Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> mesaj kutusu -> silent hill
"silent hill" başlığına cevaben...
kaede
kaede
Ikenaga Yasunari & Takato Yamamoto

Silent hill'i silent hill yapan aslında Akira Yamaoka'ydı (müzikleriyle) ama Hideo Kojima'nın olması insanı umutlandırıyor. Metal gear solid serisi silent hill'den sonra en sevdiğim oyunlardandır. Umarım Japonların parmağı daha çok olur. Şu bakımdan sevindirici bu haber: Silent hill'i bırakmadılar, efsaneye yakışan budur. Unutulmamalı (ilerki zamanlarda 2. oyunun filmini de görmek nasip olur inşallah) Çrş, 13 Ağu 2014, 20:24 (3 yıl önce)
LecK
LecK
Şimdi söyle, sekiz almak istiyor musun?

Benim bildiğim silent hill tanıdık yüzmüş, yönetmenmiş, oymuş, buymuş olmadan kendini sattırır arkadaş. Ne yalan söyleyeyim açmadı bu fragman. Yamaoka gitti gideli ben de tanıyamaz oldum aşkımı. Yazık ettiler çiçeeeme. Çrş, 13 Ağu 2014, 20:11 (3 yıl önce)
kaede
kaede
Ikenaga Yasunari & Takato Yamamoto

Bunu bana yapmayın işte ps4 aldıracaklar adama Hideo Kojima (Metal Gear Solid) ve Guillermo del Toro'dan  (Pan'ın Labirenti) yeni Silent Hills oyunu demosu yayınlandı. 

http://www.youtube.com/watch?v=mE0JDQJFbTw

Yüz tanıdık geldi mi?

altÇrş, 13 Ağu 2014, 18:58 (3 yıl önce)
reklamlar

kaede
kaede
Ikenaga Yasunari & Takato Yamamoto

bu oyun hakkında çok şey okudum ve araştırdım sizle bunları paylaşmak istedim. öncelikle bahsedecekerimin spoiler içereceği uyarısını yapayım. 

silent hill' e benzeyen filmler:

ilk akla gelen jacob's ladder'dır. metro sahneleri ve hastane sahneleri, yere düşmüş bisikletin dönen tekerlekleri, sedyeye takılan et parçaları silent hill'i çok etkilemiştir.

 

altalt

özellikle naboer (kapı komşusu) filminin apartman dairesi sahneleri silent hill'le benzerlikler taşır. baş karakterin eski kız arkadaşına özlemi, sanrıları, hayalleri ve olmayan daire ve komşularıyla silent hill 2 oyunu paralellik gösterir. ayrıca kapı komşusundaki çok sevmeye dayanan şiddet ve özellikle sevdiğini öldürme eğilimi silent hill 2'yi anımsatır. filmin sonuda ayrıca silent hill 2 deki sonlardan "sevdiğinin hayaliyle yaşama" sonuna benzer

altaltbusilenthill2ninikötüsonlarındanbirinebenziyor.sevgilisiniöldürdüğünükabuletmedenonunhayaliyleyaşamak

the event horizon filminde ise dönen çekirdek silent hill 4'ün sonundaki boss fighdaki mekana ve mekanizmalrla benzerlik içerisindedir (tabi ki even horizon daha eski bir film olduğu için sh 4'ü etkilemiş olabilir). ayrıca çarmıha gerilme sahneside sh 4 deki son dövüşü anımsatır(oyunda bolca bu sahnelere yer de verilmiştir)

alt

alt

alt

alt

session 9 filminin ise silent hill 3'ü ciddi bir biçimde etkilediği fikrindeyim. terkedilmiş bir akıl hastanesinin tamiratı sırasında yaşanan olaylar, kişilik bozuklukları, karanlıkta geçen fenerli sahneleri ve sürekli karşımıza çıkan tekerlekli sandalye silent hill 3'ü etkilemiştir

alt

alt

 

silent hill ile benzelik gösteren diğer filmler ise (esinlendikleri ya da refarans olanlar)

the shinning (cinnet) : hotelde geçen filmlerde ilk akla gelen filmlerden biridir. silent hill'i ise büyük ölçüde etkildeiğini düşünüyorum. hayaller ve çıldırış anları, koridorda rastladığımız ölü kız kardeşler, banyo yapan güzel kadın gibi hayali karakterlere oyunda sıklıkla rastlıyoruz 

in dreams: bu filmde de akıl hastanesidne kaçılan sahneler ve filmin genel havası silent hill'i anımsatır. 

 Sa, 15 Oca 2013, 21:57 (5 yıl önce)
güncellendi: 5 yıl önce (2013-01-15 22:21:53)yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "