Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> teknik ekipmanlar -> m39 bayonet lenslerin canonlarda kullanımı
"M39 Bayonet Lenslerin Canonlarda Kullanımı" başlığına cevaben...
ozenc
ozenc


Konuyu iki yıl sonra tesadüfen görüyorum, belki verdiğim cevabı hiç görmeyeceksiniz ama ben yine de yazayım, başkasının işine yarayabilir. :) Bildiğim kadarıyla sonsuz netleme yapılmasını sağlayan adaptörler mevcut. Bu adaptörler üzerlerinde fazladan optik eleman bulunduruyor ve sonsuz netlemeyi sağlıyor. Ama bildiğiniz gibi ne kadar fazla optik eleman varsa ışığın kalitesi o kadar düşer, görüntü o kadar olumsuz etkilenir.Sa, 19 Ağu 2014, 23:35 (3 yıl önce)
2hece
2hece
hee, doksanbirde işe girdim!

"Hem bölüme hareket gelsin hem de benim merakım giderilsin" diyerekten soruyorum. Ayrıca da ilk konuyu açıyorum heheyt :D

 

Bu m39 bayonetli lenslerin flanş mesafesi canon eos makinelerdeki ef bayonetin flanş mesafesinden bayağı düşük. Bu haliyle (bildiğim kadarıyla) sonsuza netleme yapmak mümkün değil. Kimi yerlerde "m39 to m42 dönüştürü tak daha sonra da m42 to eos dönüştürü tak, tamamdır" denilmiş ama insanın içi rahat etmiyor. 

 

Konu hakkında bilgi sahibi olan vatandaş varsa aydınlatsın beni.  Varsa fotoğraf falan eklesin ki iyice huzura ereyim.Cu, 16 Kas 2012, 23:44 (5 yıl önce)
güncellendi: 5 yıl önce (2012-11-16 23:45:04)yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "