Filim Adamı-> bir mevzu çıkar! -> mesaj kutusu -> utorrent
"Utorrent" başlığına cevaben...
darkscream
darkscream
https://www.youtube.com/watch?v=IUAF3abGY2M

torrent başladı paylaşım bitti

 

öyle paylaştığım listede 1 senelik torrentler bulamazsınız nitekim 6 ayda bir fotmat yer makine, onu geçtim 6 aylık bir torrent bile bulamazsınız bende hiç paylaşımcı değilim... Taş çatlasa 2 hafta kadar paylaşmırım. Neden mi?
 

Torrent paylaşımı kadar saçma birşey daha yok!

 

Arkadaş torrent dediğin şeyin içinde sittiriboktan bir sürü gereksiz dosya bulunuyor bir tanesini sildin mi hop torrent hata veriyor paylaşımı kesiyor... Yer değiştirsen keza öyle torrent bulunmadı diyor yer göstersen yer gösterme diye birşey yok!

 

Torrent sisteminin çok ciddi bir yeniliğe ihtiyacı var ki;

 

bence o yenilik şöyle birşey olmalı. dosya boyut ve dosya adınından hangi torrentin olduğunu bilmeli program.... msl The.Mist[2007]DvDrip[Eng]-aXXo adlı torrent klasörü ben bunun klasör adını da değiştiririm muhtemelen The Mist (2007) diye ama dosya adına karıştırmam yani dosya adı " The.Mist[2007]DvDrip[Eng]-aXXo.avi " torrent programının bu dosyayı bir şekilde önceden gösterdğim yolda bulup eşleştirip senkronizasyon mudur nedir yapıp paylaşıma koyması lazım. 

 

Bu bahsettiğim olay olmadıktan sonra paylaşım olayı yalan diye düşünüyorumCu, 20 Nis 2012, 15:53 (5 yıl önce)
havlayankuzu
havlayankuzu
Ars, Gratia Artis....Yalandır yalan kalacak...

Rica ederim :) Zett,inan ki, insan bir noktadan sonra internet aleminde hayatta kalmak zorunda kalmak adına çok kötü şeyler öğrenmek zorunda kalabiliyor. 

 

Daw, upload hızından ziyade upload yapılan kaynak sayısının artması temel problem. Dediğim gibi Windows denen zımbırtı kesinlikle "paylaşım" kavramını sevmiyor. Overclocktan tut, lan sunucusu kurmaya  kadar paylaşım mantığı ile ilgili tüm işlerde Windows sınıfta kalmakta. Aslında en basit çözüm doğrudan bir GNU kurmak. Linux'tan Ubuntu'ya kadar birçok seçenek size büyük performans artışları sağlayacaktır. Üstelik indirdiğiniz dosyanın içinde virüs olup olmamasını dert etmenize de gerek kalmaz. Özgür P2P için iyi bir GNU şart. 

 

Örneğin ben tek bir kaynağa sınırsız upload açtığım zaman çok sorun olmuyor da aynı anda birçok kaynağa upload yapmaya çalıştığım vakit, bağlantı hızımda ciddi düşüşler yaşanabiliyor. İşte kullandığım bilgisayarda ne yazık ki, Windows var ancak evde asla böyle bir hız düşüşü yaşamadım. 

 

Bunun dışında, servis sağlayıcının yarattığı bazı sıkıntıları da gözardı etmemek gerek. 

 

Umarım paylaşım asla sona ermez. Sonsuza kadar paylaşım diliyorum. 

 

 

 Prş, 23 Şub 2012, 18:38 (6 yıl önce)
Alone
Alone
Genel bir izleyici kitlesine ulaşmak istiyorsanız, Star Wars ve Superman gibi, sanatla hiç ilgisi olmayan filmler yapmalısınız. Halkın aptal olduğunu söylemek istemiyorum ama onları memnun etmek için de kesinlikle böyle bir ıstıraba katlanamam. Tarkovsky

Torrent başına maksimum eş sayısı ve bağlantı sayısını düşürerek deneyin derim.Prş, 23 Şub 2012, 01:03 (6 yıl önce)
reklamlar

zett
zett
Ekmek ve Laleler

Konuya o kadar Şanzelize'den katılıyorum ki yazdıklarınızı okudum

vay anasını dedim ama nasıl uygulayacağım konusunda endişelerim var.

Teknoloji özürlüyüm antitecno demek istiyorum daw:)

çok şahane anlatmışın havlayan kuzu ama sorun sen de değil bende

anlayamıyorum.

:|Prş, 23 Şub 2012, 00:09 (6 yıl önce)
daw
daw
iyi orta gol getirir

Upload dedin beni derinden yakaladın havlayankuzu, ben ki upload'uma da download'um gibi "sınırsız" demiş, paylaşımcılıkta zirve yapmış bir insandım ama anlaşılan o ki herşeyin başı uploadmuş.. Upload'un sınırını 5kb yaptım takır takır netteyim. Vay be adi dünya, paylaşım yapmak bile yasak demek. Ayrıca demek ki "yoo ben nete giriyom filmde iniyor yani bi sorun yok" diyen tüm arkadaşlarım da upload yapmayan sömürücülerdenmiş.. Vay bee.. Vay bee.. Sağolsaın havlayankuzu ;)

 

Ayrıca zett, şunun seçimini yapman lazım; Virüs mü daha çok kasar, antivirüs mü? :)Çrş, 22 Şub 2012, 23:06 (6 yıl önce)
reklamlar

havlayankuzu
havlayankuzu
Ars, Gratia Artis....Yalandır yalan kalacak...

NOT: Cfosspeed isimli yazılım, modeminizle uyumlu olmayabilir. Lütfen modeminiz için bir araştırma yaptıktan sonra bu yazılımı kurun. Çrş, 22 Şub 2012, 21:05 (6 yıl önce)
havlayankuzu
havlayankuzu
Ars, Gratia Artis....Yalandır yalan kalacak...

Esasında sorununuz iki temel bileşenin çakışmasından kaynaklanıyor olabilir. Windows ve torrent mantığı. Bildiğiniz gibi torrent sistemleri aynı anda birden fazla noktaya bağlanmaktalar. Yani indirdiğiniz bir filmi, yüzlerce küçük parçaya ayırıp her bir parçayı başka bir kaynaktan alıp yine başka bir kaynağa gönderirler. Windows altyapısı ne yazık ki, bu kadar çok parçacığı ve bu kadar çok bağlantıyı kontrol etmekte yetersiz kalabiliyor. Uzun vadede bu tür bir sorun yaşamamanın en kolay yolu, mümkün mertebe Linux veya muadili bir işletim sistemi kullanmak. 

 

Sorununuzun çözümüne geçince, bağlantı şişmesi adı verilen bu lanet sorunun en basit çözümü, modemi açıp kapatmak.  Modemi açıp kapamak kısa vadede sorununuzu çözebilir. Elbette bu kalıcı ve makul bir çözüm değil. 

 

Sorununuza yönelik başka bir çözüm, bağlantı hızını ve paylaşımı düzenleyen arayazılımlar kullanmak. Netlimiter veya CfosSpeed gibi yazılımlar hızı biraz olsun düzenlerler. Upload hızınıza özellikle dikkat etmenizde fayda var. 

 

Upload miktarının istenenden fazla olması yani gönderme yapılan kaynağın sayısının artması da bağlantınıza zarar verebilir. 

 

Kısacası sorunun temeli aslında eğer başka bir teknik aksaklık yoksa, servis sağlayıcıların koydukları limitler ve Windows'tan kaynaklanıyor,diye tahmin ediyorum. 

 

Bunun dışında upload hızınızı dibe vurdurduysanız ve sadece emen taraf olduysanız, torrent takipçiniz indirme hızınızı yavaşlatabilir. Elbette bu sorun genel bağlantı hızınızı etkilemez. Ancak birçok tracker yani takipçi tek taraflı indirmeleri engellemek adına böyle bir önlem alırlar.  

 

Son olarak, şu siteden servis sağlayıcınız size bir limit koymuş mu öğrenebilirsiniz. 

 

 Çrş, 22 Şub 2012, 20:56 (6 yıl önce)
zett
zett
Ekmek ve Laleler

pc işlerinden çok anlamam ama bende de bu aralar yoğun şekilde kasıyor filmleri pause yapmadan

değil herhangi bir site google'a bile giremiyorum. Ayrıca internetimde bildiğin tahribat yarattı sinyal gücüm

tepetakla oldu. Çözümü tabi ki bilmiyorum hazır alan bulmuşken ben de içimi dökeyim dedim :)

bkz. dişi yakarışÇrş, 22 Şub 2012, 20:19 (6 yıl önce)
daw
daw
iyi orta gol getirir

Selam dostlar, malum her ne kadar aramızda orjin takılanlarda olsa genel olarak hepimiz internetin nimetlerinden yararlanıyoruz. E film manyaklarının toplandığı bir sitemizde var malum. Torrentle ilgili soruyu burda sormayacam da nerde soracam?

 

Sorun/m şu:

Utorrent açtığımda, net kasıyor. Neden? Bu biraz komik oldu, yani elbette kasacak. Ama biraz daha konuyu açarsam, o an download yapsın ya da yapmasın dehşet şekilde kasıyor. Bakıyorum torrente 5kb/sn yada hiç yok ama sanırsın 900'le indiriyorum.. Eskiden kısardım 50-100le indirirdi bende o sıra nette takılabilirdim ama şimdi ne zaman pc başına otursam torrenti kapamak zorunda kalıyorum

 

Not: Torrent programını değiştir demeyin, başka pc'lerde aynı sorunu görmedim. Bi bana garezi var bu işin. İnat ettim utorrenti yola getirmem şart..

 Çrş, 22 Şub 2012, 19:03 (6 yıl önce)
güncellendi: 6 yıl önce (2012-02-22 19:04:36)yaz, çiz..

Yüz ifadeleri: " o:) ", " :3 ", " o.O ", " :'( ", " 3:) ", " :( ", " :O ", " 8) ", " :D ", " >:( ", " <3 ", " ^_^ ", " :* ", " :v ", " :) ", " -_- ", " 8| ", " :p "," :/ ", " >:O ", " ;) "