Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> öneri ve görüşler -> bir mevzu çıkar
"bir mevzu çıkar" başlığına cevaben...
yoko-o-noo
yoko o noo
hazır reçete yok..!

Belli bir bolum altinda ses vermek, hareketin hizini dusuruyor olabilir. Yani en azindan ben kimildayamadim.. 

Mevzu cikarmak, zaten basli basina bir baslik acmak... (indirgemek daha rahat konusmami saglayacaksa.. )

Diyecegim o ki ; zaten baslik acabilirken, bir de bunu bir baska basligin altina yerlestirmek zorunda kalmak tesvik edici olmayabilir..

Fikrimce..Çrş, 7 Eki 2009, 10:14 (8 yıl önce)
güncellendi: 8 yıl önce (2009-10-07 11:20:31)
bestreaction
bestreaction
sıradan bir kullanıcı olmanın dayanılmaz hafifliği

konu başlıklarının çok olmasının foruma giren kişiyi yönlendirebileceğini düşündüğüm için burada bir kısıtlama yapmamıştım. başlıkların yazıları doğurabileceğini düşündüm. ama çok başlık olması sanırım biraz karışıklığa da neden oldu.

 

afelka'nın hatırlatması üzerine düşünce balonları oluştu kafamın üzerinde. aa evet doğru :) sanırım biraz zamana bırakıp ondan sonra bir daha değerlendirme yapmalıyız.

 

havlayankuzun'nun dediği gibi bir mevzu çıkar'ın forum tadında olduğunu belirtip biraz daha bekleyelim diyorum.:)

siz ne dersiniz?Cts, 19 Eyl 2009, 00:38 (8 yıl önce)
afelka
afelka
yolabaktimyoluzun.blogspot.com

Her ne kadar benden önce yazan arkadaşlar kategori kaldırma konusunda anlaşmış gibi görünseler de ben forumu bu haliyle ve bu konularıyla seviyorum(tabi ortak karar kaldırmak olursa desteklerim o ayrı). Sonuçta bu site kısa bir süreliğine faaliyette olacak bir site değil ve bu konuları doldurmak için herhangi bir acelemiz olduğunu düşünmüyorum. Başlıklar şu an boş diye onları kaldırmaya gerek olduğunu düşünmüyorum, zaman içerisinde herkes kendi ilgi alanında bir şeyler yazacaktır, paylaşacaktır. Mesela şimdi kaldırılacak bir kategori ya da başka bir kategorinin altında yeterli olacağını düşünülecek bir kategori ileride neden yok hissi uyandırabilir. Kısacası :) benim fikrim şu anlık boş olsalar bile bütün kategorilerin sabit kalması yönünde.Cu, 18 Eyl 2009, 10:51 (8 yıl önce)
reklamlar

havlayankuzu
havlayankuzu
Ars, Gratia Artis....Yalandır yalan kalacak...

Nükteli ifadeleri ben de çok severim. "Forum" yerine "Bir mevzu Çıkar" başlığı çok daha hoş ve anlamlı elbette. Benimkisi bir garip latifeden ibaret. 

 

Sanırım,forum, ilk adımlarını atmaya çalışan benzeri sosyal iştirak mekanlarının yaşadığı problemi yaşıyor. İlk hareket,ilk adım problemini diğer sosyal ve romantik iletişim biçimlerinde de gözlüyoruz. Sevgiliyle ilk bakışma, ilk muhabbet ne kadar zordur mesela. İnsan korkar genelde,ne desem diye epey bir düşünür. O mesele büyük problem,kaç aşk buharlaştı,kaç yuva dağıldı kim bilir? Neyse,konu o değil tabi ; olmadı monolog yaparız ne yapalım :)   

 

Belki, "Bir Mevzu Çıkar" ın yanına parantez içinde "Forum" yazılabilir. Böylece benim gibi anlayış yoksunları biraz yola gelebilir diye düşündüm :)) Cu, 18 Eyl 2009, 06:30 (8 yıl önce)
aforozzedeler
aforozzedeler
Boşal da semenini ye!

ahahah işimiz allaha kaldı! eo. neyse sabah oldu benden iş cıkmaz! Cu, 18 Eyl 2009, 05:47 (8 yıl önce)
reklamlar

bestreaction
bestreaction
sıradan bir kullanıcı olmanın dayanılmaz hafifliği

evet havlayankuzu, dediğin gibi yorumlara verilen değerlendirme puanları basit bir şekilde işliyor. bir puanla vezir ya da rezil olabiliyoruz.:) bu özelliğe gereken düzenlemeleri kısa süre içerisinde yapacağım.

 

"bir mevzu çıkar" isminin yerine alternatif düşünceleri olan var mı?

yahu benim çok hoşuma gidiyordu bu başlık :) hehe.

 

iyi bakalım bu forum olayını en geç bu geceye kadar bitirelim. forumun böyle başı boş kalmasına çok üzülüyorum. bir çok arkadaş geri bildirimden böyle bir forum olmasını istiyorlardı. nerede bu millet! nerede bu devlet! reha bey. :)Cu, 18 Eyl 2009, 05:39 (8 yıl önce)
aforozzedeler
aforozzedeler
Boşal da semenini ye!

katagori çıkartmakta anlaştık o halde. bence olabildiğince herkes kalması gereken konulardan 3er 4er yazsın geri kalanları gnderelımç nasıl olur? 
bu saatte iyi geldi bu hadi bakalım. Cu, 18 Eyl 2009, 05:24 (8 yıl önce)
havlayankuzu
havlayankuzu
Ars, Gratia Artis....Yalandır yalan kalacak...

Bence forumun başlığında bir sorun var,sayın best. (Kısaca Best,desem kızmazsın diye umuyorum :) Şimdi insanların çıkmış herhangi bir mevzûya müdahil olmamak için, "amanın şahit yazarlar" diye üç buçuk attığı bir ülkedeyiz. Doğrudan, bir mevzû çıkarmaktan fena halde korkmamız doğal yani :))

 

Bu katılımın sınırlı olmasına dair benim nacizane tespitim.

 

Başlıklara yönelik tasarrufa gidilmesiyle ilgili öneriyi destekliyorum. Özellikle,tek-tek bazı film veya diziler için açılan ana başlıkların, genelleştirilebileceğini düşünmekteyim. Örneğin, Lost'a özel, Harry Poter'a özel başlık açmak çok da lüzumlu gelmedi bana.  

 

Ayrıca, kullanıcı yorumlarına dair olumlama veya yerme mekanizmalarını da gözden geçirmeni rica ediyorum. Tek bir kişi istediğini vezir istediğini rezil edebilme gücüne kavuşuyor. Şimdi muazzam süper güçler bahşetmenin alemi yok kimseye. Mesela, üç kere olumlanan bir mesajı "mest olunanlara" veya üç kere yerilen bir mesajı "beğenilmeyen yorumlar"a yollamak daha makûl olur. Veya küllen bu mekanizmayı fesh etmek de olası.(Şahsi tercihim budur)

 

Aslında ben bir forumumuz olduğundan da yeni haberdar oldum :)) Hayırlı olsun diyorum. Kısaca,benim önerim ve görüşlerim şimdilik bu kadar.Cu, 18 Eyl 2009, 04:50 (8 yıl önce)
bestreaction
bestreaction
sıradan bir kullanıcı olmanın dayanılmaz hafifliği

başlıkları budayalım o zaman:)

 

o zaman şöyle yapalım gelkigünbizimolsun gibi herkes bir budama yapsın. ondan sonra hangi başlık gidecek hangi başlık kalacak görelim.

 

not: 2-3 kişi de yazsa da yeterli ama genel bir katılım olursa çok süper olur. :)Cu, 18 Eyl 2009, 04:07 (8 yıl önce)
drunkwiththefishes
drunkwiththefishes
"no dreams or fishes were harmed in the making of this person"

yönetim  uyuyor. doğal olarak saat itibariyle.  Cu, 18 Eyl 2009, 04:05 (8 yıl önce)

yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "