştirme gayretinde olduğu için seviyorum zaten, şikayetçi birinden ziyade sorular yanıtsız kalınca hatanın sürüp gitmesi ihtimalinden dolayı -bilmemekten ötürü- bi eleştiriydi benimkisi. Bu konuda yapıcı biri olarak yardımcı olabilmek istedim, kırıcı olduysam affola. Dilerim bu örnek diğer arkadaşların bu konuda daha dikkatli ve özenli olmaları yönünde olumlu sirayet eder.


Cts, 21 Şub 2015, 11:53 (3 yıl önce)
filimadami
filimadami
Değişimli editör hesabı. Lütfen soru ve sorunlarınızı geri bildirim ya da email ile gönderin.

Kişisel sorularınızı cevaplandırabilmemiz için lütfen geri bildirim ya da email yoluyla gönderin, daha öncede açıkladığımız gibi kullanıcılarımızın kişisel sorularına forum üzerinden soru cevap yapmıyoruz.

Tüm kullanıcıları ilgilendirdiği için ingilizce konu / özetlerin silinmesi ile ilgili açıklama yapmak istiyorum.Bundan sonraki süreçte ingilizce açıklamaları onaylamıyoruz, bunun bir çok mantıklı sebebi var.. Bazılarınız nedenlerini tahmin edebiliyordur ama ayrıntıya girmek istemiyoruz.

Genede kısaca  bahsedeyim ; Sitenin arama motorlarındaki sağlığı ve IMDB'nin türkçe versiyonu diye anılan bu platformda kullanıcılarımızı içerik kalitesini artırmaya yönlendirmek.

Alıntı konusunada açıklık getireyim, başka siteden copy paste yaparak gönderdiğiniz filmin konusunu açıklayan kısa özetin sonuna alıntı yazmanızın ne o cümleleri yazana, ne de bu siteye bir faydası yok.Emeğe saygı göstermek istiyorsak bi kaç cümlelik açıklamanın sonuna kaynak :  şeklinde kaynak sitenin adresini yazarak link vermemiz gerek, o zaman bu platformun reklam sitesinden farkı kalmaz.Emeğe saygı göstermenin en iyi yolu filmin konusunu kendi cümlelerimizle yazıp göndermektir.

Bunu tüm kullanıcılarımıza söylemek istiyorum, film eklerken hem kendinize hem de daha sonra bu içerikten yararlanacak olan kullanıcıya bir fayda sağlamak istiyorsanız, filmin konusunu türkçe olarak yazın, filmin düzgün çözünürlükte ve boyutta olan afişini bulup ekleme talebini o şekilde gönderin.Bu platform konuya hakim kullanıcılar tarafından üst düzey içerik üretilmesi için kurulmuş fakat kaliteli içerik üreten kullanıcı sayısı bir kaç kişiden ibaret.


 Cts, 21 Şub 2015, 10:46 (3 yıl önce)
reklamlar

Exaybachay
Exaybachay


Çalışmalarınız hala sürüyor mu?
Son günlerde gönderdiğim geribildirimler bilhassa film ekleme sonrası olduğu için özellikle soruyorum. (Filmi onaylayan kişiler daha dikkatli davranırsa dönütlere gerek kalmayacağını düşünüyorum, en azından benim gönderdiklerim adına böyle konuşabilirim.)

Bunlardan birkaçı:

- Türkçe konu özeti olmadığından ilk halini koyduğum, zaman buldukça çevirdiğim ingilizce özetler, film ekleme sonrasında kaldırılıyor. Film hakkında hiçbir şey yazılmaması daha mı iyi olmuş oluyor bu durumda? (ör: Adam Curtis: Bitter Lake (2015)

- Ya da sırf türkçe açıklaması olsun diye aynı ismi paylaşan farklı yapımların özetleri karıştırılabiliniyor. (ör: Pandora's Box (1992) belgeselinin konusuna eklendiği esnada konulan orjinal özet kaldırılarak Yeşim Ustaoğlu'nun filminin özeti konulmuş.)

- Veya daha önceden eklenmiş filmlerin yetersiz/eksik açıklamalarını düzeltmek/detaylandırılmak üzere gönderilen geribildirimler okunup da mı değerlendirmeye alınmıyor acaba ve niçin? (ör: şu belgeselde şuradaki yazının eser hakkında daha açıklayıcı bilgi verdiğini düşünerek geribildirimde bulunmuştum, sonrasında kabul ya da iptal edildiğine dair hiçbir şey göremedim.)

- Son olarak "alıntıdır." şeklinde not düşülmüş açıklamalarda o yazı neden silinmekte? (ör: Creed (2015) filminin özeti başka bir yerden alınmıştır fakat bunu görememekteyiz.)

Hülasa,
bu tip edimlerin yapılmasında ne gibi bir sebep olduğunu açıklayabilir, olumlu ya da olumsuz bir cevap verebilirseniz çok memnun olurum.
 Cts, 21 Şub 2015, 09:10 (3 yıl önce)
güncellendi: 3 yıl önce (2015-02-21 09:12:46)
martiuctu
martiuctu
facebook.com/gezginmarti

Geri bildirimlere bakan, mesajları okuyan var mı?? Prş, 7 Ağu 2014, 20:58 (3 yıl önce)
reklamlar

kaede
kaede
Ikenaga Yasunari & Takato Yamamoto

Arkadaşlar film düzeltmeyle ilgili tüm ayrıntıları daha yeni öğrendim. Hafta içleri çoğunlukla online oluyorum. Yardım edebildiğim ölçüde özetleri düzeltebilirim. Cu, 6 Ara 2013, 00:07 (4 yıl önce)
pnarpnar
pnarpnar
My own solitary fish story may scare a whale in its size and ferocity. (The story of my solitude. If my solitude were a fish, it'd be so enormous, so militant, a whale would get out of there.)

kesinlikle! eklenilen filmler, film özetleri ya da filmlerle ilgili verilen bilgilerin yanlış olduğunu bildirdiğim tonla geri bildirim var ama hala hiçbiri eklenmedi veya düzeltilmedi. tamam adamlar evlidir, okuyordur ne bilim sürüyle işleri vardır yoğundur falan da mesela bazı ufak tefek düzeltmeler onaya gitmese, siz buton koysanız biz şak diye düzeltsek falan temiz yani. bilgiyi yanlış giren arkadaşı uyarsak, o da düzeltse falan, daha kolay olurdu gibiPrş, 5 Ara 2013, 23:52 (4 yıl önce)
masue
masue
.

aynen aynen.ya siteyi satıyolar bi işler var yani bu aralarda.öncesinde az da olsa hevesli yapılan idealist bi hava vardı.şimdi eser yok.eski duyurulara girdimde!!bişeyler kayboluyo sanki...Paz, 17 Kas 2013, 23:02 (4 yıl önce)
Alone
Alone
Genel bir izleyici kitlesine ulaşmak istiyorsanız, Star Wars ve Superman gibi, sanatla hiç ilgisi olmayan filmler yapmalısınız. Halkın aptal olduğunu söylemek istemiyorum ama onları memnun etmek için de kesinlikle böyle bir ıstıraba katlanamam. Tarkovsky

Yolladığım bir geri bildirimin, üç ay geçmesine rağmen okunmadığını fark ettim. Çeşitli sıkıntılar zaman zaman oluyor ve çoğumuzun uzun zamanını ayırdığı, hele benim son zamanlarda araştırmalarımda kullandığım böyle güzel bir, diğer türk sinema seviyelerinden daha yukarıda duran sitenin biraz daha aktif halde sıkıntıları çözülmeli diye düşünüyorum.

Misalen; 3 ay önce yaptığım geri bildirim. http://www.filimadami.com/goster.php?id=60019 bu filmin açıklamasının pasific rim'e ait olduğu idi, hala öyle, pacific rim'i anlatıyor killing season.

Dahası, aynı aktörden ikişer adet olabiliyor ve hepsi farklı filmler çevrilmiş gözükebiliyor, oysa aynı adam bunlar.

http://www.filimadami.com/sanatci-filmografi/64800/jake-m-johnson/

http://www.filimadami.com/sanatci-filmografi/38670/jake-johnson/

gibi... imdb'de gördüğüm oyuncular, filimadamında o filmde oynamıyor olarakta gözükebiliyor, buna da bir çözüm bulunmalı.

 

İyi çalışmalar..Cts, 16 Kas 2013, 21:18 (4 yıl önce)yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "