Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> mesaj kutusu -> klasik müzik üzerine paylaşımlar
"Klasik Müzik Üzerine Paylaşımlar" başlığına cevaben...
BlitzKrieg
BlitzKrieg
İstiridye çocuğun hüzünlü ölümü.

Çok değerli filim adam ve madamları:

Bu başlık altında beğendiğiniz klasik müzik bestekar/sanatçıları konusunda düşüncelerimizi, bestelerini paylaşabiliriz. Güzide filimadamı'nda böyle bir eksiklik gördüm. Piyano tuşlarınızı bizden esirgemeyin, efendim.

Ben ilk tercihimi J. S. Bach'ın Goldberg Çeşitlemeleri(Goldberg Variations) hakkında kısa bir bilgi vermekle kullanacağım.

Efendim rivayet odur ki, 18. yy'ın başlarında Rusya'nın Saksonya elçisi Kont Kaisenberg, insomnia(uykusuzluk) hastalığından muzdaripmiş. Kont'un klavsencisi(piyanonun atası) Goldberg, her gece efendisi için besteler çalarmış, ancak besteler de bir yere kadar değil mi :) Velhasıl-ı kelam, Kont bir seferinde Bach'tan kendisi için beste yapmasını istemiş. J. S. Bach da işte şu an Goldberg Çeşitlemeleri olarak bildiğimiz 1 arya ve 29 çeşitlemeden oluşan besteleri oluşturmuştur.

alt

Tabi şimdi bu güzel bestelerin kimin daha iyi çaldığı da biraz tartışma konusu. Şahsen ben oyumu Kanadalı piyanist Glenn Gould'un 1982'de kayda alınan albümü için kullanıyorum.

Şahane aryası için: http://www.youtube.com/watch?v=kuoS6NQqcaoCts, 31 Ağu 2013, 17:37 (4 yıl önce)yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "