Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> mesaj kutusu -> hikayesi olan ve insanı derinden etkileyen şarkılar
"Hikayesi Olan ve İnsanı Derinden Etkileyen Şarkılar" başlığına cevaben...
kaede
kaede
Ikenaga Yasunari & Takato Yamamoto

beni en etkilemiş, içimi acıtmış hikaye (aslında hikaye demeye dünyada böyle bir gerçeğin varlığıını bilerek bile yaşamak bana utanç ve tiksinti veriyor)

the cranberries'in fee fi fo şarkısı. irlanda da çocukların kaçıp birbirlerini yakalamaya çalıştığı bir oyunun sözleri. şarkı ise çocuklara yetişkinlerin yaptığı iğrençlikleri, sapkınlıkları lanetliyor (çocuk istismarı, sapıklık gibi bunun adı bile olmamalı) sözlerini yazayım

(fee fi fo o(kız), erkeğin vücudunu kokluyor ve bu onu hasta fikirli yapıyor. onun, bir çocuğun gelişimini kötü etkilediği için vereceği çok cevabı var. 

böyle masum ve saf bir şeye nasıl dokunabilirsin, ört bas edebilirsin...nasıl bir çocuk vücudundan tatmin olabilirsin. sen iğrenç hasta birinsin (bence çok ama çok bile az söylemiş)

(nakaratta önemli bir söz yok geçiyorum)

o(erkek) onun(kız) yatak odasında oturuyor, ve o(kız) şimdi  o kadar güvensizliğiyle ve kirliliğiyle ne yapabilir,bu hüzünle(acıyla) karşılama oluyor...

http://www.youtube.com/watch?v=O9AFNTGrBZA

böyle insanları öldürmenin cezası değil ödülü olmalı...

 Paz, 16 Eyl 2012, 03:55 (5 yıl önce)
Themis
Themis
Hüzünlü bir ruh insanı mikroptan daha hızlı öldürür.

Hikayesini duyduğumda şaşırdığım türkülerden biridir. Bir hayat kadınının yüreğinden dökülmüş sözler olabileceği ilk kez dinlediğimde aklıma gelmemişti. Öğrendikten sonra dinlediğimde daha bir burkuldu içim.

 

 

'' Hüseyin, Çorum'un Alaca ilçesinde varlıklı bir ailenin oğludur. Nermin ile Çorum'da kırk gün kırk gece süren bir düğünle evlenmişlerdir.    Fakat, Hüseyin genelevde çalışan bir hayat kadınına sevdalıdır.    Hüseyin'in bu sevdadan asla vazgeçmemektedir. Hüseyin'in ailesi bu sevdadan haberleri olur. Baskı ve şiddetle hayat kadınını Çorum'dan uzaklaştırırlar..    Ve hayat kadını bu hasrete dayanamaz. Hüseyin'e bir şiir yazarak intihar eder..    Hüseyin bu acıya dayanamaz ve kendini alkole verir. Hapishaneye düşer.. Görkemli, varlıklı hayat bir anda bitiverir. Çorum'dan Ankara'ya göç eder.. Ve oğlu tarafından öldürülür.. ''    

 

Söz konusu Hüseyin, Nihat Nikerel'in dayısıymış.Şu videoda da hikayeyi kendi ağzından dinleyebilirsiniz.    

 

Vee tabiki türkü için;

Gayri dayanamam ben bu hasrete

Ya beni de götür ya sen de gitmeCts, 15 Eyl 2012, 21:29 (5 yıl önce)
güncellendi: 5 yıl önce (2012-09-15 21:31:01)
Themis
Themis
Hüzünlü bir ruh insanı mikroptan daha hızlı öldürür.Sa, 11 Eyl 2012, 23:34 (5 yıl önce)
reklamlar

Themis
Themis
Hüzünlü bir ruh insanı mikroptan daha hızlı öldürür.

Hımm , sanırım türküler, bu tanımlaya en uygun olanlar benim için :)

Örnek olarak ;

Çalın davulları -Gülay

Bu da Yasemin Göksu'dan

Hikayesini de verelim :) -- Selanik TürküsüCts, 8 Eyl 2012, 23:16 (5 yıl önce)
havlayankuzu
havlayankuzu
Ars, Gratia Artis....Yalandır yalan kalacak...

Ali Rıza Binboğa, sevgilisi,olmadık telkinler ve akıl oyunları sonucu kendisini terk edince,durumu düzeltmek için bu şarkıyı yazmıştır. Rivayet şudur ki, Binboğa bu şarkının akabinde Simone de Beauvoir tarafından,özel bir görüşmeye çağırılmış ancak Binboğa, o dönemki turnesi sebebiyle,bu daveti geri çevirmek zorunda kalmış. Bence de komik değil. Cts, 8 Eyl 2012, 22:28 (5 yıl önce)
reklamlar

kaede
kaede
Ikenaga Yasunari & Takato Yamamoto

animals house of the rising sun: bir kumarhaneyi ve babanın nasıl aileyi terk ettiğini ayrıca o babanın çocuğuğununda şimdi aynı kaderi paylaşıp bir ayağının eve dönük diğer ayağınınsa kumar salonuna giden trende olduğunu ve bu illetten kurtulayamayışını çok güzel anlatır...en etkilendiğim kısmı ise: oh mother tell your children, not to do what i have done, spend your life in a sin and misery in the house of...(anneler çocuklarınıza anlatın benim yaptıklarımı yapmasın, house of rising sun'da hayatlarınızı günah ve ıstırap içinde tüketmeyin...

http://www.youtube.com/watch?v=NU3KELkd-zYCts, 8 Eyl 2012, 18:24 (5 yıl önce)yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "