Filim Adamı



-> bir mevzu çıkar! -> mesaj kutusu -> dövme yaptıranlar




"Dövme Yaptıranlar" başlığına cevaben...




zelenz
zelenz


ben de cook begendim olur da yaptirirsam kendi fotomu koyarim:)



Paz, 25 Ağu 2013, 18:48 (4 yıl önce)
havlayankuzu
havlayankuzu
Ars, Gratia Artis....Yalandır yalan kalacak...

Mükemmel bir dövme,sade,zarif,çok hoşuma gitti :) Kuşlar da güneye yönelmiş... Harika :D



Paz, 25 Ağu 2013, 18:28 (4 yıl önce)
zelenz
zelenz


sevgili havlayankuzu bayildim dovmeye tam senlik:)

ben de sunu dusunuyorum:

http://www.tattoocaglar.com/img/resimler/kus%20dovmesi56%20tattoocaglar.JPG

resmi eklemeyi beceremedim:/



Paz, 25 Ağu 2013, 18:20 (4 yıl önce)
güncellendi: 4 yıl önce (2013-08-25 18:21:50)
reklamlar

havlayankuzu
havlayankuzu
Ars, Gratia Artis....Yalandır yalan kalacak...

Ben de yakın zamanda kendime bir adet kuzu dövmesi yaptırtmak istiyorum Zelenz. Konuştuğum dövmeciler,korkma, çok ciyaklarsan anestezik krem süreriz dediler. :)  Dişçi operasyonundan daha çok can yakmaz sanıyorum. 

 

Gerçi 657'ye aykırıymış. Ama olsun,biz 666'ya tabiyiz :D 

alt

 

Şöyle bi şey :D 



Paz, 25 Ağu 2013, 17:44 (4 yıl önce)
zelenz
zelenz


col tesekkur ederim bilgiler icin kaede:) gercekten iyi oldu soylediklerine dikkat edicem. ayrica daha cok yaptirmak istemek kismi gecerli olabilir ama bi kere aci cekince bi daha yaptirmam heralde:)


Paz, 25 Ağu 2013, 17:33 (4 yıl önce)
reklamlar

kaede
kaede
Ikenaga Yasunari & Takato Yamamoto

Önceden dövme yapan biri olarak fikirlerimi belirteyim.

Canın yaptırdığın yere göre acıyor, eklem yerlerine, yağın az olduğu yerleri düşünüyorsan (ya da sinir olan bölgelerde) acır. Özellikle göbek bölgesi, boyun, ayak ve el bileklerine yakın yerler daha çok acıyor (not yaptırmadım ama izlenimlerimi söylüyorum) 

Yara olması 2 şeye bağlı, cildin hassas ise illa ki kızarıklıklar olur hatta vücudun boyayı kabul etmezse ( ki az da olsa bu da düşük olasılık), dövme yaptırdığın yer su toplayabilir. Ama bildiğim kadarıyla onların melhemleri oluyor ve en geç 1 haftaya kırmızılıklar ve küçük bereler kapanıyor. Şu çok önemli dövme yaptıracağın yerin orijinal boya kullanması. Orijinal dövme boyasında daha az kimyasal oluyor diye biliyorum. Daha çok organik boya olması önemli ama rengin parlak kalması adına da kaliteli boya ve kimyasal içerik şart (bizim arkadaşlar rusyadan getirtiyordu boyayı) 

Ama kişisel fikrim dövme yaptırma nedenine gelince, herkeste gördüğüm, dövme yaptıran daha fazlasını yaptırmak istiyor. Yani bir tane bana yeter diyorsun ama zamanla vücudunda boş yer buluyorsun sonra. 1-2 dövmeyle kalan çok az tanıdığım var:) 

Son olarak illa yaptırcam dersen iyi desenler çıkartabilen bir yere yaptır, 200-300 fazla ver ama değecek bir işçilik olur (tribal ya da amblem, isim türevi bir şey istiyorsan önemli değil tabi) 

Kullanılan malzemenin steril olması, sürekli değiştirilmesi ve aceleye getirmeden dövmenini dinlendire dinlendire 2-3 günede yaptırmanı tavsiye ederim. Alkol alma kanı sulandırıyor diye biliyorum. Acıya katlanacaksın artık:)



Paz, 25 Ağu 2013, 14:00 (4 yıl önce)
güncellendi: 4 yıl önce (2013-08-30 14:05:30)
zelenz
zelenz


simdiii ben dovme yaptirmak istiyorum ve yaptiranlardan fikir almak istiyorum.Cok aciyor mu:) canim cok tatli degildir ama yine de merak ediyorum. Kac gun yara oluyor? el ve ayak bilegi dusunuyorum. aklima pek soru gelmiyor fikirlerinizi paylasirsaniz sevinirim:)simdiden tesekkurler



Paz, 25 Ağu 2013, 13:44 (4 yıl önce)



yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "