Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> mesaj kutusu -> belirsiz gece suare - 27. hafta: si può fare
"Belirsiz Gece Suare - 27. Hafta: Si può fare" başlığına cevaben...
miss-pace
miss pace


yorum için de şarkı için de teşekkür ettim :)Paz, 10 Mar 2013, 19:45 (4 yıl önce)
zeynep-esSeS
zeynep esSeS
hola, you're in insurgency of a correct class.

 

ben seviyorum gidip gelmeleri her duyguyu bandıran yapımları,güldüren, hüzünlendiren ve düşündüren oldukça kaliteli bir misyona sahip ve bu misyonun hakkını vermiş. popilizme yapılan ince ve kritik içeren rövanşlar, derinlere daldıran duygu yüklü sahneler öyle harika içine çekiyorki ne ara başladı ne ara bitti hiç anımsamıyorum.bazı sahnelerde kahkalara boğulurken bazı sahnelerde içime dokunan duygularla boğuştum ve sanki filmin içerisinde bir yerlerdeydim öyle hissettiren güzel bir yapım...nadidem teşekkürlerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr:))   hayatın her karesinden bir tuttam var her tutam ile başka saliselere dalar dalar çıkarsnız..işte hayat bundan ibaret değil mi ki!!!   http://www.youtube.com/watch?v=izQ_AWVTWqU  


Paz, 10 Mar 2013, 19:40 (4 yıl önce)
miss-pace
miss pace


sevindim canımmm bi kişi bi kişidir :)Paz, 10 Mar 2013, 19:30 (4 yıl önce)
reklamlar

zeynep-esSeS
zeynep esSeS
hola, you're in insurgency of a correct class.

 

ben beğendim nadidoşşşşşşşşşşşşşşşummmmmmm:):)Paz, 10 Mar 2013, 19:27 (4 yıl önce)
miss-pace
miss pace


ya yorumunu silmeseydin ledger :) neyse başka filmde deneriz şansımızı napalım :)Paz, 10 Mar 2013, 19:24 (4 yıl önce)
reklamlar

ledger
ledger
yeni çatıda bütün sevdiğim sinema dostlarına merhaba der ledge...

 

Ndide sen mi önerdin ya yazdığım yorumu sildim sen üzülme ben filmi çok sevdim nasıl sahiplendiysem izlerken sıkıntıdan bitik düştüm:P ben arada kalan yapımlarla pek barışık değilim nadidecan yinede sağolasın :):)Paz, 10 Mar 2013, 19:22 (4 yıl önce)
miss-pace
miss pace


ohh bikişi daha beğendi :) çok korkuyodum beğenmezsiniz diye seçim yapmak baskı yarattı üzerimde haliyle.neyse sevindim slave' cim darısı diğer suarelerin başına :)Cts, 9 Mar 2013, 18:39 (4 yıl önce)
slavesusar
slavesusar


filmi izleyeli kaç gün oldu ama izledim demeyi unutmuşum :)

film için söylenecek çok fazla şey yok aslında,genel kanıya katılıyorum: evet çok keyifli bir film ama bir an geliyor (ki hiç beklemediğim bir andı) alt üst ediyor insanı.. aslında tüm o "alt üst olmuşluğa rağmen" film gayet umut pompalamayı başararak bitiyor. insanın kendini kötü hissettiğinde antidepresan kıvamında izlenecek filmlerden(bence)..

 

nadidoşumuza teşekkür ederken bu performansı diğer suarelerde de görmek istediğimizi belirtmeden geçemeyeceğim :)Cts, 9 Mar 2013, 14:41 (4 yıl önce)
miss-pace
miss pace


beğenmene çok sevindim requiem_  :) güzel yorumun asıl ben teşekkür ederim :)Cts, 9 Mar 2013, 12:04 (4 yıl önce)
requiem_
requiem_
tik tak tik tak tik tak...

Ne güzel filmdi öyle. Hem eğlendim hem üzüldüm hem hırslandım hem şaşırdım. Oyuncuları aldı götürü beni. Bir an gerçekten de filmde akıl sağlığı yerinde olmayan insanları oynattıkları hissiyatına kapıldım. Her biri nefis oynamışlar,

---spoiler---

Goffredo’nun mimik ve hareketleri beni benden aldı, Fabio’nun panik ataklığı geçmişinin hayaletlerini taşımaktaydı, Roby nam-ı diğer ‘başkan’ gönlümde taht kurdu sadece duruşuyla :) Ossi’nin vurguları beni kastı ekran başında..

---spoiler---

Daha öncesinde böyle bir sistemin varlığından haberim yoktu, filmle öğrenmiş oldum. Kooperatiflerin varlığı, akıl sağlığı yerinde olmayan ya da engelli insanlar için yeni bir başlangıç. Dışlanmışlığın, içine kapanıklığın karanlık dünyasında aydınlanmak için bir ışık niteliğinde olmuş. Film içerisinde çekip aldığım bir cümle var: Yatırım oylama sonrası hayır cevabını alan Nello’ya doktor’un söylediği: ‘Onların -Hayır- oyu senin en büyük zaferin.’ Bilinçlenmenin, birey olmanın, seçenekler arasında muhakeme yaparak karar verebilme bilincine sahip olmanın kanıtı.

---spoiler---

İntihar eden Gigio bu uyanışın acı bir simgesiydi. Yaşayabileceğini hiç aklından bile geçiremediği duyguları kısa da olsa tadarak bitirdi. Adrenalin-aşk-dokunuş-ihanet-acı. Çarpıcı bir sahne ve süreçti.

---spoiler---

Miss Pace’e bu güzel seçim için teşekkürler, baş ucuna kondurmuş olduk... 

 Cts, 9 Mar 2013, 00:01 (4 yıl önce)
güncellendi: 4 yıl önce (2013-03-09 00:03:43)

yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "