Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> mesaj kutusu -> 1980'li yıllarda günaydın gazetesinde çizgi band olarak yayımlanan cüzamlılar adası'nı arı
"1980'li Yıllarda Günaydın Gazetesinde Çizgi Band Olarak Yayımlanan Cüzamlılar Adası'nı Arı" başlığına cevaben...
agathachristie
agathachristie


1980'li Yıllarda Günaydın Gazetesinde Çizgi Bant Olarak Yayımlanan Cüzamlılar Adası'nı Arıyorum

 

Bu adı yani Cüzamlılar Adası adını ben koydum, olay şu; 1977 doğumlu 35 yaşında biriyim. 1983 ve 1986 yılları arasında olmalıydı tam net hatırlamasamda, eve Günaydın gazetesi giriyordu ve beni çok etkileyen bir çizgi bant yayımlanıyordu. Bir yerli, kızılderili ya da yerliye, kızılderiliye çok benzeyen biri uzun saçlı, tüfeği var kesinlikle yüzündeki yaralar cüzam ve macerada ana tema olarak cüzam önemli yer tutuyor ve olaylar adada geçiyor, tabii 6 ve 10 yaş arasındayım bu çizgi bandı okurken hayal meyal hatırlıyorum ama bunları doğru hatırladığımı zannediyorum, o yıllarda Günaydın okuyan hele yaşı benden daha büyük bu çizgi bandın adını tam hatırlayan biri ya da birileri var mı? Bu çizgi bandın adını bilen olursa hani çok da zorlamış olmak istemem ama bir de bu çizgi romana netten ulaşma şansımız var mı? Kaç zamandır bu çizgi banda ulaşmak istiyordum netten birileri yardımcı olursa iyi olur olamazsa basın müzesine gidip tek tek 1983 ve 1990 arasındaki Günaydın gazetelerinde bu çizgi bandı arayacağım ama çok vakit alacak buradan biri hatırlarsa çok sevinirim.Çrş, 26 Eyl 2012, 03:09 (5 yıl önce)
güncellendi: 5 yıl önce (2012-09-26 03:19:19)yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "