Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> mesaj kutusu -> bence son derece yanlış...ya sizce?
"bence son derece yanlış...ya sizce?" başlığına cevaben...
Themis
Themis
Hüzünlü bir ruh insanı mikroptan daha hızlı öldürür.

Evet sonunda söylediğin ve herkesin ortak düşündüğü şey de bu, zevk meselesi ve bu konuda tarafımızdan çoğu kişi zevksiz diye tabir edilebilir ama bu sırf etiketteki seçeneklere indirgenemez ve sadece olumlu seçeneklerin sunulması kişileri fazlaca sınırlamak olur.

En basitinden Adını Feriha Koydum dizisi için gönül rahatlığıyla vakit kaybını işaretleyebilirim hatta bu tarz bir seçenek sunulmasını özellikle de isterim.Paz, 21 Eki 2012, 13:46 (5 yıl önce)
güncellendi: 5 yıl önce (2012-10-21 13:49:43)
kaede
kaede
Ikenaga Yasunari & Takato Yamamoto

benim demek istediğim ön yargı oluşturan etiketlemelere karşı olduğum. bir film gerilim, korku olabilir, eğlencelik de olabilir, sonu sürpriz sonla da bitebilir herkes aynı şekilde düşünebilir bu konuda çünkü bu aşikardır (biri çıkıp da prestijin sonu sürpriz sonlu değildi demez) ama beş para etmez olmamalı. öle bir  sınıflandırma olursa da çok x aldı diye eksileyen çoğunluk olur. sitede güzel başarılı filmlerle ilgili iyi, sıkı yorumlara çok eksi verilebiliyor. bunun nedeni okumdadan eksisine göre önyrgıyla eksi vermek... ha ahududu ödülleri var ama zaten onlar eleştirmenlerce seçiliyor ve ben dünyayı kurtaran adam gibi kült filmler dışında beğenilenleride görmedim. ama black swan 13 kişi tarafından x aldıysa bence ya izlemeyen ya da anlamayn kişiler bu eksiyi vermiştir bu kadar çünkü black swan a kadar o kadar berbat filmler var ki...(en azından bu siteden bakıp film izleyecek birini yanıltır çünkü ben bu site sayesinde güzel filmler buldum ama kategorilerden değil. sitede zevkine güvendiğim kişilerin yorumlarına dayanarak. neyse konuyu çok uzatmycam, dediğin gibi zevk meselesi ve herkesin kendi fikri...Paz, 21 Eki 2012, 02:46 (5 yıl önce)
Themis
Themis
Hüzünlü bir ruh insanı mikroptan daha hızlı öldürür.

O filmlere vakit kaybı diyen muhtemelen aynı şekilde düşük puan verip bir de karantinaya  almıştır.Kıytırık bir filme şahaser deyip gene olsa gene izlerimi işaretleyen de olmuştur benim bir gram gülmediğime gülmekten öldümü işaretLeyen de vardır belki.5 parmağın 5i bir değildir demişler.Aynı sonuca ulaşıyoruz.Paz, 21 Eki 2012, 02:06 (5 yıl önce)
reklamlar

kaede
kaede
Ikenaga Yasunari & Takato Yamamoto

godfather, goodfellas, pulp fiction, guguk kuşu, tanrıkent hatta dr. strangelove gibi filmler vakit kaybıysa bu sitede kimseyle film yaftalama tartışmasına girmem. çoğunluk her zaman haklıdır...cinnete 4x amelie ve otomatik portakalada 5x :)  black swan 13xCts, 20 Eki 2012, 21:24 (5 yıl önce)
güncellendi: 5 yıl önce (2012-10-20 21:54:28)
babelfish
babelfish
"Artık eve girmeyiz. Ne de olsa; parka giyen kuşağın hayallerindeki, parka giden çocuklarız"

Ben de Themis'e katılıyorum. Diğer etiketler ve hatta verilen puanlar bile aynı derecede tartışmaya açıktır, o yüzden seçersiniz ya da seçmezsiniz, tamamen tercih meselesi. Bunu bu kadar abartmaya gerek yok diye düşünüyorum ben şehsen. "Vakit kaybı" tanımlamasını yanlış bulan kişiler, onu işaretlememeyi tercih edebilirler diye düşünüyorum.Cts, 20 Eki 2012, 19:40 (5 yıl önce)
reklamlar

Themis
Themis
Hüzünlü bir ruh insanı mikroptan daha hızlı öldürür.

Bir filme puan vermekle etikete oy kullanmak arasında hiçbir fark yok ha vakit kaybı demişsin ha 2-3 puan vermişsin ne fark eder? Ayrıca bir filme şahaser demek de kişisel bir görüştür aslında etiket olarak sunulan bütün seçenekler kişisel görüşleri yansıtıyor aynı şekilde puan vermek de öyle.Hele en çok yönlendireni yapılan yorumlardır bence.Eee bunların hepsini insanlar üzerinde etki bırakıyor diye kısıtlarsak böyle bir sitenin hiç bir işlevselliği kalmaz.Sonuçta bu tür öznel yargıların sitenin her bir köşesinde bulunduğunu biliyoruz. Kimi şahaser desin , kimi vakit kaybı desin kimi ağlama melis desin ne fark eder. Herkes film sonunda hissetiğine göre yönelimde bulunuyor sonuçta.Cts, 20 Eki 2012, 03:07 (5 yıl önce)
AnathemA
AnathemA
İnsanın değerini varlığı değil yokluğu gösterir.

evet, "vakit kaybı" kıro bir ifade. ıyyyy!Pzt, 1 Eki 2012, 00:47 (5 yıl önce)
RinaS
RinaS
Eskiden buralar daha güzeldi sanki

Puanları herkes kendi beğenisine göre veriyor sonuçta, ee etiketler de böyle. Sonuçta bi filme 10 puan veren adamı yargılayamayız, etiket de sana film hakkında en özet bilgiyi veriyor (ki sitedeki en güzel şeylerden biri bu) ki vakit kaybı olacak bi filme de vaktimi harcamak istemem. Nihayetinde kişisel yorum bu. Sırf emek var diye de her şeye katlanılmaz ki canım.

P.s: İyi bir filme de vakit kaybı diyen çok çok çok az insan gördüm demek ki amacına uygun kullanılıyorPaz, 30 Eyl 2012, 15:28 (5 yıl önce)
kaede
kaede
Ikenaga Yasunari & Takato Yamamoto

siyahruvalin haklı olduğu nokta bu yargı insana göre değişir ve diğer insanların da üzerinde etki bırakacak bir durumdur. imdb den puanına göre film izlemek gibi. ama izlediğin film sana çok şey verebilir, senin yaşamından izler taşıyabilir. bugün çoğu insanın övdüğü filmlerini izlediği tarantino gençliğinde video dükkanında çalışırken arkadaşlarıyla b-tipi filmleri izleyip, bu filmler hakkında arkaşlarıyla saatlerce bu filmleri tartışıp içlerinden tutunamayan karakterleri çıkartmış şimdiki fimlerine altyapı oluşturmuştur. (gridhouse projesi bunun kanıtıydı rodrigezle istismar filmi çektiler arka arkaya -terrör gezegeni ve ölüm geçirmez) bu filmler eskitme efektleri ve 80 leri anlattığı için beğenildi. ya da en yakın zamandan drive da bu tarz filmlerdendi ama piyasa bu filmleri yüceltti ve ön yargımızla biz de ister istemez bu adamlar çektiyse iyidir diyerek gereğinden fazla da değer verdik. işte aynı değer imdb den 2 puan almış filmede verilip anlaşılamayabilir. çünkü bana göre titanik ya da avatar yüksek puan alıyorsa ben insanların haklı olarak film zevkini sorgularım ya da 2001 aspace odysse yi daha anlamadan efsane filmdir diyip açıklamayan insanlar abartıyorsa ya da inception daha çıkmadan 9.6 puanlardan açılış yapıyorsa isme göre puan verildiğinide açıkça düşünürüm. konusu dikkatini çektiyse, sana hitap ediyorsa zaman kaybı olamaz. kendimizi kaptırıp aylarca acı çekip uykusuz kalıp yemek yiyemediğim insanlara harcadığım aylara yıllara üzülmüyorsam 1.5 saat çalacak filme hiç acımam ancak daha iyissini izleyebilirdim belki derim...(ama etiket olayı sadece konulara göre ayırma filmleri korku, komedi...vb.kişisel görüşlere göre değil)Cts, 15 Eyl 2012, 05:50 (5 yıl önce)
Themis
Themis
Hüzünlü bir ruh insanı mikroptan daha hızlı öldürür.

 

Gerçekten hiç çekilmez olsaydılar kimse bir şey kaybetmezdi tarzında düşündüğüm film ya da diziler gördüm ve izlediğimde onlar için harcadığım zamana acıdım. Bu da bir anlamda vakit kaybı demektir. Vakit kaybı olan filmin içi de zaten boştur. Bomboş bir yapım olduğu için vaktinizi kaybettiğinizi düşünürsünüz. Elbette çekilen filmin ön planında ya da arka tarafında çalışan emek veren bu emeğinden para kazanan, geçimini sağlayan birçok kişi vardır ama bu izleyenin izledikten sonra enayi yerine konulduğu hissini göz ardı etmesini sağlayamıyor. Ya da gece yarısı tvde bir film görüp izlemeye başladığınızda geçen 2-3 saatin ardından ''neden bu film için uykusuz kaldım ki?'' sorusuna bir cevap teşkil etmiyor. Elbette başka bir kişi de sizin bir film için düşündüğünüzün tam tersini düşünüyor olabilir. Gerçekten de bazen bir film için birbirinin aksi yönünde düşünen birçok kişi oluyor.Bu da aslında bu durumun gayet öznel olduğunu gösteriyor. Hee vakit kaybı seçeneği olmasaydı aklıma gelmeyebilirdi ama onun yerine seçeneklerin arasında gözlerim, ‘’İzlemeseniz de olur , içi boş , izlediğime pişmanım, bir daha mı-Asla…’’ tarzındaki şıkları arardı bulamayınca da karantinaya alır giderdim. Olmadı dert deva köşesine iletirdim. Cts, 15 Eyl 2012, 00:02 (5 yıl önce)

yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "