Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> mesaj kutusu -> aklıma takılan sorular
"aklıma takılan sorular" başlığına cevaben...
havlayankuzu
havlayankuzu
Ars, Gratia Artis....Yalandır yalan kalacak...

Sorularınıza cevap vermekten kıvanç duyarım:

 

Cevap 1: Bahsettiğiniz duruma, fizikte "ıslak el eşiği" adı verilmektedir. Sivrisinek avcıları arasında ise bu durum, "şapşak" adıyla bilinir. Islak bir el,kuru bir ele göre çok daha yüksek bir çekiş gücüne sahiptir.Serinleyen eliniz, ısı farkından dolayı bir tür siklon alanı yaratır. Aslında bu durum,doğrudan alçak ve yüksek basınç düzeyleri ile ilgilidir. 

 

Cevap 2: Ülkemizde,çöp tahliyesi için kullanılan kamyonlar, Rus ordusundan devşirilmiş, Ağır zırhlı T-100 tanklarının kasalarından üretilmiştir. Piknik tüpler,bu kasalar için bir tehdit teşkil etmezler. Hatta rivayet odur ki, sıkıyönetim zamanı bu çöp kamyonlarının askeri araçlara dönüştürülmesi önerilmiş ancak kabul görmemiştir. 

 

Cevap 3: İstanbul'da çöp her daim bir sorun olmuştur. Eskiden hatırlarsınız,bu çöpler bir merkezde toplanır hatta oluşan "metan" gazının infilakı sonucu insanlar vefat ederlerdi. Günümüzdeyse, "Atık Yönetim Müdürlüğü" isimli bir kurum tarafından, bu çöpler, Baruthane, Yenibosna, Halkalı, Ümraniye-Hekimbaşı ve Tuzla Aydınlıköy'de bulunan pres sistemlerinde preslenerek, Kemerburgaz ve Şile'de depolanmaktadır. Tıbbi atıklarsa bu kurum tarafından, "imha" edilmektedir. Geridönüşüm sistemleri ise son derece yetersizdir. İStanbul'un günlük çöp üretimi 10.000 tonu aşkındır. 

 

Cevap 4: İnsanların evlilik için böylesine şevkle davranmaları kanımca, içgüdülerle ilgilidir. Bir köpeğe kemiğini gömme demek ne kadar anlamsızsa bir insana "evlenme" demek de o ölçüde beyhude bir çabadır. Kişiler,kendileri yaşayıp görsünler. Bir musubet............ Çocuk yapmanın da böyle bir sebebi olsa gerek. Tamagoçi diye bir icat gördü insanlık.

 

Cevap 5: Hakan Şükür'ün zeka seviyesine yönelik gözlemde bence bir hata var. Sayın Şükür'ün çok zeki bir insan olduğunu sanmıyorum. Siyasete yönelik sevdası da gözlemimi kanıtlıyor olsa gerek. 

 

Cevap 6: Kezbanlar ve Kezbanlık sonsuz bir kurumdur. 

 

Cevap 7: İnsanlar,suyu seviyorlar. 

 

Cevap 8: Kurbanlar hala kesiliyor. Bana kalırsa, en iyisi Aztec stayla...

 

Cevap 9:Video kasetler hakkında bir yorum yapmasam daha iyi. Sonuçta ben, Betamax kullanmış şanssız azınlıktanım. 

 

Cevap 10: Dünya gerçekten de yuvarlak değil,geoittir. 

 

Cevap 11:Kıyamet bir süre daha kopmayacak. En azından ben ölene kadar. 

 

Cevap 12: Yumurta tavuktan çıkıyor.

 

Cevap 13: Bir kilo demirin,özgül ağırlığı daha fazladır.

 

Cevap 14:Sanat bence, Fahriye ablam içindir.

 

Cevap 15: Bence de yemez.

 

Rica ederim.

 

HBA Sa, 16 Eki 2012, 14:23 (5 yıl önce)
aslinim
aslinim
film izlemekten keyıf almak paha biçilemez...

:))Pzt, 15 Eki 2012, 01:46 (5 yıl önce)
agathachristie
agathachristie


 

 aklıma takılan sorularneden kuru elle sivrisinek öldürmeye çalıştığımızda çoğu zaman sinek avuçlarımızın içine denk gelmez ya da avuçlarımızın içinden kaçar alkışlar gibi şak diye iki elimizi birbirimize vurduğumuzsa ama aynı eylemi ıslak elle yapınca çoğu zaman sivrisinek ölür ıslaklık sivrisineği bize çeken bir hava akımı mı yaratıyor ya da ne bilen var mı

 

neden cahil insanımız mutfak banyo piknik tüpü vs televizyon bilimum patlayıcı maddeleri de çöpe atarken hiç çöp kamyonu patladı haberi okumayız yahu bu nesneler kamyonun içinde preslenince patlamaz mıistanbul 20 milyon nüfuslu mega köy canım cehennemimiz ula bu nüfusun çöpleri nereye atılır kamyonlar nereye çöp döker orası nerededir bilen var mı yazsın ve orası dolup taşmaz mı yoksa orada da gene yakılma mı yapılır bu soruma yorumum elin adamı deniz suyunu arıtır içme suyu yapar çöpünü arıtır işlemden geçirir kullanır avusturyada çöpten cami bile yapmışlar her çöpü metal plastik vs ayrı çöpe atar ama biz daha beşik kertmes bedel başlık parası dört kadınla evlilik akraba evliliği gibi rezilliklerle uğraşırız zamanında gazetede sakıp sabancı ilk çocuğu spastikti buna rağmen utanmadan sağlamını tuttururum diye başka çocuklarda yaptı gerçi sonuncuda az buçuk sağlam bir çocuk yakaladı ama onlarda spastik olabilirdi diye yazdım ama bu yazım sansürlendi ve yayına konmadı ula avrupa nerede biz neredeyiz kime diyorum hop en arkadaki uyuma daha başka sorularımda varinsanlar neden evlenir ve hadi evlendi neden çocuk yapar ulan bu kadar sakat mutsuz işsiz var senin çocuğun mu zengin olacak kansere çare bulacak yüzde 90 diplomalı garson ya da bir işsiz kahve lumpeni olacak bu çocuk ısrarı niye amaç çocuğu çocuk için yapmak değil amaç tanrısal egoları tatmin bakınız manicilik dini var temel kuralı çocuk yapmamak yaşasın peygamber iranlı mani her ne kadar ölmüş olsa da fikri yaşasın ve hepimiz manici olalım

 

hakan şükür albert einstein a nal toplatacak zekası varken (spoiler ya da ipucu ironi ya da isthiza) milletvekili oldu hal böyleyken tc de siyaseti nasıl bilirsinizalbert einstein iki şey sonsuz biri kainat (evren sonsuzluk diğer adları) diğeri insanoğlunun aptallığı demiş sonra ikincisinden o kadar da emin değilim demiş sizce hangisi sonsuzula bu istanbulda bu kadar insana yetecek kaynak su yok damacana su olayı hepten kofti bir gün tankeri arabayla takip ettik bildiğin çeşmeden su çekti geldi sonra biraz ilaç atıp tadını rengini açıyorlar al sana parayla su ula bunu niye insanımız anlamaz parayla su alır

 

 

hatırlayanlar var mı ben 1977 doğumlu 35 lik dinozor olarak hatırlıyorum sene 1983 denize girerdim trenlerde ve otobüslerde sigara içilirdi istanbul tenhaydı ve kurbanlar ulu orta kesilirdi eh o rezillik bitti şimdi şehir içinde kurban kesilmiyor medeniyet bir günde kurulmadı ha bu arada biz büyüdük ve kirlendi dünyanostalji beta kasetler vhs kasetler videolar neredesiniz aha vcd de bitti gitti kaset dinlerdik kaset mi kaldı yahu bu teknoloji ne hızlı la teknoloji yavaşla uladaha hafif sorulardünya essahtan yuvarlak mı hani belki tepsi gibidirkıyamet kopar mı dersen bence herkesin kişisel kıyameti kopuyor bir ateist olarak yecüc mecüc büyük depremler gökdelenler kadınlar erkek gibi giyinecek israfil sur borusu öttürecek vs. geyik derimçerez sorularyumurta mı tavuktan çıkar tavuk mu yumurtadanbir kilo pamuk mu daha ağırdır bir kilo demir miahanda bir son dakika golü ile ciddi soru sanat sanat için midir sanat toplum için midir kendimden el cevap sanat sanat içindir sokayım toplumabir tespit milli takım dahil tüm takımlardan nefret ederim futboldan tiksinirim eskiden arena da aslanlar önünde gladyatörler şimdi estetize oldu statlarda lumpenler önünde futbolcular bu kadar salakça bir spor 22 dingil topun peşinde ve hep kulüpler kara para aklar hakemlerin çoğu satılık şike illa ki var döner bıçağı ile maça gidenler var maçlardan sonra ölüm olyaları var aha tc ligi ligin bitmesine haftalar var daha 2. yarı başlamadı ama şampiyon belli ya gs ya fb hadi sıkıysa deyin bir 3. takım olur yok olamaz imkan yok çünkü lig kalitesiz ve alex denen keltoş ula bu herif kolsuz mu bacaksız mı kör mü sakat mı aç mı açıkta mı yedi içti sıçtı trilyonları aldı yok eylemler yürüyüşler heykelini diktiler ula bir aydının ozanın düşünürün heykelini diksinize ve bir soru dünyada kaç ülke var hadi diyelim tahmini 200 ülke var yahu 200 ülke içinde benzini en pahalı alan tc zavallıları e hadi ona eylem yapın onun için yürüyün ona götünüz yemez değil micevap vereceklere şimdiden teşekkürler

 

 Pzt, 15 Eki 2012, 00:17 (5 yıl önce)yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "